gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Centrum voor Doetinchemse oorlogsverhalen

67fa58b9db441f7572c0a6754cf7e378

Om alle verhalen van de Tweede Wereldoorlog te bewaren voor de toekomst opent in Doetinchem binnenkort het Bezoekerscentrum WOII. In het centrum is speciale aandacht voor de bombardementen op Doetinchem waarbij in maart 1945 ongeveer 140 mensen om kwamen.

Redactie REGIO8 |
"Nu zijn de meeste mensen die de oorlog hebben meegemaakt al behoorlijk op leeftijd en het is belangrijk dat we zoveel mogelijk ook voor volgende generaties vastleggen", vertelt initiatiefnemer Karel Berkhuysen aan Omroep Gelderland. Dat gebeurt straks in het bezoekerscentrum, dat op 20 maart haar deuren opent. Het wordt geen museum, maar mensen kunnen er wel terecht voor informatie en hun verhaal. Ook zullen er lezingen worden gegeven en is het de bedoeling dat er complete lijst komt van alle oorlogsslachtoffer uit de omgeving.

Een van de slachtoffers was het 12-jarige Jenny Brugman. Ze was die middag met andere kinderen in de zandbak aan het spelen bij een gezin uit de buurt. De nu 85-jarige Ans van As was er die middag ook bij. Ze speelde net als Jenny in de zandbak. Ans was net op tijd thuis toen de bommen vielen, Jenny niet. Ans overleefde de oorlog, Jenny stierf die middag door een granaat en werd later gevonden op straat. "Van dit soort verhalen zijn er nog veel", aldus Berkhuysen. "En die moeten we bewaren."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.

PuckenJoris

Trotse ambassadeurs Nieuwenhuis en Langenbarg klaar voor EK in Zeddam

Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek.

Hoogspanning

Waarom het stroomnet in de Achterhoek nu op slot gaat

Haperende afspraken met bedrijven over flexibele contracten rondom stroomverbruik is de belangrijkste reden dat het stroomnet in de Achterhoek nu met een aansluitstop voor het elektriciteitsnet wordt geconfronteerd. Daarom geldt voorlopig een stop op nieuwe aansluitingen. Die blijft minimaal een jaar van kracht.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.06.58

Ryan Gal uit Neede uitgeroepen tot wielertalent van het jaar

Opnieuw een mooie onderscheiding voor wielrenner Ryan Gal uit Neede. De 21-jarige Achterhoeker is uitgeroepen tot Talent van het Jaar 2026. Hij kreeg maandag tijdens het Wielergala in Utrecht de Gerrie Knetemann Trofee uitgereikt.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.05.37

Voormalige schoollocatie Kompaan in Vorden te koop voor woningbouw

De voormalige schoollocatie van het Kompaan College aan de Nieuwstad in Vorden staat te koop. De gemeente Bronckhorst wil op het terrein woningen laten bouwen en zoekt daarvoor een projectontwikkelaar. Geïnteresseerde partijen kunnen tot 18 januari 2027 een bod uitbrengen, maar moeten daarbij ook laten zien wat ze op de plek willen bouwen.

KerKDoetinchem0

Benefietgala voor speelterras nieuw Slingeland Ziekenhuis: ‘Even geen patiënt, maar kind zijn’

Een viergangendiner met muziek en entertainment in de Catharinakerk in Doetinchem voor het goede doel. JCI Doetinchem organiseert zaterdag een benefietgala om geld op te halen voor een speelterras op de toekomstige kinderafdeling van het nieuwe Slingeland Ziekenhuis.