gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Centrum voor Doetinchemse oorlogsverhalen

67fa58b9db441f7572c0a6754cf7e378

Om alle verhalen van de Tweede Wereldoorlog te bewaren voor de toekomst opent in Doetinchem binnenkort het Bezoekerscentrum WOII. In het centrum is speciale aandacht voor de bombardementen op Doetinchem waarbij in maart 1945 ongeveer 140 mensen om kwamen.

Redactie REGIO8 |
"Nu zijn de meeste mensen die de oorlog hebben meegemaakt al behoorlijk op leeftijd en het is belangrijk dat we zoveel mogelijk ook voor volgende generaties vastleggen", vertelt initiatiefnemer Karel Berkhuysen aan Omroep Gelderland. Dat gebeurt straks in het bezoekerscentrum, dat op 20 maart haar deuren opent. Het wordt geen museum, maar mensen kunnen er wel terecht voor informatie en hun verhaal. Ook zullen er lezingen worden gegeven en is het de bedoeling dat er complete lijst komt van alle oorlogsslachtoffer uit de omgeving.

Een van de slachtoffers was het 12-jarige Jenny Brugman. Ze was die middag met andere kinderen in de zandbak aan het spelen bij een gezin uit de buurt. De nu 85-jarige Ans van As was er die middag ook bij. Ze speelde net als Jenny in de zandbak. Ans was net op tijd thuis toen de bommen vielen, Jenny niet. Ans overleefde de oorlog, Jenny stierf die middag door een granaat en werd later gevonden op straat. "Van dit soort verhalen zijn er nog veel", aldus Berkhuysen. "En die moeten we bewaren."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.