gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Carnavalsgroep Didam houdt moed na brand

23a0f05e46f121c8539ebb77f0783789.jpg
Redactie REGIO8 |

"Tijdens het lassen zijn er een paar vonken overgeslagen naar het papier-maché", legt bouwer Roy Egbers uit over de oorzaak van de brand. "Toen was het niet meer te houden. We hebben alles er aan gedaan om het te blussen." De groep is erg aangeslagen door het drama. "We zijn er wel kapot van. De ergste nachtmerrie was dit wel, dat dit zou gebeuren." Egbers was tijdens de brand aanwezig in de schuur en liep daarbij brandwonden op. "Op een gegeven moment stonden een aggregaat en een oude Puch in brand, die probeerde ik er uit te trekken", legt de bouwer uit. "Daarbij is een vlam in mijn gezicht geslagen en ben ik verbrand."

Toch is er voor de groep nog een lichtpuntje aan de horizon wat betreft de praalwagen. "Hij is niet helemaal afgeschreven", stelt Egbers. "Het geraamte staat er nog. We hebben heel veel aanbod gekregen van andere groepen die ons graag willen helpen." De groep probeert de aankomende tijd weer op te bouwen om toch een wagen klaar te hebben voor februari. "We staan er positief in met de hele groep", aldus Egbers. "We gaan zeker door en er komt zeker weten een carnavalswagen." Het streven is om die op de originele plek in Didam af te maken. "Zo snel mogelijk opbouwen hier en weer door!"

Crowdfunding
De groep heeft minimaal vijftienhonderd euro aan schade geleden. "Dat hebben we in vijf jaar tijd opgebouwd en in een paar minuten is het weg", licht de bouwer terneergeslagen toe. Om dat in korte termijn weer bij elkaar te krijgen heeft de groep een crowdfundingsactie opgezet. "We hebben er vertrouwen in. Er zijn al een hoop mensen die sponsoren. Zodat er genoeg geld binnenkomt en we toch weer door kunnen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.

Gerrits Weerpraot0.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit de Eventkerk in Etten een aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit het de eventkerk in Etten voorspelt hij een aangenaam weekend.

MobieleHospiceSlingeland.jpeg

Nieuwe hospicekamer in Slingeland geeft patiënten warm afscheid: 'Het voelt als thuis'

Een ziekenhuisbed, medische apparatuur en witte muren. Voor sommige ernstig zieke patiënten vormt dit de omgeving waarin zij de stervensfase doorbrengen. In het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vinden zorgverleners dat dat anders kan en moet. Daarom introduceerden zij een mobiele hospicekamer: een verrijdbare inrichting die een gewone ziekenhuiskamer verandert in een warme, huiselijke omgeving.

TrailGP Parcours30.jpg

81-jarige kartrekker zet nog één keer TrialGP in Zelhem op poten

Op 4, 5 en 6 september vormt de voormalige vuilnisbult in Zelhem het decor voor de TrialGP. Na het succesvolle wereldkampioenschap in 2019 keert de absolute wereldtop terug naar het Bronckhorster plaatsje om hun indrukwekkende motorbeheersing te laten zien. Maar voordat het zover is, moet er nog flink wat werk worden verzet: volgens kartrekker Dick Bulten moeten er eerst zo’n twaalf uitdagende hindernissen worden gebouwd.

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Grote grenscontrole in Oost-Nederland: ‘We controleren ook wie probeert om te rijden'

In het grensgebied van Oost-Nederland werd donderdag een grootschalige controle gehouden onder de naam ‘Korridor Fahndung’. Op meerdere strategische plekken langs de grens werden automobilisten en andere reizigers gecontroleerd. Verschillende diensten werkten daarbij intensief samen om grensoverschrijdende criminaliteit tegen te gaan.

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.