gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Carnavalsgroep Didam houdt moed na brand

23a0f05e46f121c8539ebb77f0783789.jpg
Redactie REGIO8 |

"Tijdens het lassen zijn er een paar vonken overgeslagen naar het papier-maché", legt bouwer Roy Egbers uit over de oorzaak van de brand. "Toen was het niet meer te houden. We hebben alles er aan gedaan om het te blussen." De groep is erg aangeslagen door het drama. "We zijn er wel kapot van. De ergste nachtmerrie was dit wel, dat dit zou gebeuren." Egbers was tijdens de brand aanwezig in de schuur en liep daarbij brandwonden op. "Op een gegeven moment stonden een aggregaat en een oude Puch in brand, die probeerde ik er uit te trekken", legt de bouwer uit. "Daarbij is een vlam in mijn gezicht geslagen en ben ik verbrand."

Toch is er voor de groep nog een lichtpuntje aan de horizon wat betreft de praalwagen. "Hij is niet helemaal afgeschreven", stelt Egbers. "Het geraamte staat er nog. We hebben heel veel aanbod gekregen van andere groepen die ons graag willen helpen." De groep probeert de aankomende tijd weer op te bouwen om toch een wagen klaar te hebben voor februari. "We staan er positief in met de hele groep", aldus Egbers. "We gaan zeker door en er komt zeker weten een carnavalswagen." Het streven is om die op de originele plek in Didam af te maken. "Zo snel mogelijk opbouwen hier en weer door!"

Crowdfunding
De groep heeft minimaal vijftienhonderd euro aan schade geleden. "Dat hebben we in vijf jaar tijd opgebouwd en in een paar minuten is het weg", licht de bouwer terneergeslagen toe. Om dat in korte termijn weer bij elkaar te krijgen heeft de groep een crowdfundingsactie opgezet. "We hebben er vertrouwen in. Er zijn al een hoop mensen die sponsoren. Zodat er genoeg geld binnenkomt en we toch weer door kunnen."

Foto: REGIO8

Lees ook

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.