gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Carnavalsfeest opnieuw in afgeslankte vorm

c6cba1e33cee0e29ee3d6d8b738d1560.jpg

Corona gooit wederom roet in het eten van carnavalsverenigingen in de Achterhoek. Ze voelen zich door de huidige coronamaatregelen genoodzaakt om een groot deel van de activiteiten voor het lopende carnavalsseizoen te schrappen of te verplaatsen.

Davie Klein Gunnewiek |  | Aangepast op
“Het was een lastige beslissing, waarbij we moeilijke knopen hebben moeten doorhakken”, zegt voorzitter Miquel Porskamp van carnavalsvereniging De Knunnekes in Groenlo. Net als vorig jaar gaan veel activiteiten niet door. Zo heeft de carnavalsvereniging onlangs besloten om het prinsenbal, de pronkzittingen en de carnavalsoptocht af te gelasten. “Voor wagenbouwers gaat er veel tijd zitten in de voorbereiding en het bouwen van een carnavalswagen”, zegt Porskamp. “Je moet daarom op tijd een beslissing nemen of een optocht wel of niet door kan gaan.” Wel wil de carnavalsvereniging het campagnelied van dit jaar nog gaan lanceren, zal het magazine ’t Grolse Knunneke dit jaar bij inwoners van Groenlo op de deurmat vallen en kijkt de carnavalsvereniging nog naar andere alternatieven. “Zo zitten we te denken om iets ludieks met halfvasten te gaan doen”, zegt Porskamp. Op deze dag wordt gevierd dat de vastentijd halfweg is en dat Pasen in aantocht is. “Dit willen we doen in samenwerking met de horeca in Groenlo”, aldus Porskamp.

Vorige week maakte een carnavalsvereniging uit Prinsenbeek in Brabant bekend de optochten en activiteiten te verplaatsen naar het pinksterweekend, maar dat zien ze in Groenlo niet zo zitten. “Het is een feest dat in de winter moet plaatsvinden”, vindt Porskamp. Het alternatief om de activiteiten te verplaatsen richting de zomer is wel besproken. “Maar het ontbreekt ons ook aan de tijd om dit nog te gaan organiseren.” Bij carnavalsvereniging d’ Olde Waskupen in ’s-Heerenberg liggen nog wel verschillende opties op tafel. “We zijn er nog niet uit”, zegt voorzitter Roel Dijkman. “We kijken naar alternatieven die op een bepaald moment nog kunnen plaatsvinden.” De carnavalsvereniging heeft afgelopen maand al wel een streep gezet door de pronkzittingen die in februari zouden plaatsvinden. Voor de carnavalsoptocht in het carnavalsweekend is veel onzeker. “Het lijkt ons onwaarschijnlijk dat deze in enige vorm door kan gaan”, aldus Dijkman. Wel gaan d’ Olde Waskupen weer een ludieke carnavalskrant uitbrengen. “Vorig jaar telde deze negentig pagina’s. Een week voor carnaval zal deze weer in ’s-Heerenberg worden verspreid”, zegt Dijkman.

Meer activiteiten afgelast
Ook op andere plekken in de Achterhoek zal het carnavalsseizoen in sterk afgeslankte vorm gaan plaatsvinden. Zo gaat in Doetinchem deze maand het ‘Leutekums gala’ niet door en kijkt de organisatie nog naar alternatieve data voor de carnavalsactiviteiten. NCG De Vlearmuze uit Neede zette in november al een streep door het hele carnavalsseizoen. Ook daar kijkt de carnavalsvereniging of kleinschalige activiteiten met de dan geldende coronamaatregelen nog door kunnen gaan.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.