gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgers Berkelland gaan iets meer betalen: afvalstoffenheffing en ozb omhoog

856706bd3ab5a733a85bb2075ff4e288

De burgers van Berkelland gaan komend jaar iets meer betalen voor de afvalstoffenheffing en de ozb, zodat er voor 2025 sprake is van een sluitende gemeentebegroting. In 2025 komt er nog geld uit het Gemeentefonds, maar vanaf het zogenaamde ravijnjaar 2026 staat de rijksbijdrage op de tocht.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Dat betekent dat Berkelland in navolging van vrijwel alle gemeenten in Nederland de nodige miljoenen te kort dreigt te komen. “Zonder voldoende steun van het Rijk wordt het vanaf 2026 echt moeilijker om de begroting ook weer sluitend te krijgen”, zegt wethouder Financiën Hans van der Noordt van Berkelland.

‘Niet kostendekkend’
De wethouder ontkomt er niet aan voor komend jaar enkele verhogingen in te voeren, die de burgers gaan voelen in de portemonnee. Zo is er een hogere opbrengst beraamd van de onroerende zaakbelasting (ozb) van 2,8 procent. Daarnaast is er een gat in de post afvalstoffenheffing van 9 ton. Per adres gaan de woonlasten (ozb, riool- en afvalstoffenheffing) de komende drie jaren gemiddeld met 15 euro omhoog, van jaarlijks 505 euro in 2024 naar 520 euro in 2025. Daarmee blijft Berkelland nog onder het provinciale gemiddelde van 528 euro in 2024.

“De afgelopen jaren was de afvalstoffenheffing niet kostendekkend”, zegt wethouder Van der Noordt. “Toch werd deze niet of nauwelijks verhoogd. Als we hier niet nu mee beginnen, gaan inwoners vanaf 2026 nog meer betalen.”

Lees meer over:

Lees ook

RensLandbouwsluis

Landbouwsluis bij Etten komt terug: ‘Niemand zegt dat het onveiliger wordt’

De landbouwsluis op de Oude IJsselweg, ter hoogte van het Waalse Water bij Etten, komt terug. Het doel van de sluis is het verminderen van verkeer op de veelbesproken kruising met de N317, de Slingerparallel. De provincie Gelderland is eigenaar van de kruising, de gemeente kan dus alleen de omliggende wegen aanpakken.

Berkel

Raad Berkelland tikt begroting af, maar gaat op herhaling

De gemeenteraad heeft de begroting voor 2027 afgetikt, die vóór 15 november bij de toezichthouder Provincie Gelderland moet zijn ingeleverd. Máár, een beleidsarme begroting, die nog dit jaar wordt bijgesteld en in januari andermaal door de raadsleden onder de loep wordt genomen. De raadsleden gaan dus nog een keer op herhaling.

Stan-Bouman-Sensire-WEBFOTO-7-van-31

Nieuw revalidatiecentrum De Brugge in Doetinchem bereikt hoogste punt

De bouw van het nieuwe revalidatiecentrum De Brugge naast het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem heeft het hoogste punt bereikt. Sensire en Klimmendaal, die verschillende vormen van revalidatiezorg gaan samenbrengen onder één dak, vierden deze mijlpaal met het hijsen van een vlag.

Camping

Donderdag Zwarte Cross in 2027 alleen voor campinggasten

De donderdag van de Zwarte Cross is in 2027 niet meer voor iedereen. De organisatie van het festival maakte bekend dat de dag vanaf 2027 alleen nog maar toegankelijk is voor mensen met een campingkaart.

WhatsApp Image 2026-11-04 at 13.10.46 (1)

Grens bij Netterden twee dagen dicht voor auto’s

De Duitse grens bij Netterden gaat twee dagen dicht voor gemotoriseerd verkeer. Op maandag 9 en dinsdag 10 november wordt het smalle grensbruggetje over het Netterdens kanaal gerepareerd.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 20.55.58

Auto op de kant na eenzijdig ongeval Langerak

Een auto is dinsdagavond op de Keppelseweg in Langerak op zijn zijkant terechtgekomen na een eenzijdig ongeval. Bij het ongeval raakte niemand gewond.