gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgers Berkelland gaan iets meer betalen: afvalstoffenheffing en ozb omhoog

856706bd3ab5a733a85bb2075ff4e288

De burgers van Berkelland gaan komend jaar iets meer betalen voor de afvalstoffenheffing en de ozb, zodat er voor 2025 sprake is van een sluitende gemeentebegroting. In 2025 komt er nog geld uit het Gemeentefonds, maar vanaf het zogenaamde ravijnjaar 2026 staat de rijksbijdrage op de tocht.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Dat betekent dat Berkelland in navolging van vrijwel alle gemeenten in Nederland de nodige miljoenen te kort dreigt te komen. “Zonder voldoende steun van het Rijk wordt het vanaf 2026 echt moeilijker om de begroting ook weer sluitend te krijgen”, zegt wethouder Financiën Hans van der Noordt van Berkelland.

‘Niet kostendekkend’
De wethouder ontkomt er niet aan voor komend jaar enkele verhogingen in te voeren, die de burgers gaan voelen in de portemonnee. Zo is er een hogere opbrengst beraamd van de onroerende zaakbelasting (ozb) van 2,8 procent. Daarnaast is er een gat in de post afvalstoffenheffing van 9 ton. Per adres gaan de woonlasten (ozb, riool- en afvalstoffenheffing) de komende drie jaren gemiddeld met 15 euro omhoog, van jaarlijks 505 euro in 2024 naar 520 euro in 2025. Daarmee blijft Berkelland nog onder het provinciale gemiddelde van 528 euro in 2024.

“De afgelopen jaren was de afvalstoffenheffing niet kostendekkend”, zegt wethouder Van der Noordt. “Toch werd deze niet of nauwelijks verhoogd. Als we hier niet nu mee beginnen, gaan inwoners vanaf 2026 nog meer betalen.”

Lees meer over:

Lees ook

Brand in auto op parkeerplaats in Doetinchem snel onder controle

Een personenauto op een parkeerplaats in Doetinchem heeft dinsdagmiddag brand gevat. De brandweer had de brand snel onder controle.

GRASHIRT0

De Graafschap brengt ode aan geuzennaam en Normaal met nieuwe tenues

In het officieuze clublied van De Graafschap uit 1998 zingen Normaal-frontman Bennie Jolink en de toenmalige selectie: 'De zebra's in het blauw en wit, dat bunt keals waor pit in zit'. Aankomend seizoen brengen de Doetinchemmers een ode aan deze geuzennaam en de Achterhoekse band. De nieuwe tenues met het eerbetoon zijn dinsdag op stadion De Vijverberg gepresenteerd.

elektrische step blur

Man op elektrische step gewond na aanrijding met auto in Beek

Een man is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Beek. Volgens ooggetuigen reed de step te hard.

Dutch Scorpions Kampioen

Doetinchemse Dutch Scorpions kroont zich na twee jaar zilver tot Nederlands kampioen

De Doetinchemse beachsoccerclub BS Dutch Scorpions heeft zich zondag gekroond tot Nederlands kampioen beachsoccer. Na twee seizoenen op rij genoegen te hebben moeten nemen met de tweede plaats, wist de ploeg dit jaar wél de titel te veroveren. In de finale in Scheveningen werd BS Leal Deportivo overtuigend met 5-1 verslagen.

weth bland

Wethouder? 27 paar ogen kijken vragend Ton Koenderink aan

ACHTERGROND / Van één naar vijf zetels, van oppositie naar meebesturen. Dus ook een wethouder nodig, maar hoe dan? Een kaartenbak op het bureau, een digitale databank met kandidaten of iemand uit het eigen netwerk? Hoe komt een relatief nieuwe, géén doorsnee partij als Samen voor Berkelland (SvB) aan Ton Koenderink als wethouder?

WhatsApp Image 2026-07-07 at 13.36.13

Scooter flink beschadigd na botsing met fietser in Doetinchem

Een scooter en fietser zijn dinsdagmiddag met elkaar in botsing gekomen in Doetinchem. De scooterrijder wordt door het ambulancepersoneel nagekeken.