gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgers Berkelland gaan iets meer betalen: afvalstoffenheffing en ozb omhoog

856706bd3ab5a733a85bb2075ff4e288

De burgers van Berkelland gaan komend jaar iets meer betalen voor de afvalstoffenheffing en de ozb, zodat er voor 2025 sprake is van een sluitende gemeentebegroting. In 2025 komt er nog geld uit het Gemeentefonds, maar vanaf het zogenaamde ravijnjaar 2026 staat de rijksbijdrage op de tocht.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Dat betekent dat Berkelland in navolging van vrijwel alle gemeenten in Nederland de nodige miljoenen te kort dreigt te komen. “Zonder voldoende steun van het Rijk wordt het vanaf 2026 echt moeilijker om de begroting ook weer sluitend te krijgen”, zegt wethouder Financiën Hans van der Noordt van Berkelland.

‘Niet kostendekkend’
De wethouder ontkomt er niet aan voor komend jaar enkele verhogingen in te voeren, die de burgers gaan voelen in de portemonnee. Zo is er een hogere opbrengst beraamd van de onroerende zaakbelasting (ozb) van 2,8 procent. Daarnaast is er een gat in de post afvalstoffenheffing van 9 ton. Per adres gaan de woonlasten (ozb, riool- en afvalstoffenheffing) de komende drie jaren gemiddeld met 15 euro omhoog, van jaarlijks 505 euro in 2024 naar 520 euro in 2025. Daarmee blijft Berkelland nog onder het provinciale gemiddelde van 528 euro in 2024.

“De afgelopen jaren was de afvalstoffenheffing niet kostendekkend”, zegt wethouder Van der Noordt. “Toch werd deze niet of nauwelijks verhoogd. Als we hier niet nu mee beginnen, gaan inwoners vanaf 2026 nog meer betalen.”

Lees meer over:

Lees ook

Koning40

Koning Willem-Alexander heropent Kasteel huis Bergh: ‘Pareltje in de Achterhoek’

Koning Willem-Alexander heeft Kasteel Huis Bergh officieel heropend na een lange renovatie en verduurzaming. Dat deed hij door een eigen munt te slaan in de muntkelder van het kasteel. Floris de Gelder, kasteeldirecteur, leidde de koning door ‘zijn’ vernieuwde kasteel.

blur ongeluk vv

Twee auto’s botsen hard op kruising in Varsseveld

Bij een ongeval op de kruising van de Aaltenseweg en de Gesinkkampstraat in Varsseveld zijn twee auto’s hard met elkaar in botsing gekomen. Beide voertuigen raakten flink beschadigd.

Grenscontroles Duitsland

Einde vaste grenscontroles A12, Montferland blij

Er komt een einde aan de vaste grenscontroles op de A12. De huidige controles die voor meerdere ernstige ongelukken zorgden worden vervangen door flexibele controles. Daarmee wordt er gehoor gegeven aan de kritiek van zowel Achterhoekse als Duitse kant.

Teun Gijselhart (2)

Oud-Superboer Gijsselhart na ruim twee maanden verhuurd door Deportivo

Teun Gijsselhart vervolgt zijn seizoen in de Verenigde Arabische Emiraten. De oud-Superboer wordt door het Spaanse Deportivo La Coruña al na 2,5 maand verhuurd aan Al Ain, waar de middenvelder hoopt op meer speelminuten.

BennieJolink30

Bennie Jolink krijgt oeuvreprijs ‘Hollandse Meester’ van Buma NL

Normaal frontman Bennie Jolink krijgt tijdens de Buma NL Awards de oeuvreprijs Hollandse Meesters. De prijs is een erkenning voor artiesten die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Nederlandstalige muziekcultuur. Onder andere André van Duin, Guus Meeuwis en Jan Smit ging Jolink voor.

BoerenprotestArnhem0

Honderden boeren bij provinciehuis Arnhem: ‘We hopen statenleden te beïnvloeden’

Nadat verschillende Achterhoekse gemeenten een bezoekje van de boeren konden verwachten, trokken honderden boeren met tientallen trekkers en één koe woensdag naar het provinciehuis in Arnhem. Dit keer ging het niet per se over de brief van Van Essen, maar vooral over provinciale plannen die de boer raken.