gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burenruzie: Doetinchem in bezwaar tegen besluit Oude IJsselstreek

4a991155658e5b6beb1b94a524a51851.jpg

Doetinchem heeft officieel bezwaar aangetekend bij buurgemeente Oude IJsselstreek vanwege een vrachtwagenverbod in de kern Terborg. De gemeente is bang dat het verbod leidt tot een toename van vrachtverkeer in Gaanderen, wat de verkeersveiligheid niet ten goede komt.

Tim Rondeel |
Oude IJsselstreek heeft een rijverbod voor vrachtverkeer op de Ettensestraat en Walstraat en Terborg afgegeven om de verkeersveiligheid daar te verbeteren. Volgens de gemeente is er veel overlast in Terborg en Etten door het vrachtverkeer in de kernen. Het besluit is echter tegen het zere been van Doetinchem. In hun ogen wordt het probleem nu verplaatst naar de Rijksweg in Gaanderen. In zowel het geldende als het vernieuwde mobiliteitsplan van Doetinchem zet de gemeente in op het voorkomen van (vracht)verkeersoverlast, deze maatregel staat hier dan volgens de gemeente ook 'haaks' op.

Ook laakt Doetinchem de wijze waarop het verkeersbesluit is genomen en gecommuniceerd. Volgens de gemeente zijn ze als belanghebbende niet meegenomen in het besluit, ook al staat dit wel in het besluit van Oude IJsselstreek. Dit geeft een verkeerd signaal volgens Doetinchem. 'Deze formulering wekt ten onrechte de indruk dat de gemeente Doetinchem heeft ingestemd met het verkeersbesluit', zo valt te lezen in het bezwaarschrift. Oude IJsselstreek geeft aan dat er inderdaad geen overleg is geweest met Doetinchem, en komt dus terug op iets dat wel in het verkeersbesluit staat. "Er is geen overleg geweest, maar er is wel contact geweest om Doetinchem op de hoogte te brengen van dit besluit in opdracht van de raad", aldus een woordvoerder van Oude IJsselstreek.

Geen verrassing
Ondanks het Doetinchemse blijft Oude Ijsselstreek achter het besluit staan. "Als gemeente maken we hier een keuze in opdracht van de raad", aldus de woordvoerder. "Uiteraard heeft de gemeente, net als inwoners, het recht om hier bezwaar tegen aan te tekenen." Oude IJsselstreek geeft aan de bezwaren de komende tijd te behandelen te en beantwoorden. En het verbod? "Voorlopig blijft dit gelden", aldus de woordvoerder.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.

RacebaanDidam0.jpg

Louis en Didi Jansen bouwen droomracebaan in Didamse garage: ‘Je voelt je weer even kind’

Wat begon met een klein racebaantje uit zijn jeugd, groeide uit tot een indrukwekkend mini-circuit in de garage. Louis en Didi Jansen uit Didam bouwden de afgelopen jaren aan een uitgebreide slotracebaan, compleet met verlichting, een computersysteem en wedstrijden tegen vrienden. “Het is misschien een beetje uit de hand gelopen, maar vooral heel leuk.”

WhatsApp Image 2026-03-04 at 23.41.47 (1).jpeg

Schuur bij woning brandt af in Winterswijk

In Winterswijk is in de nacht van woensdag op donderdag een schuur bij een woning afgebrand. Mogelijk werd de brand veroorzaakt door een accu van een elektrische fiets.

stemmen potlood.jpg

733 inwoners Doetinchem ontvangen dubbele stempas, gemeente werkt aan oplossing

Een aantal inwoners van de gemeente Doetinchem heeft door een onbekende fout niet één, maar twee stempassen in de brievenbus gekregen. 733 inwoners kregen een dubbele stempas in de brievenbus.