Ulft, Nederland
Terug

Burenruzie: Doetinchem in bezwaar tegen besluit Oude IJsselstreek

4a991155658e5b6beb1b94a524a51851.jpg

Doetinchem heeft officieel bezwaar aangetekend bij buurgemeente Oude IJsselstreek vanwege een vrachtwagenverbod in de kern Terborg. De gemeente is bang dat het verbod leidt tot een toename van vrachtverkeer in Gaanderen, wat de verkeersveiligheid niet ten goede komt.

Tim Rondeel |
Oude IJsselstreek heeft een rijverbod voor vrachtverkeer op de Ettensestraat en Walstraat en Terborg afgegeven om de verkeersveiligheid daar te verbeteren. Volgens de gemeente is er veel overlast in Terborg en Etten door het vrachtverkeer in de kernen. Het besluit is echter tegen het zere been van Doetinchem. In hun ogen wordt het probleem nu verplaatst naar de Rijksweg in Gaanderen. In zowel het geldende als het vernieuwde mobiliteitsplan van Doetinchem zet de gemeente in op het voorkomen van (vracht)verkeersoverlast, deze maatregel staat hier dan volgens de gemeente ook 'haaks' op.

Ook laakt Doetinchem de wijze waarop het verkeersbesluit is genomen en gecommuniceerd. Volgens de gemeente zijn ze als belanghebbende niet meegenomen in het besluit, ook al staat dit wel in het besluit van Oude IJsselstreek. Dit geeft een verkeerd signaal volgens Doetinchem. 'Deze formulering wekt ten onrechte de indruk dat de gemeente Doetinchem heeft ingestemd met het verkeersbesluit', zo valt te lezen in het bezwaarschrift. Oude IJsselstreek geeft aan dat er inderdaad geen overleg is geweest met Doetinchem, en komt dus terug op iets dat wel in het verkeersbesluit staat. "Er is geen overleg geweest, maar er is wel contact geweest om Doetinchem op de hoogte te brengen van dit besluit in opdracht van de raad", aldus een woordvoerder van Oude IJsselstreek.

Geen verrassing
Ondanks het Doetinchemse blijft Oude Ijsselstreek achter het besluit staan. "Als gemeente maken we hier een keuze in opdracht van de raad", aldus de woordvoerder. "Uiteraard heeft de gemeente, net als inwoners, het recht om hier bezwaar tegen aan te tekenen." Oude IJsselstreek geeft aan de bezwaren de komende tijd te behandelen te en beantwoorden. En het verbod? "Voorlopig blijft dit gelden", aldus de woordvoerder.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-24 at 00.08.59.jpeg

DRU vraagt raad om eerder uitkeren deel subsidie en vangnet van ruim drie ton

De nieuwe interim-bestuurder van het DRU Industriepark, Cleo Sissingh, heeft de gemeenteraad maandagavond haar analyse van de situatie gepresenteerd. Zij vraagt de raad onder andere om eerder uitbetalen van een deel van de subsidie en een financieel vangnet van 303.000 euro om een faillissement af te wenden en de exploitatie te herstellen. “Er is meer geld uitgegeven dan er was. Dat kan feitelijk niet. Nu moeten we eerst zorgen dat we overleven.”

DuitseWInkel0.jpg

Nederlandse inkooptoerisme blijft aanhouden: Duitse winkels strijden om Nederlandse klanten

Meer en meer Nederlanders steken doelgericht de grens over om boodschappen te doen in Duitsland. Vooral de combinatie van goedkoper tanken en vervolgens wijnen en bieren, drogisterij- en verzorgingsproducten inslaan, maakt dat Nederlanders zo’n vijftien tot twintig procent goedkoper uit zijn dan in eigen land. Dit constateert niet alleen ACM die de Nederlandse prijsstijgingen onderzocht, maar ook de boodschappende Nederlanders. Zij ervaren zelfs prijsverschillen van vijftig procent.

WhatsApp Image 2026-02-23 at 15.54.03.jpeg

Montferlands verkiezingsbord duikt op in Ulft: ‘Huh, hangt hij daar echt?’

Gemeenten hangen deze dagen vol met verkiezingsborden. Zo ook op een rotonde in Ulft; Lokaal Belang, D66, VVD en… Eén Montferland? Hij hangt er echt. Kampioensbakker Paul Berntsen richt zich met het bord op de Montferlandse kiezer, in Ulft? Hoe kan dat?

1b961b14-e520-4801-b69c-6ab5923bad39.jpg

Uitverkocht huis lonkt bij De Graafschap voor Gelderse clash: Vitesse zet verkoop stil

Met nog slechts enkele kaarten in de verkoop is het een kwestie van tijd voordat de Gelderse ontmoeting op zondag 8 maart tussen De Graafschap en Vitesse uitverkocht is. De laatste keer dat de Doetinchemmers op een uitverkocht huis aan de aftrap stond was in 2024, ook tijdens de derby. Voor deze editie is het nog de maar de vraag of het uitvak vol zit.

Paratafeltennis0.png

Eerste grote paratafeltennistoernooi in Achterhoek trekt sporters uit hele land

Ruim negentig parasporters met en zonder rolstoel speelden zaterdag fanatiek tafeltennis in de IJsselweidehal in Gendringen. Voor het eerst is er in de Achterhoek namelijk een groot paratafeltennistoernooi georganiseerd. Volgens Robert van de organisatie leent de sport zich uitstekend voor mensen met een beperking.

Schermafbeelding 2026-02-23 141747.png

Automobilist belandt met voertuig in sloot in Borculo

Een automobilist is woensdagmiddag op de Wessel van Eylllaan, met zijn voertuig in Borculo een sloot beland. De bestuurder raakte eerst in de berm en schoof daarna door een stuurcorrectie naar links de nabijgelegen sloot in.