gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burenruzie: Doetinchem in bezwaar tegen besluit Oude IJsselstreek

4a991155658e5b6beb1b94a524a51851.jpg

Doetinchem heeft officieel bezwaar aangetekend bij buurgemeente Oude IJsselstreek vanwege een vrachtwagenverbod in de kern Terborg. De gemeente is bang dat het verbod leidt tot een toename van vrachtverkeer in Gaanderen, wat de verkeersveiligheid niet ten goede komt.

Tim Rondeel |
Oude IJsselstreek heeft een rijverbod voor vrachtverkeer op de Ettensestraat en Walstraat en Terborg afgegeven om de verkeersveiligheid daar te verbeteren. Volgens de gemeente is er veel overlast in Terborg en Etten door het vrachtverkeer in de kernen. Het besluit is echter tegen het zere been van Doetinchem. In hun ogen wordt het probleem nu verplaatst naar de Rijksweg in Gaanderen. In zowel het geldende als het vernieuwde mobiliteitsplan van Doetinchem zet de gemeente in op het voorkomen van (vracht)verkeersoverlast, deze maatregel staat hier dan volgens de gemeente ook 'haaks' op.

Ook laakt Doetinchem de wijze waarop het verkeersbesluit is genomen en gecommuniceerd. Volgens de gemeente zijn ze als belanghebbende niet meegenomen in het besluit, ook al staat dit wel in het besluit van Oude IJsselstreek. Dit geeft een verkeerd signaal volgens Doetinchem. 'Deze formulering wekt ten onrechte de indruk dat de gemeente Doetinchem heeft ingestemd met het verkeersbesluit', zo valt te lezen in het bezwaarschrift. Oude IJsselstreek geeft aan dat er inderdaad geen overleg is geweest met Doetinchem, en komt dus terug op iets dat wel in het verkeersbesluit staat. "Er is geen overleg geweest, maar er is wel contact geweest om Doetinchem op de hoogte te brengen van dit besluit in opdracht van de raad", aldus een woordvoerder van Oude IJsselstreek.

Geen verrassing
Ondanks het Doetinchemse blijft Oude Ijsselstreek achter het besluit staan. "Als gemeente maken we hier een keuze in opdracht van de raad", aldus de woordvoerder. "Uiteraard heeft de gemeente, net als inwoners, het recht om hier bezwaar tegen aan te tekenen." Oude IJsselstreek geeft aan de bezwaren de komende tijd te behandelen te en beantwoorden. En het verbod? "Voorlopig blijft dit gelden", aldus de woordvoerder.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 uur kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).

LEV Isseldoks (16).JPG

LEV voelt zich thuis aan het water in Doetinchem: 'Eindelijk is de Oude IJssel echt betrokken'

Na jaren op een toplocatie in de binnenstad van Doetinchem heeft restaurant LEV de stap gezet naar een nieuwe plek aan de Oude IJssel, in de wijk Iseldoks. Een opvallende verhuizing, aangezien de oude locatie lag aan een drukke looproute richting het centrum. Toch bleek de stap minder spannend dan vooraf gedacht, mede door het nieuwe gebied rondom de Oude IJssel.