gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst verruimt lening voor starters

9ab40464decf2e39ffa5cea0b7621954.jpg
Redactie REGIO8 |
"Door de starterslening aantrekkelijker te maken, komen we jongeren tegemoet", zo laat wethouder Arno Spekschoor weten. "Zij kunnen met de starterslening naast de hypotheek soms net dat beetje extra geld lenen, waardoor ze toch een huis kunnen kopen. Dat ondersteunen wij van harte." Eerder was de starterslening volgens de gemeente slechts geldig bij huizen met een aankoopprijs tot 170.000 euro.

De starterslening van Bronckhorst loopt sinds 2009. In totaal is er volgens de gemeente door ongeveer vijftig starters gebruik van gemaakt. De lening overbrugt het verschil tussen de aankoopkosten van een starterswoning en het maximale bedrag dat bij een bank geleend kan worden. Het maximale bedrag dat in Bronckhorst geleend kan worden is 25.000 euro.

Foto: REGIO8

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.