gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst start inzameling BEST-tas

51211017a010538d443f1d84ced1fcce.jpg
Redactie REGIO8 |
"Met de BEST-tas bieden we inwoners meer gemak door de gebruikte spullen aan huis op te halen", aldus wethouder Jan Engels. "Zo verminderen we de hoeveelheid restafval en behouden we grondstoffen. Bovendien is de nieuwe inzameling goed voor de sociale werkgelegenheid." Op de eerste inzameldag werden in totaal BEST-tassen van vijfhonderd huishoudens in Baak, Keijenborg en Vorden opgehaald.

Inwoners kunnen de BEST-tassen eenmaal per acht weken laten ophalen. Als de tas is opgehaald, wordt er binnen zes weken een nieuwe tas geleverd. Na sortering van de ingeleverde spullen zullen herbruikbare en verkoopbare spullen worden verkocht in een kringloopwinkel. Kleding en ander textiel gaat naar het Leger des Heils. De overige, niet verkoopbare, spullen worden gerecycled.

Lees ook

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.