gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst pakt Industriepark Zelhem aan

18e7e8b8f2cbefda7d251b89452b7e2c

Bronckhorst gaat samen met pandeigenaren het Industriepark Zelhem herstructureren. Een gebiedsregisseur gaat met ondernemers de verkaveling evalueren terwijl ook de bereikbaarheid onder de loep wordt genomen.

Redactie REGIO8 |
“Hoofdopgave is om de bedrijven ruimte te bieden voor verbouw, herbouw en nieuwe bedrijven”, zo laat de gemeente Bronckhorst weten over de plannen. “Het Industriepark is het oudste deel van het Zelhemse bedrijventerrein en voldoet voor de daar gevestigde bedrijven niet meer aan de eisen van deze tijd. De gemeente werkt graag mee aan de metamorfose van het bedrijventerrein, omdat ze de maakindustrie in Bronckhorst wil houden én goed wil faciliteren. Bij die missie horen toekomstbestendige bedrijventerreinen.”

Bij de herstructurering hoopt de gemeente ook een duurzaamheidsslag te slaan. “Denk aan het afkoppelen van hemelwater en mogelijk vervangen van het riool tijdens de herstructurering. De gebiedsregisseur formeert een projectteam met onder anderen ondernemers en schrijft een herstructureringsplan voor in ieder geval het binnenste deel van Industriepark Zelhem. Bronckhorst hoopt dat de werkzaamheden in 2020 kunnen worden uitgevoerd.

Foto: REGIO8

Lees ook

DahliatuinRekken10

Dahliatuin Rekken weer geopend: ‘Hier is het hele dorp mee bezig’

Rekken en dahlia's zijn al meer dan een eeuw onlosmakelijk met elkaar verbonden. Al sinds 1910 is er een corso tijdens het jaarlijkse volksfeest waar deze bloem een belangrijke rol speelt. Sinds 2014 heeft het dorp een eigen dahliatuin die eens in de twee jaar bloeit. Na maanden voorbereiding was zaterdag de feestelijke opening van dit seizoen.

BORCULO

Boeren overhandigen brandbrief: 'Deze plannen zijn niet uitvoerbaar'

Honderden trekkers staan maandagavond geparkeerd bij het gemeentehuis van Berkelland in Borculo. Daaromheen verzamelen zich honderden boeren, familieleden en andere sympathisanten. Omgekeerde Nederlandse vlaggen wapperen boven de trekkers, rode boerenzakdoeken zijn weer volop zichtbaar. Het beeld doet denken aan de grote boerenprotesten van enkele jaren geleden.

WhatsApp Image 2026-07-27 at 22.54.28

Groot boerenprotest in de Achterhoek: 'Onze maat is vol'

Honderden boeren hebben maandagavond een protestactie gehouden op verschillende plekken in de Achterhoek. Zo hebben boeren tussen Vierakker en Zutphen met trekkers de tekst 'Onze maat = vol' geschreven en werd in Borculo een brandbrief aan de gemeenteraad aangeboden.

LochemVuurwerk

LochemGroen! wil snel duidelijkheid over uitvoering vuurwerkverbod

LochemGroen! heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het landelijke vuurwerkverbod. Volgens de partij is het belangrijk dat inwoners, ondernemers en andere betrokkenen ruim op tijd weten waar zij aan toe zijn.

Twentekanaal GLD

Sluiting Twentekanaal kan Lochemse bedrijven miljoenen kosten

De sluiting van het Twentekanaal heeft flinke gevolgen voor bedrijven en de binnenvaart. Veevoerproducent ForFarmers in Lochem ontvangt normaal veel grondstoffen per schip, maar is nu noodgedwongen overgestapt op vrachtwagens. Brancheorganisatie Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) schat dat de economische schade voor de regio kan oplopen tot honderdduizenden euro's per dag.

112Borculo

Frontale botsing nabij Beltrum: een persoon gewond

Bij een frontale botsing tussen twee auto's in Beltrum is maandagmiddag één persoon gewond geraakt. Beide voertuigen moesten worden afgesleept.