gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bresser voor vaste afkoopsom van De Graafschap naar Bayer Leverkusen

5109e5c4ecc6dbabae4ff8bce7eea50b

Jefta Bresser stapt van De Graafschap over naar Bayer Leverkusen om daar de rol van hoofd jeugdopleiding te vervullen. De 52-jarige Gendringenaar kon voor een gelimiteerde afkoopsom vertrekken uit Doetinchem en grijpt de kans bij de Bundesliga-club met beide handen aan.

Jasper Hazelaar |
“Je krijgt zo’n kans en dan ben je natuurlijk enorm blij”, zegt Bresser, die een contract tot de zomer van 2026 tekent bij de Duitse topclub. “Maar het is wel een dubbel gevoel, want je laat iets achter dat een groot deel van jezelf is.” Bresser stapte in 2018 opnieuw in bij De Graafschap, waar hij in de jaren ’90 al werkte als jeugdtrainer. Sindsdien werd er flink geïnvesteerd in de jeugd, met succes. “Met de steun van Hans Martijn Ostendorp en later Peter Bijvelds heb ik echt mogen bouwen”, aldus de Gendringenaar. “De trainers vanaf de Onder 11 hebben nu bijvoorbeeld een fulltime dienstverband. Toen ik binnenkwam waren dat alleen de trainers van de Onder 16 en Onder 19.”

De jeugdopleiding floreerde en dat was te zien in het eerste elftal, met een golf aan jonge spelers die doorstroomden. “Alle talenten die de stap maken naar het eerste en debuteren maakten me even trots”, zegt Bresser. “Maar er zijn wel een paar momenten die blijven hangen. De eerste doelpunten van Devin Haen, Philip Brittijn en Basar Önal bijvoorbeeld. Die vallen dan net wat extra op. Ik vergeet dan een Milan Hilderink, die in de beker tegen PSV scoorde. Dat zijn dingen die heel gaaf zijn voor de jeugdopleiding. Dat geeft een boost. En ik pluk daar nu ook de vruchten van.”

‘Nette afkoopsom’
Bij het verlengen van het contract van Bresser tot 2027 begin dit jaar is een gelimiteerde transfersom afgesproken. “Ik vind dat er een nette afkoopsom is betaald”, zegt technisch directeur Bijvelds daarover, die geen bedrag noemt. Of De Graafschap ooit eerder een transfersom kreeg voor een staflid? “Ik heb er in ieder geval nog nooit van gehoord.” Het verlies van Bresser doet zich volgens hem wel voelen. “We konden met elkaar lezen en schrijven”, schetst Bijvelds. “Wij gaan hem binnen de club allemaal missen, als persoon en als functionaris. Maar zijn nieuwe rol bij Leverkusen kan ons nog weleens wat opleveren.”

Geen haast met opvolger
Op korte termijn komt er een nieuwe jeugdtrainer omdat Bresser ook de Onder 18 onder zich had, terwijl De Graafschap meer tijd neemt voor het vinden van een nieuw hoofd van de jeugdopleiding. De naam van Dennis te Braak, de voorganger van Bresser, zong gelijk rond, maar die is pas geleden in dienst getreden bij Feyenoord. “We willen in ieder geval per volgend seizoen een uitstekende opvolger hebben, maar als we die eerder vinden, is dat ook goed”, zegt Bijvelds, die op interim-basis wat taken van Bresser op zich neemt. “Een opvolger moet zich wel thuis voelen in de visie die we hebben, want Jefta heeft hier echt wat neergezet.”

Samenwerken met Leverkusen
Zowel Bresser als Bijvelds hinten op een samenwerking met Leverkusen, waar een tijd geleden ook over werd gesproken. Omdat de Duitse Bundesliga-club geen tweede team heeft, zouden talenten ervaring op kunnen doen bij De Graafschap. “Dat is niet ondenkbaar”, zegt Bijvelds. “Maar we hebben nog geen concrete afspraken gemaakt.” Bresser: “Het zou voor enkele talenten een mooie tussenstap kunnen zijn. Nu zijn de lijnen extreem kort, dus als de kans zich voordoet, zal ik dat zeker opperen. Er lopen ook nu genoeg leuke talenten bij Bayer rond.”

Foto: REGIO8

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.