gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brandweer wil stokers risicobewust krijgen

6f9c024e841c1d7534641cb03dff1b9c
Redactie REGIO8 |

“Mensen bellen de schoorsteenveger nu eigenlijk alleen op om het papiertje voor de verzekering binnen te krijgen als de schoorsteen geveegd is”, stelt Richard Scheerder van de VNOG. “De brandweer wil de mensen meer risicobewust maken van de grootste risico's bij het stoken een kachel, maar mensen moeten ook zelf een rol gaan spelen in het voorkomen van brand.” Van het aantal woningbranden is een schoorsteenbrand één van de voornaamste redenen. “In onze regio komen per jaar ongeveer honderdtien schoorsteenbranden voor”, stelt Scheerder. “Dat is ongeveer veertig procent van het totaal aantal woningbranden, dat is best wel veel.”

Eén van die schoorsteenbranden ontstond vijf jaar geleden bij Carel Kersjes in zijn boerderij in Zeddam. “Het was ’s avonds tegen een uur of acht, toen ik in de keuken opeens een ander geluid dan normaal hoorde”, aldus Kersjes. “Toen ik boven keek zag ik vuur en belde 112, want er ging iets niet goed dat kon je wel merken.” Kersjes is er met waterschade relatief goed afgekomen. Om dit soort gevallen te voorkomen heeft de brandweer een aantal tips. “Je moet droog en schoon hout gebruiken, zorgen dat je altijd voldoende zuurstof bij je brand krijgt en we adviseren de Zwitserse methode te gebruiken bij het aansteken van het vuur.”

Foto: REGIO8

Lees ook

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?

Sloop - nieuwbouw

Sité zet in op nieuwbouw en renovatie aan de verzetslaan in Doetinchem

Sité Woondiensten gaat aan de slag met twee flats aan de verzetslaan in Doetinchem. Een van de flats gaat tegen de vlakte, hier worden nieuwe woningen gebouwd. De woningen in de andere flat worden gerenoveerd.

WhatsApp Image 2026-09-23 at 11.31.14

Verdachte 'tikkende' tas in Doetinchem blijkt gamecontroller

Politieagenten hebben woensdagochtend in Doetinchem een verdachte tas aangetroffen. Uit de tas kwam een tikkend mechanisch geluid, wat de alarmbellen deed afgaan. Na onderzoek is gebleken dat het ging om een gamecontroller.

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.