gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brandweer wil stokers risicobewust krijgen

6f9c024e841c1d7534641cb03dff1b9c
Redactie REGIO8 |

“Mensen bellen de schoorsteenveger nu eigenlijk alleen op om het papiertje voor de verzekering binnen te krijgen als de schoorsteen geveegd is”, stelt Richard Scheerder van de VNOG. “De brandweer wil de mensen meer risicobewust maken van de grootste risico's bij het stoken een kachel, maar mensen moeten ook zelf een rol gaan spelen in het voorkomen van brand.” Van het aantal woningbranden is een schoorsteenbrand één van de voornaamste redenen. “In onze regio komen per jaar ongeveer honderdtien schoorsteenbranden voor”, stelt Scheerder. “Dat is ongeveer veertig procent van het totaal aantal woningbranden, dat is best wel veel.”

Eén van die schoorsteenbranden ontstond vijf jaar geleden bij Carel Kersjes in zijn boerderij in Zeddam. “Het was ’s avonds tegen een uur of acht, toen ik in de keuken opeens een ander geluid dan normaal hoorde”, aldus Kersjes. “Toen ik boven keek zag ik vuur en belde 112, want er ging iets niet goed dat kon je wel merken.” Kersjes is er met waterschade relatief goed afgekomen. Om dit soort gevallen te voorkomen heeft de brandweer een aantal tips. “Je moet droog en schoon hout gebruiken, zorgen dat je altijd voldoende zuurstof bij je brand krijgt en we adviseren de Zwitserse methode te gebruiken bij het aansteken van het vuur.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Droogte_040

Historisch lage waterstand Rijn zet droogtebescherming Achterhoek op scherp: sproeiverbod in aantocht

De waterstanden in de Rijn en de IJssel zijn voor de tijd van het jaar historisch laag. Hoewel het waterpeil in beken en kleinere rivieren als de Oude IJssel en de Berkel voorlopig nog binnen de normale marges ligt, waarschuwt Waterschap Rijn en IJssel dat de situatie snel kan omslaan. Als de droogte aanhoudt, kondigt het waterschap later deze week of begin volgende week een sproeiverbod af.

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.