gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brandweer wil stokers risicobewust krijgen

6f9c024e841c1d7534641cb03dff1b9c.jpg
Redactie REGIO8 |

“Mensen bellen de schoorsteenveger nu eigenlijk alleen op om het papiertje voor de verzekering binnen te krijgen als de schoorsteen geveegd is”, stelt Richard Scheerder van de VNOG. “De brandweer wil de mensen meer risicobewust maken van de grootste risico's bij het stoken een kachel, maar mensen moeten ook zelf een rol gaan spelen in het voorkomen van brand.” Van het aantal woningbranden is een schoorsteenbrand één van de voornaamste redenen. “In onze regio komen per jaar ongeveer honderdtien schoorsteenbranden voor”, stelt Scheerder. “Dat is ongeveer veertig procent van het totaal aantal woningbranden, dat is best wel veel.”

Eén van die schoorsteenbranden ontstond vijf jaar geleden bij Carel Kersjes in zijn boerderij in Zeddam. “Het was ’s avonds tegen een uur of acht, toen ik in de keuken opeens een ander geluid dan normaal hoorde”, aldus Kersjes. “Toen ik boven keek zag ik vuur en belde 112, want er ging iets niet goed dat kon je wel merken.” Kersjes is er met waterschade relatief goed afgekomen. Om dit soort gevallen te voorkomen heeft de brandweer een aantal tips. “Je moet droog en schoon hout gebruiken, zorgen dat je altijd voldoende zuurstof bij je brand krijgt en we adviseren de Zwitserse methode te gebruiken bij het aansteken van het vuur.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.

RacebaanDidam0.jpg

Louis en Didi Jansen bouwen droomracebaan in Didamse garage: ‘Je voelt je weer even kind’

Wat begon met een klein racebaantje uit zijn jeugd, groeide uit tot een indrukwekkend mini-circuit in de garage. Louis en Didi Jansen uit Didam bouwden de afgelopen jaren aan een uitgebreide slotracebaan, compleet met verlichting, een computersysteem en wedstrijden tegen vrienden. “Het is misschien een beetje uit de hand gelopen, maar vooral heel leuk.”

WhatsApp Image 2026-03-04 at 23.41.47 (1).jpeg

Schuur bij woning brandt af in Winterswijk

In Winterswijk is in de nacht van woensdag op donderdag een schuur bij een woning afgebrand. Mogelijk werd de brand veroorzaakt door een accu van een elektrische fiets.