Ulft, Nederland
Terug

Bouwman mist kers op voorbije wielerseizoen

f8c3a2ab8e701088410456edb0a8759f.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik had graag een overwinning behaald, net als vorig jaar”, vertelt Bouwman, die vorig jaar verraste met een overwinning in het bergklassement van het Critérium du Dauphiné. “Ik zat er dit seizoen een paar keer dichtbij, maar helaas pakte ik net niet die echte grote zege.” Met name in de wielerkoers Coppi e Bartali was de Ulftenaar dichtbij persoonlijk succes, een late valpartij gooide echter roet in het eten. Ondanks het uitblijven van een aansprekende overwinning kijkt Bouwman vol optimisme naar de toekomst: “Het geeft wel aan dat het er in zit. Ik moet er vertrouwen in hebben dat die zege nog wel komt.”

De Tour de France staat vanwege de hectiek niet hoog op het verlanglijstje van Bouwman, die volgend jaar de Giro d’Italia of de Vuelta a España als grote ronde gaat rijden. “Dat hoor ik op trainingskamp met de ploeg in december”, aldus de wielrenner, die een voorkeur heeft voor de wielerronde in Italië: “Een schitterende koers, qua parcours, maar ook het publiek is dolenthousiast.”

Luxeknecht met ambitie
Bouwman verwacht het wielerseizoen voorzichtig te beginnen: “In het voorjaar ben ik niet echt op mijn best”, aldus de LottoNL-Jumbo-renner. “Vanaf maart hoop ik in een aantal koersen voor mijn eigen kansen te gaan. In principe krijg ik volgend jaar ook mijn kansen en dan moet ik ze met beide handen aangrijpen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-03 at 21.15.28.jpeg

KIJK | Verkiezingsdebat Oude IJsselstreek gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Oude IJsselstreek zijn dinsdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de komst van een asielzoekersdorp, woningbouw en de toekomst van de DRU. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Oude IJsselstreek terug.

3d871405-c0a8-35b3-a18b-34685f52e76a.jpg

Motie van treurnis haalt het niet na ophef over 1000 euro-regeling in Lochem

De komst van een asielzoekerscentrum (azc) in Lochem houdt de gemoederen al maanden bezig. Tijdens een interpellatiedebat op maandagavond kwam de spanning tot een hoogtepunt. Aanleiding was het besluit van het college van burgemeester en wethouders om omwonenden een subsidie van maximaal 1000 euro te bieden voor zogenoemde 'preventieve beveiligingsmaatregelen' op eigen terrein. Het voorstel leidde tot landelijke media-aandacht en felle kritiek vanuit de oppositie.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

LIVE | Verkiezingsdebat REGIO8 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek in debat bij REGIO8, andere gemeenten volgen

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek bijt dinsdag het spits af bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen op het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.