gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bonnenregen bij recreatieplas in Winterswijk

b4e2a03cc2db44633ae80a52fceb6661
Redactie REGIO8 |
"Dat doen wij daar ieder jaar, ieder seizoen", vertelt wijkagent Willem Saris. "Wat dat betreft is er niks geen nieuws aan. Er is daar gewoon een grote parkeerzone om het gebied heen." Afgelopen weekend werden er een zestigtal parkeerboetes uitgedeeld. Het parkeren buiten de zone wekt irritatie op bij autoriteiten. "De route moet gewoon vrij blijven voor hulpverleners en daar handhaven wij op", aldus Saris.

Overtreders kunnen rekenen op een boete van 90 euro, exclusief administratiekosten. Overigens is ‘t Hilgelo niet de enige plas waar wordt gecontroleerd: "Dat geldt bij alle recreatieplassen in de Achterhoek. Daar zijn overal dit soort maatregelen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Frederik Jacob Weber

Doetinchemmer schrijft boek na hersentumor: ‘Ik wist niet dat het leven zo mooi kon zijn’

Een hersentumor ter grootte van anderhalve sinaasappel zette elf jaar geleden het leven van de 49-jarige Frederik Jacob Weber uit Doetinchem op zijn kop. In de zware herstelperiode besloot hij zijn ervaringen op papier te zetten om deze periode te kunnen verwerken. Deze ervaringen vormde de basis voor zijn eigen boek dat op 10 september gelanceerd werd.

DJI_20261026142410_0134_D

Hoogste punt bereikt voor veertig sociale huurappartementen naast station Doetinchem

Naast station Doetinchem zijn de afgelopen maanden nieuwe sociale huurappartementen uit de grond verrezen. Bij de bouw van de veertig appartementen is inmiddels het hoogste punt bereikt. Daarmee krijgt het Stationskwartier, zoals het woongebied heet, steeds meer vorm.

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, Emmerich krijgt ook te maken met een verhoging van de parkeertarieven in de binnenstad. De aanjager van het duurder worden is een wijziging van btw-regels.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Knopenlaantjebrug0

Vordenaren redden geliefd ommetje met eigen ‘Knopenbrug’

Anderhalf jaar lang was het onzeker of het geliefde Vordense ommetje langs het Knopenlaantje ooit nog in ere hersteld zou worden. De gemeente Bronckhorst sloopte de oude, versleten wandelbrug waardoor het rondje verdween. Inwoners kwamen in actie en hebben zaterdag hun eigen brug geopend.