gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bonnenregen bij recreatieplas in Winterswijk

b4e2a03cc2db44633ae80a52fceb6661
Redactie REGIO8 |
"Dat doen wij daar ieder jaar, ieder seizoen", vertelt wijkagent Willem Saris. "Wat dat betreft is er niks geen nieuws aan. Er is daar gewoon een grote parkeerzone om het gebied heen." Afgelopen weekend werden er een zestigtal parkeerboetes uitgedeeld. Het parkeren buiten de zone wekt irritatie op bij autoriteiten. "De route moet gewoon vrij blijven voor hulpverleners en daar handhaven wij op", aldus Saris.

Overtreders kunnen rekenen op een boete van 90 euro, exclusief administratiekosten. Overigens is ‘t Hilgelo niet de enige plas waar wordt gecontroleerd: "Dat geldt bij alle recreatieplassen in de Achterhoek. Daar zijn overal dit soort maatregelen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Spaarpaal10

Laren spaart met spaarpaal voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

PAASVUUR

Pasen valt acht dagen eerder, deadline voor Achterhoekse paasvuren twee maanden

Hoewel Pasen maar acht dagen eerder valt dan vorig jaar, moeten organisatoren hun paasvuren al twee maanden eerder dan vorig jaar aanvragen. ODA (Omgevingdienst Achterhoek) vraagt om uiterlijk 1 december een vergunning aan te vragen. ODA is verantwoordelijk voor de milieuvergunningen in de Achterhoekse gemeenten.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 09.45.48

Automobiliste verliest controle over voertuig en botst tegen boom in Braamt

Een automobiliste is vrijdagochtend met haar auto tegen een boom gebotst. De bestuurder is met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

Rechtbank

'Kussen, betasten en omhelzen', rijinstructeur hoort weer werkstraf eisen

Hij zou hen tijdens hun rijlessen hebben gezoend, gestreeld en hun billen hebben betast. Een 63-jarige man uit Didam wordt ervan verdacht als rijinstructeur twee vrouwen in 2020 en 2021 te hebben aangerand. Het gerechtshof in Arnhem boog zich donderdag over het hoger beroep.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.