gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bijzondere Rotary-onderscheiding voor Theo Hendriksen

148ec7f3673e307aad17a8a98bdd7795.jpg

In hetzelfde rijtje staan als de Amerikaanse president Jimmy Carter en de Russische president Boris Jeltsin, dat kunnen niet veel Achterhoekers zeggen. Vanaf woensdagavond kan Theo Hendriksen uit Etten dat wel. Hij ontving de hoogst mogelijke onderscheiding van Rotaryclubs, en dat is zeer uitzonderlijk.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Vanaf 18.00 uur stromen de leden van Rotary druppelsgewijs binnen in de kantine van Hendriksen Prefab in Ulft. De lokale afdeling van de vereniging heeft woensdag hun wekelijkse clubavond, ditmaal bij het ooit door Theo Hendriksen opgerichte bedrijf. Hendriksen is zelf geen lid van de Rotary, maar staat altijd open voor het organiseren van gezellige avonden.

Dat hij deze avond een bijzondere onderscheiding zou krijgen, wist hij op dat moment nog niet, al werd het bijna verraden door een van de leden bij binnenkomst. "Dag Theo, ja ik zag je zoon al staan beneden, die heb ik al de hand geschud", zei ze. Waarop hij verbaasd reageerde: "Mijn zoon is hier vanavond helemaal niet." Op dat moment wist hij ook nog niet dat zijn kinderen en kleinkinderen al buiten stonden te wachten.

Als alle leden van de Rotary binnen zijn, is het tijd om ook de familie binnen te laten. Hendriksen heeft ook dan nog niets door. "We dachten, laten we ook gezellig de familie uitnodigen, zij steunen je natuurlijk allemaal met het bedrijf", zegt Jos van Aalst, voorzitter van Rotary Bergh. "Gelukkig, ik dacht al dat er iets geks ging gebeuren", aldus Hendriksen.

Betekenisvol voor gemeenschap
Na het eten blijkt er dan toch 'iets geks' te gebeuren. "We hebben ook nog een hele speciale gelegenheid. Theo, wat heb jij veel betekend voor het verenigingsleven, de gemeenschap en je familie", zegt Van Aalst. Volgens hem komt dit overeen met de voorwaarden om de hoge onderscheiding te mogen ontvangen. Dan volgt er een indrukwekkende lijst met alle zaken waarvoor Hendriksen de onderscheiding ontvangt.

Zo zet hij zich onder andere in voor de Ulftse carnaval als sponsor en oud-prins. Hij is ook zeer actief binnen schutterij de Eendracht Ulft, waar hij jarenlang in het bestuur heeft gezeten. Ook is hij sponsor, gilderaadslid en bestuurslid van de concourscommissie. Hij steunt al twintig jaar de Moeder Teresa Stichting, is met de Hendriksen Groep al jaren hoofdsponsor van de Ulftse Boys en ondersteunt het 65-plus muziekfestival Oude IJsselstreek.

Een project waar Hendriksen de laatste tijd veel energie in steekt, is de realisatie van 'Paviljoen de Strang'. Dit moet een dagbestedingslocatie worden voor mensen met een verstandelijke beperking, gelegen aan de Oude IJssel in Ulft. Hier is hij sponsor, zit hij in het bestuur en stelt hij ruimte beschikbaar voor de prefabbouw van het paviljoen. Onder luid applaus werd Hendriksen dan ook de onderscheiding opgespeld.

Uitzonderlijke situatie
De onderscheiding die Hendriksen woensdagavond kreeg, is de 'Paul Harris Fellow onderscheiding', de hoogst mogelijke onderscheiding binnen de Rotary, vernoemd naar de oprichter van de club. Maar het wordt nog uitzonderlijker. Hendriksen is namelijk geen lid van de Rotary; het komt zeer zelden voor dat iemand buiten de club een dergelijke onderscheiding ontvangt.

Hoewel de familie en Hendriksen zelf niet bekend zijn in de Rotarykringen, moesten ze dit nog wel even opzoeken. "Toen ik hoorde dat mijn vader deze onderscheiding zou krijgen, wist ik eerst niet precies wat het was", geeft zoon André toe. "Wij kenden niet de waarde van de onderscheiding maar wij wisten wel dat hij het meer dan waard is. Hij is maatschappelijk en sociaal heel betrokken."

Lees meer over:

| |

Lees ook

dorpsfeestWehl10.jpg

Seniorenmiddag blijft onmisbare traditie tijdens Dorpsfeest Wehl

Waar de feesttent zich later deze week vult met duizenden feestvierders die uit hun dak gaan op grote artiesten, stond donderdagmiddag tijdens het Dorpsfeest in Wehl volledig in het teken van de senioren. Met muziek en vele ontmoetingen met oude bekenden was de middag niet alleen gezellig, maar ook belangrijk.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

College van Bronckhorst zet stap naar bouw vijftien woningen in Zelhem

In het noordwesten van Zelhem kunnen waarschijnlijk vijftien nieuwe woningen gebouwd worden. De burgemeester en wethouders van de gemeente Bronckhorst vinden het een goed plan om te bouwen aan de rand van het dorp, waar dan landbouwgrond en bos zal worden opgeofferd.

Oranjetempel0.jpg

Politiek roert zich in verbod nachtwedstrijden Oranjetempel Silvolde

Dat de Oranjetempel in Silvolde tijdens nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands elftal niet open mag houdt de gemoederen in Oude IJsselstreek bezig. Coalitiepartijen Lokaal Belang en PvdA-GroenLinks hebben schriftelijke vragen gesteld aan het college. Beide partijen vragen zich af waarom er niet naar een oplossing wordt gezocht zodat de Tempel toch open kan.

Grenscontrole3.jpg

EU wil dat Duitse grenscontroles stoppen

Duitsland moet stoppen met grenscontroles. Dat heeft Brussel bepaald. De Duitse controles zijn een doorn in het oog van Gelderse grensgemeentes.

Stuw0.jpg

Zeldzame rivierprik bereikt paaigronden nauwelijks door blokkades in Oude IJssel

Het gaat niet goed met de rivierprik in de Oude IJssel, blijkt uit onderzoek binnen het project Swimway Oude IJssel. De miljoenen jaren oude vis heeft het moeilijk, omdat hij zijn paaigronden in Duitsland niet goed kan bereiken. Willem Romeijn van Sportvisserij Nederland geeft uitleg over het onderzoek en de oorzaken daarvan.

GraafschapO21 training.png

Geen promotie voor De Graafschap O21: seizoen ten einde

De Graafschap O21 kan niet meer promoveren. Het beloftenteam uit Doetinchem ging tegen FC Groningen O21 woensdagavond onderuit met 3-1. Daardoor ontbreekt ook de landstitel voor de superboeren.