gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bijzondere Rotary-onderscheiding voor Theo Hendriksen

148ec7f3673e307aad17a8a98bdd7795

In hetzelfde rijtje staan als de Amerikaanse president Jimmy Carter en de Russische president Boris Jeltsin, dat kunnen niet veel Achterhoekers zeggen. Vanaf woensdagavond kan Theo Hendriksen uit Etten dat wel. Hij ontving de hoogst mogelijke onderscheiding van Rotaryclubs, en dat is zeer uitzonderlijk.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Vanaf 18.00 uur stromen de leden van Rotary druppelsgewijs binnen in de kantine van Hendriksen Prefab in Ulft. De lokale afdeling van de vereniging heeft woensdag hun wekelijkse clubavond, ditmaal bij het ooit door Theo Hendriksen opgerichte bedrijf. Hendriksen is zelf geen lid van de Rotary, maar staat altijd open voor het organiseren van gezellige avonden.

Dat hij deze avond een bijzondere onderscheiding zou krijgen, wist hij op dat moment nog niet, al werd het bijna verraden door een van de leden bij binnenkomst. "Dag Theo, ja ik zag je zoon al staan beneden, die heb ik al de hand geschud", zei ze. Waarop hij verbaasd reageerde: "Mijn zoon is hier vanavond helemaal niet." Op dat moment wist hij ook nog niet dat zijn kinderen en kleinkinderen al buiten stonden te wachten.

Als alle leden van de Rotary binnen zijn, is het tijd om ook de familie binnen te laten. Hendriksen heeft ook dan nog niets door. "We dachten, laten we ook gezellig de familie uitnodigen, zij steunen je natuurlijk allemaal met het bedrijf", zegt Jos van Aalst, voorzitter van Rotary Bergh. "Gelukkig, ik dacht al dat er iets geks ging gebeuren", aldus Hendriksen.

Betekenisvol voor gemeenschap
Na het eten blijkt er dan toch 'iets geks' te gebeuren. "We hebben ook nog een hele speciale gelegenheid. Theo, wat heb jij veel betekend voor het verenigingsleven, de gemeenschap en je familie", zegt Van Aalst. Volgens hem komt dit overeen met de voorwaarden om de hoge onderscheiding te mogen ontvangen. Dan volgt er een indrukwekkende lijst met alle zaken waarvoor Hendriksen de onderscheiding ontvangt.

Zo zet hij zich onder andere in voor de Ulftse carnaval als sponsor en oud-prins. Hij is ook zeer actief binnen schutterij de Eendracht Ulft, waar hij jarenlang in het bestuur heeft gezeten. Ook is hij sponsor, gilderaadslid en bestuurslid van de concourscommissie. Hij steunt al twintig jaar de Moeder Teresa Stichting, is met de Hendriksen Groep al jaren hoofdsponsor van de Ulftse Boys en ondersteunt het 65-plus muziekfestival Oude IJsselstreek.

Een project waar Hendriksen de laatste tijd veel energie in steekt, is de realisatie van 'Paviljoen de Strang'. Dit moet een dagbestedingslocatie worden voor mensen met een verstandelijke beperking, gelegen aan de Oude IJssel in Ulft. Hier is hij sponsor, zit hij in het bestuur en stelt hij ruimte beschikbaar voor de prefabbouw van het paviljoen. Onder luid applaus werd Hendriksen dan ook de onderscheiding opgespeld.

Uitzonderlijke situatie
De onderscheiding die Hendriksen woensdagavond kreeg, is de 'Paul Harris Fellow onderscheiding', de hoogst mogelijke onderscheiding binnen de Rotary, vernoemd naar de oprichter van de club. Maar het wordt nog uitzonderlijker. Hendriksen is namelijk geen lid van de Rotary; het komt zeer zelden voor dat iemand buiten de club een dergelijke onderscheiding ontvangt.

Hoewel de familie en Hendriksen zelf niet bekend zijn in de Rotarykringen, moesten ze dit nog wel even opzoeken. "Toen ik hoorde dat mijn vader deze onderscheiding zou krijgen, wist ik eerst niet precies wat het was", geeft zoon André toe. "Wij kenden niet de waarde van de onderscheiding maar wij wisten wel dat hij het meer dan waard is. Hij is maatschappelijk en sociaal heel betrokken."

Lees meer over:

| |

Lees ook

9236ca55cc08bed6168dc9c5d22a6a43

Sporthal Breedenbroek luidt noodklok: 'Waarom Etten en Megchelen wel?'

Sportbelangen Breedenbroek heeft woensdagavond tijdens een commissievergadering de noodklok geluid over de toekomst van de sporthal. De stichting vraagt de gemeente om zes ton voor renovatie en verduurzaming. "Waarom andere kernen wel en Breedenbroek niet?", vraagt secretaris Margriet Koenders zich af.

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.

GraafschapZW

Oud-voorzitter De Graafschap Hylke Enzerink overleden

Hylke Enzerink, van 1994 tot 2000 voorzitter van De Graafschap, is overleden. Dat maakt de club bekend op haar kanalen. Enzerink is 83 jaar oud geworden.

Bord Didam

Alleen bestemmingsverkeer nog welkom in centrum Didam

Automobilisten die het centrum van Didam als sluiproute gebruiken, mogen daar vanaf vandaag niet meer rijden. Alleen bestemmingsverkeer is nog welkom. Met de proef hoopt de gemeente de verkeersoverlast terug te dringen.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.54.59

Fietsster lichtgewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagochtend lichtgewond geraakt bij een ongeval op de Mozartlaan in Doetinchem. Een automobiliste reed achteruit en zag daarbij drie meisjes op de fiets over het hoofd.

Trekkers OIJ

Honderden boeren bieden brandbrief aan bij gemeentehuis Gendringen

Zo'n 250 boeren kwamen dinsdagavond met tientallen trekkers naar het gemeentehuis van de gemeente Oude IJsselstreek in Gendringen. Ze boden een brandbrief aan, aan burgemeester Laura Werger waarin ze hun zorgen uitspreken over de brief van minister van Essen. Hoewel een gemeente in eerste instantie niet over die regels gaat, is het gemeentehuis volgens de boeren tóch de geschikte plek.