gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bijna kwart leden Ulftse Boys tegen fusie, SDOUC vrijwel unaniem voor

d15babdc925e8637a16212e24ba060a8

Bijna alle leden van de Ulftse voetbalclub SDOUC zijn voor een fusie met plaatsgenoot Ulftse Boys, dat blijkt uit de ledenraadpleging. Bij de beoogde fusiepartner was er meer tegenstand, bijna een kwart van leden van 'de Boys' stemde tegen een volgende stap in het traject.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
‘Gelet op de schetsen van de nieuwe accommodatie en de verstrekte informatie steun ik het verder uitwerken van het voorstel over de fusie tussen Ulftse Boys en SDOUC’, dat was de vraag waar de leden van beide Ulftse clubs afgelopen weekend over mochten stemmen. Op beide accommodaties waren enkele stemhokjes ingericht alsof het ‘echte’ verkiezingen waren. Inclusief rood potlood en een kliko voor de stembiljetten, die laatste waren overigens wel wat kleiner dan tijdens de laatste Tweede Kamerverkiezingen.

“Beide besturen zijn tevreden met de uitkomst dat een ruime meerderheid van de leden het voorstel voor het verder uitwerken van de fusie steunt”, valt te lezen op de websites van SDOUC en Ulftse Boys. Voor de club uit Ulft-Zuid klopt dat zeker, Bij Ulftse Boys, de buren in Noord zal er nog het een en ander moeten gebeuren. Daar heeft bijna één vierde van de leden tegen de fusie gestemd.

Senioren tellen dubbel
Bij de raadpleging telden de stemmen van de senioren dubbel. Dit heeft ook bijgedragen aan het relatief grote aantal ‘nee’-stemmers. Van de 224 senioren die gestemd hebben vanuit Ulftse Boys, waren er 57 tegen. Van de 89 jeugdleden van de Boys waren er slechts zes tegen. De opkomst op het Oerseveld was bijna zestig procent. Op sportpark de Ijsselweide, de thuisbasis van SDOUC, kwam een fractie meer leden opdagen. Hier waren van de 256 senioren er vijf tegen. Bij de jeugdleden waren het er twee, op een totaal van 74.

Verdere uitwerking
Hoewel de uitslag misschien wat tegenvalt voor de besturen, wordt het plan wel verder uitgewerkt. ‘De stuurgroep zal de komende periode de ledenraadpleging analyseren en de gemeente informeren over de uitslag. De stuurgroep zal verder gaan met de voorbereiding waarbij de vervolgstappen van de gemeente ook een grote rol zullen spelen.’

Lees ook

Zelhem112

Landbouwvoertuig schiet van de weg nabij Zelhem

Een landbouwvoertuig is dinsdagmiddag van de weg geraakt tussen Velswijk en Zelhem door een lekke band. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

SportzaalBreedenbroek0

Breedenbroek luidt noodklok over toekomst sporthal: ‘Wij vragen niet om een pot goud’

Het bestuur van de sporthal in Breedenbroek luidt de noodklok. Er is een flink geldbedrag nodig om de vijftig jaar oude sporthal überhaupt open te kunnen houden. De staat van het gebouw is volgens secretaris Margriet Coenders niet best.

Hennie van der Most

Landgoed Hennie van der Most levert na tientallen biedingen bijna 5,7 miljoen op

Het was één van de laatste bezittingen van de failliete ondernemer Hennie van der Most: landgoed De Haar in Gorssel. Vrijdagochtend ging het onder de hamer. De belangstelling was groot met duizenden kijkers en tientallen biedingen.

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.