gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bijna duidelijkheid voor crossbaan in Vorden

9eb90ecdde35e608c8077f88d3e96cc5
Redactie REGIO8 |

“Op dit moment houdt niets ons meer tegen”, zegt vrijwilliger en oud-voorzitter Joop Wuestenenk. “We hebben aan alle details voldaan. In principe is het advies van het college om de vergunning af te geven. Ik hoop dat de raad puur kijkt naar de feiten.” Wuestenenk voorspelt een goede afloop: “Dan wordt de baan weer opgeknapt en gedeeltelijk uitgebreid in het weiland.” Wanneer de vergunning er komt hoopt de vereniging in het najaar te kunnen beginnen met het gereedmaken van de crossbaan. “Als het toch wordt afgewezen zullen wij naar de rechtbank gaan, het is niet anders.”

Enkele buurtbewoners hebben een negatieve zienswijze ingediend en ook Geldersch Landschap en de Gelderse Natuur en Milieu Federatie(GNMF) zijn tegen de legalisering. “Wij vinden het belangrijk om mensen een goede leefkwaliteit te bieden”, aldus Bernhard Oosting van GNMF. “Er zijn genoeg crossbanen in de Achterhoek waar mensen terecht kunnen als ze hun hobby willen uitoefenen. Dat is geen reden om weer een nieuw stukje op te offeren ten behoeve van een sportactiviteit met lawaai en luchtvervuiling.” Het is de vraag of de gemeenteraad meegaat in de argumenten van de tegenstanders. “Wij hebben de gemeenteraad dringend verzocht om niet akkoord te gaan. We hopen alsnog dat ze dat niet gaan doen”, zegt Oosting. Wuestenenk snapt de argumenten van de buurtbewoners niet. “De meeste omwonenden die tegen zijn hebben de woning gekocht toen de crossbaan er al was”, aldus de oud-voorzitter. “In al die jaren is het altijd gebruikt met een kleinschalig karakter.”

Einde na lange procedure
In 1999 had Wuestenenk zijn eerste gesprek met de wethouder van toenmalig gemeente Vorden. Bijna had de motorcrossverenging het voor elkaar, een eigen crossbaan aan de Deldensebroekweg, maar toen ging Vorden op in fusiegemeente Bronckhorst. In 2005 werd de procedure bij de nieuwe gemeente in gang gezet. Destijds waren er volgens Wuestenenk omwonenden die tegen de legalisering van de crossbaan waren. Ook een van de grondeigenaren trok zich terug. In 2012 werd er zelfs een dwangsom van twee maal vijfduizend euro opgelegd, wanneer er gecrost zou worden op de baan. Donderdagavond zal de gemeenteraad een besluit nemen over de omgevingsvergunning voor VAMC de Graafschaprijders.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-29 at 22.58.44 (1)

Auto brandt uit op A18 bij Doetinchem

Een auto is donderdagavond volledig uitgebrand op de A18 bij Doetinchem. De brand ontstond door een nog onbekende reden in het dashboard van het voertuig.

DRU_110

Dikke meerderheid voor DRU-plan oppositie: 'Niemand wil dat de DRU verdwijnt'

De neuzen in Oude IJsselstreek staan bijna allemaal weer dezelfde kant op in het DRU dossier. Bijna de voltallige gemeenteraad stemde in met het alternatieve plan van de oppositie om de stichting de winter door te helpen. Waar het college een subsidie van 573.144 euro wilde geven, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro.

VBVOLGRA0

De Graafschap wacht zware avond in Volendam: ‘Een extreme ploeg’

Na de uitschakeling dinsdagavond in de eerste ronde tegen Roda JC in Kerkrade treft De Graafschap vrijdagavond aan de andere kant van het land de nummer zeven van de competitie, FC Volendam. De Wijdbroeken zijn bezig aan een wisselvallig seizoen, maar zijn vooral in eigen huis op schot.

SupermarktBerghLidl

Montferland en Lidl op één lijn, ontwikkeling ’s-Heerenberg-Oost stap verder

De verhuizing van de Lidl in ’s-Heerenberg van de Emmerikseweg naar De Bongerd in ’s-Heerenberg-Oost is een stap dichterbij. De gemeente Montferland heeft ingestemd met aangepaste voorwaarden van de supermarktketen. Lidl moet nu met de grondeigenaren in gesprek om de benodigde grond in handen te krijgen.

Scootmobiel30

Senioren oefenen in Eefde met scootmobiel: ‘Dat vinden ze best eng’

Een tiental senioren deed dinsdagochtend mee aan een scootmobielopfriscursus bij dorpshuis Het Hart in Eefde. Het vervoersmiddel is voor veel mensen op leeftijd essentieel om zelfstandig op pad te blijven gaan, toch ziet cursusgever Philip Stempels dat het voor sommige deelnemers wel spannend is.

WhatsApp Image 2026-10-29 at 09.41.07

Doetinchem wil fietspaden twee jaar eerder aanpakken voor ruim miljoen euro

Gemeente Doetinchem wil extra geld in de begroting van 2027 vrijmaken om fietspaden op met name De Huet eerder aan te kunnen pakken. Het college wil daar ruim een miljoen euro aan besteden.