gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Betrokkene ongeval Zelhem was net weer vrij

144562686dfa08186ddd54df49687ae6
Redactie REGIO8 |
"Vanwege de strafzaak had de man bijna 6 maanden in voorlopige hechtenis gezeten", zo laat de rechtbank Gelderland weten. Op 9 juni, acht dagen voordat de man betrokken was bij het fatale ongeval in Zelhem, kwam hij onder voorwaarden weer op vrije voeten. Onder meer op basis van de lengte van het voorarrest en het feit dat de Doetinchemmer een blanco strafblad had, besloot de rechtbank op 6 juni om de voorlopige hechtenis per 9 juni te schorsen. Op het moment van de schorsing leken de psychiatrische problemen van de man ‘beheersbaar’ te zijn.

"Uit gegevens van de reclassering van 16 juni 2016 blijkt dat het na de schorsing snel bergafwaarts is gegaan met de man", aldus de rechtbank. "Slechts enkele dagen na de schorsing constateert de reclassering dat hij niet sterk en stabiel genoeg is voor het leven buiten. Zij adviseren dan ook om de man klinisch te laten opnemen, maar dit kan niet zonder rechterlijke beslissing." Nog voordat het juridisch mogelijk was om de man weer op te laten nemen, was het ongeval in Zelhem een feit.
Foto: Rechtspraak

Lees ook

BoumansStopt0

Boumans stopt met gemengde gevoelens als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”

Vrije grensovergang

Grenscontrolefuik Beek na twee jaar weggehaald: 'Lekker doorrijden'

Geen dagelijkse files meer, geen oponthoud meer voor vrachtwagenchauffeurs. Alle extra verkeersborden, pijlwagens en andere afzettingen bij de grensovergang Beek/Elten zijn weggehaald. De snelweg A12/A3 is vrijdagochtend, 25 september, in alle vroegte weer volledig vrijgegeven.

Boumans

Mark Boumans stopt als burgemeester van Doetinchem

Mark Boumans stopt per 1 december als burgemeester van Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag.

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.