gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Betrokkene ongeval Zelhem was net weer vrij

144562686dfa08186ddd54df49687ae6
Redactie REGIO8 |
"Vanwege de strafzaak had de man bijna 6 maanden in voorlopige hechtenis gezeten", zo laat de rechtbank Gelderland weten. Op 9 juni, acht dagen voordat de man betrokken was bij het fatale ongeval in Zelhem, kwam hij onder voorwaarden weer op vrije voeten. Onder meer op basis van de lengte van het voorarrest en het feit dat de Doetinchemmer een blanco strafblad had, besloot de rechtbank op 6 juni om de voorlopige hechtenis per 9 juni te schorsen. Op het moment van de schorsing leken de psychiatrische problemen van de man ‘beheersbaar’ te zijn.

"Uit gegevens van de reclassering van 16 juni 2016 blijkt dat het na de schorsing snel bergafwaarts is gegaan met de man", aldus de rechtbank. "Slechts enkele dagen na de schorsing constateert de reclassering dat hij niet sterk en stabiel genoeg is voor het leven buiten. Zij adviseren dan ook om de man klinisch te laten opnemen, maar dit kan niet zonder rechterlijke beslissing." Nog voordat het juridisch mogelijk was om de man weer op te laten nemen, was het ongeval in Zelhem een feit.
Foto: Rechtspraak

Lees ook

133835a0788373bcf175f86cfec3522c

De Graafschap weet ondanks gouden wissels niet te winnen in Eindhoven

De Graafschap is er niet in geslaagd om met drie punten terug te keren naar Doetinchem. De ploeg van Thomas Duivenvoorden kwam door invallers Finocchiaro en Kwint knap terug van een achterstand, maar de Doetinchemers wisten een tegentreffer niet te voorkomen; 2-2.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.