gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Beroemde steenuilen geringd in Winterswijk

6cc38f1652aeb3fd05a9b9f28570d5ee.jpg
Redactie REGIO8 |
"We hebben een geweldig seizoen achter de rug", vindt Ronald van Harxen van Beleef de Lente. Het koppeltje steenuilen uit Winterswijk Henxel had dit voorjaar vier eieren gelegd. Hoewel er één kuiken sneuvelde, wordt er genoten van de verrichtingen van de andere drie. Tijdens het ringen zaterdagmiddag kreeg een beperkte groep geluksvogels de kans om de uilen van dichtbij te bekijken: "We hadden graag iedereen uit willen nodigen", aldus Van Harxen. "Maar een miljoen mensen hier op het erf. Dat wordt wat lastig."

"Een paar weken geleden waren het echt nog kleine sneeuwpopjes", weet de jonge uilenliefhebber Damian Pieterse. "Nu zijn het echt kleine uiltjes. Dat is heel leuk om te zien." Binnenkort zullen de uilen uitvliegen, maar door de zaterdag aangebrachte ringen is een weerzien mogelijk. "Als we ze weer vangen, weten we waar ze vandaan komen", legt Van Harxen uit. De kuikens van dit jaar kunnen volgend jaar zomaar op internet te zien zijn: "Steenuilen verplaatsen zich niet gigantisch ver. De jongen leggen maar een aantal kilometers af. Het is denkbaar dat we in een kast in Kotten of Huppel volgend jaar de jongen tegenkomen. En dan gaan we daar weer de webcam op zetten!"

Lees ook

ophokplicht0.jpg

Ophokplicht voor pluimvee in de Achterhoek vervalt

De ophok- en afschermplicht die in verband met de vogelgriep gold voor pluimvee wordt in de Achterhoek, net als bijna in het hele land ingetrokken. Alleen in de Gelderse Vallei, waar veel pluimveebedrijven zitten, moeten de dieren nog binnen blijven, zo heeft staatssecretaris Erkens van Landbouw bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 08.59.45.jpeg

Botsing tussen auto en fietser in Varsseveld: fiets vast onder voertuig

Bij een ongeval op de Hovenstraat in Varsseveld is woensdagochtend een automobilist met een fietser in botsing gekomen. De bestuurder van de auto zag de fietser over het hoofd, waarna deze onder het voertuig terechtkwam.

Silvolde112geblurd.jpg

Fietsers botsen tegen elkaar in buitengebied in Silvolde

Twee fietsers zijn dinsdagavond in het buitengebied van Silvolde gewond geraakt, nadat zij tegen elkaar zijn gebotst. Ondanks de verwondingen hoefden beide fietsers niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”