gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Beroemde steenuilen geringd in Winterswijk

6cc38f1652aeb3fd05a9b9f28570d5ee.jpg
Redactie REGIO8 |
"We hebben een geweldig seizoen achter de rug", vindt Ronald van Harxen van Beleef de Lente. Het koppeltje steenuilen uit Winterswijk Henxel had dit voorjaar vier eieren gelegd. Hoewel er één kuiken sneuvelde, wordt er genoten van de verrichtingen van de andere drie. Tijdens het ringen zaterdagmiddag kreeg een beperkte groep geluksvogels de kans om de uilen van dichtbij te bekijken: "We hadden graag iedereen uit willen nodigen", aldus Van Harxen. "Maar een miljoen mensen hier op het erf. Dat wordt wat lastig."

"Een paar weken geleden waren het echt nog kleine sneeuwpopjes", weet de jonge uilenliefhebber Damian Pieterse. "Nu zijn het echt kleine uiltjes. Dat is heel leuk om te zien." Binnenkort zullen de uilen uitvliegen, maar door de zaterdag aangebrachte ringen is een weerzien mogelijk. "Als we ze weer vangen, weten we waar ze vandaan komen", legt Van Harxen uit. De kuikens van dit jaar kunnen volgend jaar zomaar op internet te zien zijn: "Steenuilen verplaatsen zich niet gigantisch ver. De jongen leggen maar een aantal kilometers af. Het is denkbaar dat we in een kast in Kotten of Huppel volgend jaar de jongen tegenkomen. En dan gaan we daar weer de webcam op zetten!"

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”