gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Beroemde steenuilen geringd in Winterswijk

6cc38f1652aeb3fd05a9b9f28570d5ee
Redactie REGIO8 |
"We hebben een geweldig seizoen achter de rug", vindt Ronald van Harxen van Beleef de Lente. Het koppeltje steenuilen uit Winterswijk Henxel had dit voorjaar vier eieren gelegd. Hoewel er één kuiken sneuvelde, wordt er genoten van de verrichtingen van de andere drie. Tijdens het ringen zaterdagmiddag kreeg een beperkte groep geluksvogels de kans om de uilen van dichtbij te bekijken: "We hadden graag iedereen uit willen nodigen", aldus Van Harxen. "Maar een miljoen mensen hier op het erf. Dat wordt wat lastig."

"Een paar weken geleden waren het echt nog kleine sneeuwpopjes", weet de jonge uilenliefhebber Damian Pieterse. "Nu zijn het echt kleine uiltjes. Dat is heel leuk om te zien." Binnenkort zullen de uilen uitvliegen, maar door de zaterdag aangebrachte ringen is een weerzien mogelijk. "Als we ze weer vangen, weten we waar ze vandaan komen", legt Van Harxen uit. De kuikens van dit jaar kunnen volgend jaar zomaar op internet te zien zijn: "Steenuilen verplaatsen zich niet gigantisch ver. De jongen leggen maar een aantal kilometers af. Het is denkbaar dat we in een kast in Kotten of Huppel volgend jaar de jongen tegenkomen. En dan gaan we daar weer de webcam op zetten!"

Lees ook

KetiKoti_020

Doetinchem staat voor het eerst stil bij Keti Koti: 'Dit verbindt ons allemaal'

Op 1 juli wordt er door heel Nederland Keti Koti gevierd. De dag waarop de afschaffing van de slavernij door Nederland, wordt herdacht én gevierd. In Doetinchem ontbrak zo'n herdenkingsmoment tot nu toe. Volgens de initiatiefnemers was het daarom hoog tijd om ook in de stad aandacht te besteden aan deze belangrijke dag.

vrachtwagen0

Kilometerheffing voor trucks ingegaan, Achterhoekse ondernemers voorbereid

De vrachtwagenheffing is woensdag ingegaan. Eigenaren van vrachtwagens vanaf 3.500 kilo maximaal gewicht plus lading betalen vanaf nu per gereden kilometer een kilometerheffing. De cabines moeten een eigen tolkastje aan boord hebben dat werkt in Nederland. De hoogte van het tarief hangt af van het type voertuig. De boetes zijn niet mals.

School Bekveld 2026 (1)

Bekveld de baas over oude basisschool in buurtschap: ‘Af en toe knap ingewikkeld’

Goed nieuws voor buurtschap Bekveld. De voormalige basisschool is gekocht van de gemeente Bronckhorst en wordt ingericht als ontmoetingsplek. Het pand werd al gebruikt door de bewoners van de buurtschap, maar nu is de Stichting BuitenGewoonBekveld ook eigenaar van het gebouw.

BlurrOngeluk

Auto ramt boom op Ruurloseweg Beltrum, bestuurder gewond

Een automobilist heeft woensdagmiddag bij een eenzijdig ongeval een boom geramd op de Ruurloseweg (N319) bij Beltrum. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.

Theo

Raad Berkelland moet afkicken: ‘Nog wennen aan het raadsakkoord’

Het werd dinsdagavond een repeterend zinnetje: “We moeten nog wennen aan het raadsakkoord.” De gemeenteraad van Berkelland besprak de zogenaamde Perspectiefnota, de voorloper van de gemeentelijke begroting, en moet nog afkicken van een politiek spanningsveld met coalitie en oppositie.

OpenGransland20

Negende aflevering talkshow Open Grensland: culturele verschillen en vooroordelen

In de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland staat het leven in de grensregio centraal. In deze aflevering bespreken presentatrice Mylgia van Uytrecht en haar gasten culturele verschillen en vooroordelen. Ze gaan in op beelden en aannames die Nederlanders en Duitsers van elkaar hebben, bijvoorbeeld over opvoeding, uiterlijke kenmerken en sociale omgangsvormen.