gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Belevingswoning Didam zoekt nieuw pand

24fbe247f8741e9abb91c3bafa0c76f2
Redactie REGIO8 |

"Ze hebben hem al eens eerder op de markt gehad",aldus Brian Sudmeijer van Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. "Om hem nog aantrekkelijker op de markt te krijgen gaan ze hem overal opknappen." Dat houdt niet in dat het concept van de belevingswoning stopt. "Stoppen doen we nooit", aldus Sudmeijer. De anderhalf jaar durende pilot overtrof namelijk ruimschoots de verwachtingen. "Ruim 760 bezoekers hebben we gehad. We hadden in het begin vijf [unieke] bezoekers per openstelling verwacht, en we hadden er tien." Sudmeijer ziet tevens een stijging in het aantal verkochte rookmelders. Ook basisschoolleerlingen die het pand hebben bezocht, namen vervolgens enthousiast hun ouders mee naar de woning.

De Veiligheidsregio is bezig met mogelijke nieuwe locaties in de buurt van Doetinchem, maar heeft nog niets concreet kunnen afspreken. "We zijn een beetje aan het kijken of het misschien in Doetinchem kan straks. Dan is het bijvoorbeeld een industriepand waar we in terecht kunnen. Maar het staat nog helemaal open. We zijn met een aantal mensen nog bezig en komt daar wat uit, dan gaan we daar naartoe." In Ulft heeft het Piepschuim huis, een project van het Graafschap College, nog geen toekomstige invulling. Het mag niet bewoond worden, dus ook dat is een reële optie voor de nieuwe belevingswoning. "We hebben daarmee al onderhandelingen gehad en zijn ook bezig met de DRU. Dus misschien is dat wel een optie."

Foto: REGIO8

Lees ook

DSC00475

Tientallen bijzondere motoren van één merk en één type in Gendringen

Op auto of motorevenementen kijken bezoekers vaak hun ogen uit. Het ene model of merk is nog bijzonderder of mooier dan het andere. Zondag in Gendringen heerste datzelfde gevoel, al was er toch één ding ander. Alle motoren waren van hetzelfde merk én type. Het heet dan ook niet voor niets GiXXer Sunday.

TonKoenderink10

Koenderink nog geen week wethouder, wel recht op half jaar wachtgeld

Ton Koenderink is nog geen week wethouder geweest, zijn eerste loonstrookje is waarschijnlijk nog niet binnen, toch heeft de ex-bestuurder recht op een half jaar wachtgeld. Koenderink kondigde maandagochtend zijn vertrek aan vanwege de commotie die ontstaan was door zijn benoeming. Het is niet bekend of hij aanspraak gaat maken op het wachtgeld.

Eendenrace20

Duckrace Doetinchem levert bijna 18.000 euro op voor hospice Sravana

De Oude IJssel kleurde zondagmiddag bij de binnenstad van Doetinchem even knalgeel tijdens de Duckrace, onderdeel van de Doetinchemse Kadefeesten. Vooraf konden bezoekers badeendjes kopen, waarna de opbrengst van de actie naar Stichting Sravana ging. Toen maar liefst zesduizend eendjes tegelijk het water in gingen, was dat volgens de organisatie hét kippenvelmoment van de dag.

9e6d5f0a-d9d4-34a0-91af-137b29c1fb65

Op de golfbaan van Golfclub Keppel is Jelle (48) even niet ziek

Op de baan van Golfclub Keppel klinkt gelach. Terwijl de club zich opmaakt voor het Nederlands Kampioenschap Golf voor mensen met een beperking op 10 en 11 juli, traint een bijzondere groep golfers iedere week samen. Als je ze ziet lopen op de golfbaan, denk je niet direct: 'dat is een apart clubje'. Maar bijzonder zijn ze wel: ze hebben namelijk stuk voor stuk een beperking.

Ties Wieggers (1)

Na Kwint ook doelman Wieggers buitenspel met blessure

De Graafschap moet het de komende weken in de voorbereiding op het nieuwe seizoen doen zonder doelman Ties Wieggers. De Lichtenvoordenaar raakte in het oefenduel met sc Heerenveen geblesseerd aan zijn hand.

TonKoenderink20

Ton Koenderink legt functie als wethouder van Berkelland per direct neer

Ton Koenderink heeft besloten per direct te stoppen als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft hij bekendgemaakt in een persoonlijke verklaring. Zijn vertrek komt slechts enkele dagen nadat hij door de gemeenteraad was benoemd en beëdigd als wethouder namens Samen voor Berkelland.