gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Belevingswoning Didam zoekt nieuw pand

24fbe247f8741e9abb91c3bafa0c76f2
Redactie REGIO8 |

"Ze hebben hem al eens eerder op de markt gehad",aldus Brian Sudmeijer van Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. "Om hem nog aantrekkelijker op de markt te krijgen gaan ze hem overal opknappen." Dat houdt niet in dat het concept van de belevingswoning stopt. "Stoppen doen we nooit", aldus Sudmeijer. De anderhalf jaar durende pilot overtrof namelijk ruimschoots de verwachtingen. "Ruim 760 bezoekers hebben we gehad. We hadden in het begin vijf [unieke] bezoekers per openstelling verwacht, en we hadden er tien." Sudmeijer ziet tevens een stijging in het aantal verkochte rookmelders. Ook basisschoolleerlingen die het pand hebben bezocht, namen vervolgens enthousiast hun ouders mee naar de woning.

De Veiligheidsregio is bezig met mogelijke nieuwe locaties in de buurt van Doetinchem, maar heeft nog niets concreet kunnen afspreken. "We zijn een beetje aan het kijken of het misschien in Doetinchem kan straks. Dan is het bijvoorbeeld een industriepand waar we in terecht kunnen. Maar het staat nog helemaal open. We zijn met een aantal mensen nog bezig en komt daar wat uit, dan gaan we daar naartoe." In Ulft heeft het Piepschuim huis, een project van het Graafschap College, nog geen toekomstige invulling. Het mag niet bewoond worden, dus ook dat is een reële optie voor de nieuwe belevingswoning. "We hebben daarmee al onderhandelingen gehad en zijn ook bezig met de DRU. Dus misschien is dat wel een optie."

Foto: REGIO8

Lees ook

JennekeLaurense2

Eenpitter Laurense van Lijst Groot Montferland met tijdelijk ziekteverlof

Fractievoorzitter en enig raadslid van Lijst Groot Montferland Jenneke Laurense gaat tijdelijk met ziekteverlof, dat meldt de partij. Erik Wassing, tot 2025 nog fractievoorzitter neemt voorlopig de honneurs waar.

Schermafbeelding-2026-06-09-145349

Willem Buunk beoogd wethouder voor VVD in Berkelland

Willem Buunk is de beoogde nieuwe wethouder namens de VVD in de gemeente Berkelland. De ervaren bestuurder uit de Achterhoek was eerder wethouder in de gemeente Bronckhorst en werkte de afgelopen jaren als adviseur bij Berenschot. Dinsdagavond wordt tijdens de gemeenteraadsvergadering mogelijk meer duidelijk over het nieuwe coalitieakkoord en de installatie van het nieuwe college.

WhatsApp Image 2026-06-09 at 10.56.23

Een nieuwkomer, een terugkomer en twee blijvers in nieuwe college Lochem, meerderheid vrouw

GemeenteBelangen, PRO en de VVD zijn eruit over wat er de komende jaren in de gemeente Lochem moet gebeuren. Het coalitieakkoord is op hoofdlijnen en bevat vooral veel doelen. Om de ambities waar te kunnen maken schuiven de partijen als wethouders een nieuwkomer, een terugkeerder en twee blijvers naar voren. Opvallend: De vrouwen zijn hier wél in de meerderheid.

Heavensride Vorden

Vordense fietstocht om dierbaren te herdenken: 'Je sleept elkaar erdoorheen'

Waar veel fietstochten voor het goede doel vooral draaien om sportieve prestaties en het inzamelen van geld, staat bij de Vordense Heavensride iets anders centraal. Over ongeveer twee weken starten bijna tweehonderd fietsers aan de vijfde editie, met afstanden tot driehonderd kilometer. Zij doen dat niet alleen voor het goede doel, maar ook om overleden dierbaren te herdenken.

Wethouder Ria Leliveld+Gemeentehuis

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van Berkelland

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft zij maandagochtend bekendgemaakt via haar LinkedIn-account. Leliveld trad in maart 2025 aan als opvolger van Gerjan Teselink, die destijds vertrok naar de gemeente Oost Gelre. Met het vertrek van Leliveld lijkt opnieuw een wijziging aanstaande binnen het Berkellandse college.

Buien

Code geel in Achterhoek: mogelijk onweersbuien, hagel en windstoten

Het belooft een druilerige dinsdag te worden in de Achterhoek. Enkele stevige onweersbuien kunnen vanaf de middag overtrekken. Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) heeft code geel afgegeven vanwege kans op hagel en windstoten.