gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bahoui in basis De Graafschap tegen ADO

921526b072be2ee557f68b1deffa19cb

De Zweed Nabil Bahoui maakt vrijdagavond zijn basisdebuut in het duel van De Graafschap tegen ADO Den Haag op De Vijverberg. De ploeg van trainer Henk de Jong kan bij een overwinning het gat met concurrent FC Emmen dichten en aansluiting vinden bij de rest van de ranglijst.

Redactie REGIO8 |

“Als je verliest is ADO weg, zo simpel is het”, weet trainer Henk de Jong. “Maar als je wint sta je er weer helemaal tussen. Dan is alles mogelijk voor ons. Dan sluit je aan bij de middenmoot en die is groot.” De Friese oefenmeester verwacht een zelfde soort lastige wedstrijd als tegen FC Utrecht, waar ADO-trainer Alfons Groenendijk aandachtig toeschouwer was. “ADO komt hier niet om het publiek te vermaken”, zegt De Jong. “Wij moeten met het publiek de krachten bundelen om de wedstrijd te winnen. Dan hebben we een goede kans.” Nabil Bahoui heeft zin in de strijd. “Voor mij was het een kwestie van fysiek klaar worden”, aldus de 28-jarige flankaanvaller. “Ik voel me nu behoorlijk goed, dus ik ga honderd procent geven en dan zien we wat dat oplevert.”

Voor Bahoui, wiens laatste club het Zwitserse Grasshoppers was, voelt zijn binnenkomst bij De Graafschap tot nu toe als een warm bad. “Het is een mooie club en het voelt net als een familie”, vindt de achtvoudig Zweeds international, die in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht als toeschouwer kennismaakte met De Vijverberg. “De supporters zijn zelfs positief als we met 1-0 achterstaan, dan blijven ze gaan. Dat had ik niet bij mijn andere teams, daar begonnen ze met een 0-0 stand bij rust al te morren. Dat is een groot verschil en daar moeten we van zien te profiteren.”

Burgzorg, Benschop, Bahoui?
Bahoui start als linkervleugelaanvaller in de basis bij De Graafschap. Of Delano Burgzorg of Furdjel Narsingh slachtoffer wordt van het basisdebuut van de Zweed is nog niet duidelijk. “Hij is vooral voetbalslim”, zegt de trainer over de kwaliteiten van Bahoui. “Als hij een kans krijgt is hij heel rustig. Je ziet dat hij wat meegemaakt heeft en bovendien is het een heel prettig persoon. Dat merkte ik in ons eerste telefoongesprekje in mijn Achterhoekse Engels al. Het klikte direct en dat is een goed gevoel.”

Vermoedelijke opstelling: Jurjus; Owusu, Straalman, Van de Pavert, Tutuarima; Matusiwa, Vet, El Jebli; Burgzorg, Benschop, Bahoui.

Foto: REGIO8

Lees ook

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.

Hond in weiland

Oude IJsselstreek krijgt tóch hondenlosloopveld, Terborg aangewezen

Er komt een hondenlosloopveld in Oude IJsselstreek. Het college wil 15.000 euro uittrekken voor de aanleg en jaarlijks 8.000 euro betalen voor het onderhoud. De plek waar het veld moet komen is het park aan de IJsselweg in Terborg. Daarmee lijkt de gemeente alsnog overstag te gaan na maanden trekken en duwen van een groep hondenbezitters.

Bouw stadhuis Bocholt

Bocholt besteedt 1,7 miljoen euro aan deuren voor gerenoveerd stadhuis

Voor de renovatie van het monumentale stadhuis in Bocholt is naar schatting 1,7 miljoen euro gereserveerd voor het vervangen van ruim driehonderd binnen- en buitendeuren. Het opvallend hoge bedrag maakt deel uit van de totale renovatiekosten van meer dan 100 miljoen euro.

Ongeval Westendorp_blur

Scooterrijder gewond na aanrijding met auto Westendorp

Een scooterrijder is maandagochtend gewond geraakt na een aanrijding met een auto op de Stompendijk in Westendorp. Hij is op locatie behandeld.