gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bahoui in basis De Graafschap tegen ADO

921526b072be2ee557f68b1deffa19cb.jpg

De Zweed Nabil Bahoui maakt vrijdagavond zijn basisdebuut in het duel van De Graafschap tegen ADO Den Haag op De Vijverberg. De ploeg van trainer Henk de Jong kan bij een overwinning het gat met concurrent FC Emmen dichten en aansluiting vinden bij de rest van de ranglijst.

Redactie REGIO8 |

“Als je verliest is ADO weg, zo simpel is het”, weet trainer Henk de Jong. “Maar als je wint sta je er weer helemaal tussen. Dan is alles mogelijk voor ons. Dan sluit je aan bij de middenmoot en die is groot.” De Friese oefenmeester verwacht een zelfde soort lastige wedstrijd als tegen FC Utrecht, waar ADO-trainer Alfons Groenendijk aandachtig toeschouwer was. “ADO komt hier niet om het publiek te vermaken”, zegt De Jong. “Wij moeten met het publiek de krachten bundelen om de wedstrijd te winnen. Dan hebben we een goede kans.” Nabil Bahoui heeft zin in de strijd. “Voor mij was het een kwestie van fysiek klaar worden”, aldus de 28-jarige flankaanvaller. “Ik voel me nu behoorlijk goed, dus ik ga honderd procent geven en dan zien we wat dat oplevert.”

Voor Bahoui, wiens laatste club het Zwitserse Grasshoppers was, voelt zijn binnenkomst bij De Graafschap tot nu toe als een warm bad. “Het is een mooie club en het voelt net als een familie”, vindt de achtvoudig Zweeds international, die in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht als toeschouwer kennismaakte met De Vijverberg. “De supporters zijn zelfs positief als we met 1-0 achterstaan, dan blijven ze gaan. Dat had ik niet bij mijn andere teams, daar begonnen ze met een 0-0 stand bij rust al te morren. Dat is een groot verschil en daar moeten we van zien te profiteren.”

Burgzorg, Benschop, Bahoui?
Bahoui start als linkervleugelaanvaller in de basis bij De Graafschap. Of Delano Burgzorg of Furdjel Narsingh slachtoffer wordt van het basisdebuut van de Zweed is nog niet duidelijk. “Hij is vooral voetbalslim”, zegt de trainer over de kwaliteiten van Bahoui. “Als hij een kans krijgt is hij heel rustig. Je ziet dat hij wat meegemaakt heeft en bovendien is het een heel prettig persoon. Dat merkte ik in ons eerste telefoongesprekje in mijn Achterhoekse Engels al. Het klikte direct en dat is een goed gevoel.”

Vermoedelijke opstelling: Jurjus; Owusu, Straalman, Van de Pavert, Tutuarima; Matusiwa, Vet, El Jebli; Burgzorg, Benschop, Bahoui.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.