gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Auto's te gast in Missetstraat in Doetinchem

6fcd7fb37b0bb9eeb931050153437bba
Redactie REGIO8 |

“De auto wordt de gast, de voetganger en de fietser krijgen voorrang”, zegt wethouder Ingrid Lambregts van Doetinchem over de aanpassingen aan het gebied tussen Oude IJssel en binnenstad. “We willen de weg versmallen naar zes meter, waardoor verkeer in veel gevallen een andere route zal gaan zoeken.” Ze verwacht niet dat onder meer de Europaweg en de Oostelijke Randweg drukker gaan worden. “Integendeel, je ziet dat het wegennet is aangepakt. Doordat de capaciteit vergroot is, zal de verkeersafwikkeling alleen maar voorspoediger gaan lopen.”

Het Plan Oude IJssel – Binnenstad is opgesteld door een werkgroep die bestaat uit burgers, ondernemers en ambtenaren. Meer dan duizend Doetinchemmers hebben hun mening gegeven over het concept, waarna de uiteindelijke versie deze maand door de gemeenteraad zal gaan. Volgens Willy Ewes van de werkgroep was het broodnodig om naar de situatie van de stad te kijken. “De binnenstad van Doetinchem heeft van oorsprong natuurlijk de aantrekkingskracht op mensen om te winkelen”, aldus Ewes. “Het hele winkelgebeuren gaat veranderen, dus de je zult ook de functie van de binnenstad zullen moeten veranderen.”

Kritiek op plannen
Op het Aanvalsplan Doetinchem, waarvan het betrekken van de Oude IJssel bij de binnenstad een onderdeel is, zijn regelmatig negatieve reacties gekomen via sociale media. Ewes vindt dat mensen niet te makkelijk moeten oordelen over de veranderingen in Doetinchem. “Je kunt pas kritiek geven wanneer je alle plannen goed tot je neemt”, zegt het lid van de werkgroep. “Je mag kritisch zijn op een rapport, maar zorg dan wel dat je weet hoe het plan in elkaar steekt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.