gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Auto's te gast in Missetstraat in Doetinchem

6fcd7fb37b0bb9eeb931050153437bba
Redactie REGIO8 |

“De auto wordt de gast, de voetganger en de fietser krijgen voorrang”, zegt wethouder Ingrid Lambregts van Doetinchem over de aanpassingen aan het gebied tussen Oude IJssel en binnenstad. “We willen de weg versmallen naar zes meter, waardoor verkeer in veel gevallen een andere route zal gaan zoeken.” Ze verwacht niet dat onder meer de Europaweg en de Oostelijke Randweg drukker gaan worden. “Integendeel, je ziet dat het wegennet is aangepakt. Doordat de capaciteit vergroot is, zal de verkeersafwikkeling alleen maar voorspoediger gaan lopen.”

Het Plan Oude IJssel – Binnenstad is opgesteld door een werkgroep die bestaat uit burgers, ondernemers en ambtenaren. Meer dan duizend Doetinchemmers hebben hun mening gegeven over het concept, waarna de uiteindelijke versie deze maand door de gemeenteraad zal gaan. Volgens Willy Ewes van de werkgroep was het broodnodig om naar de situatie van de stad te kijken. “De binnenstad van Doetinchem heeft van oorsprong natuurlijk de aantrekkingskracht op mensen om te winkelen”, aldus Ewes. “Het hele winkelgebeuren gaat veranderen, dus de je zult ook de functie van de binnenstad zullen moeten veranderen.”

Kritiek op plannen
Op het Aanvalsplan Doetinchem, waarvan het betrekken van de Oude IJssel bij de binnenstad een onderdeel is, zijn regelmatig negatieve reacties gekomen via sociale media. Ewes vindt dat mensen niet te makkelijk moeten oordelen over de veranderingen in Doetinchem. “Je kunt pas kritiek geven wanneer je alle plannen goed tot je neemt”, zegt het lid van de werkgroep. “Je mag kritisch zijn op een rapport, maar zorg dan wel dat je weet hoe het plan in elkaar steekt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.