gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Auto's te gast in Missetstraat in Doetinchem

6fcd7fb37b0bb9eeb931050153437bba
Redactie REGIO8 |

“De auto wordt de gast, de voetganger en de fietser krijgen voorrang”, zegt wethouder Ingrid Lambregts van Doetinchem over de aanpassingen aan het gebied tussen Oude IJssel en binnenstad. “We willen de weg versmallen naar zes meter, waardoor verkeer in veel gevallen een andere route zal gaan zoeken.” Ze verwacht niet dat onder meer de Europaweg en de Oostelijke Randweg drukker gaan worden. “Integendeel, je ziet dat het wegennet is aangepakt. Doordat de capaciteit vergroot is, zal de verkeersafwikkeling alleen maar voorspoediger gaan lopen.”

Het Plan Oude IJssel – Binnenstad is opgesteld door een werkgroep die bestaat uit burgers, ondernemers en ambtenaren. Meer dan duizend Doetinchemmers hebben hun mening gegeven over het concept, waarna de uiteindelijke versie deze maand door de gemeenteraad zal gaan. Volgens Willy Ewes van de werkgroep was het broodnodig om naar de situatie van de stad te kijken. “De binnenstad van Doetinchem heeft van oorsprong natuurlijk de aantrekkingskracht op mensen om te winkelen”, aldus Ewes. “Het hele winkelgebeuren gaat veranderen, dus de je zult ook de functie van de binnenstad zullen moeten veranderen.”

Kritiek op plannen
Op het Aanvalsplan Doetinchem, waarvan het betrekken van de Oude IJssel bij de binnenstad een onderdeel is, zijn regelmatig negatieve reacties gekomen via sociale media. Ewes vindt dat mensen niet te makkelijk moeten oordelen over de veranderingen in Doetinchem. “Je kunt pas kritiek geven wanneer je alle plannen goed tot je neemt”, zegt het lid van de werkgroep. “Je mag kritisch zijn op een rapport, maar zorg dan wel dat je weet hoe het plan in elkaar steekt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GemeentehuisLochem

Nieuwe woonwijk Lochem stap dichterbij: overeenkomst tussen gemeente en grondeigenaren

De gemeente Lochem is een stap verder in de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk Lochem-Oost+. De gemeente heeft met drie grondeigenaren een intentieovereenkomst gesloten voor het gebied.

WhatsApp Image 2026-06-08 at 20.51.44

Puinhoop voor Doetinchems Stadhuis, marktkramen weggeblazen door wind

De marktkramen waren net opgebouwd in Doetinchem toen het misging. Flinke windvlagen zorgden ervoor dat de kramen door de lucht vlogen.

WK30

Trouwe Achterhoekse Oranjefans slaan WK over: 'De kosten zijn van de gekke'

Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt woensdagavond officieel afgetrapt. Normaal gesproken reizen duizenden Oranjefans af naar een eindtoernooi om het Nederlands elftal te steunen, waaronder een vaste Achterhoekse delegatie. Dit keer blijven enkele van de meest trouwe supporters echter thuis.

AZCDidam0

Geert Wilders naar anti-azc bijeenkomst in Didam

PVV-leider Geert Wilders komt woensdag 17 juni naar het centrum van Didam, waar bij het oude gemeentehuis in Didam een anti-azc bijeenkomst wordt gehouden.

WethoudersOIJ10

Zo denkt de nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek over dossiers DRU en azd

De nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek kiest voor een asielzoekersdorp met maximaal 448 opvangplekken en spreekt opnieuw uit dat de DRU behouden moet blijven. Beide dossiers kregen een prominente plek in het coalitieprogramma van Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks, VVD en CDA. Het waren dan ook dé verkiezingsonderwerpen.

WhatsApp Image 2026-06-07 at 19.32.14

Man aangehouden in Doetinchem die elektriciteitskabels wilde jatten

De politie heeft zondagavond een man aangehouden na een poging tot diefstal van elektriciteitskabels bij een bouwterrein aan de Doctor Huber Noodtstraat in Doetinchem.