gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Auto-inbraken door ontbreken alarmsysteem

4fbc1f3eead146c7407ccf8e00be6027.jpg
Redactie REGIO8 |
“In de afgelopen twee maanden heb ik te maken gehad met tien auto-inbraken in mijn wijk”, stelt wijkagent Frans Geerdink. “Slechts twee van deze auto’s waren voorzien van een goed alarmsysteem, wat de inbrekers heeft afgeschrikt.” In deze gevallen is het bij een poging gebleven, maar de acht overige voertuigen werden leeggehaald door de inbrekers. “Mensen gaan er vaak vanuit dat er een goed beveiligingssysteem in zit, maar dat is niet vanzelfsprekend. Zelfs auto’s van 40.000 euro hebben geen extra alarm dat af gaat wanneer het slot open wordt gemaakt.”

Vooral dure auto’s van de merken Audi, Volkswagen en BMW zijn volgens Geerdink regelmatig het slachtoffer van braak. “Het volledige dashboard wordt uit de auto gehaald, inclusief airbags en navigatiesystemen”, aldus de wijkagent. “Die onderdelen worden als het ware op bestelling gestolen.” Geerdink geeft aan dat de politie vermoedt dat het om een groep professionele inbrekers gaat die samen de wijk intrekken. “Ze zijn er in gespecialiseerd om dat soort dure auto’s open te breken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.