gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Auto-inbraken door ontbreken alarmsysteem

4fbc1f3eead146c7407ccf8e00be6027
Redactie REGIO8 |
“In de afgelopen twee maanden heb ik te maken gehad met tien auto-inbraken in mijn wijk”, stelt wijkagent Frans Geerdink. “Slechts twee van deze auto’s waren voorzien van een goed alarmsysteem, wat de inbrekers heeft afgeschrikt.” In deze gevallen is het bij een poging gebleven, maar de acht overige voertuigen werden leeggehaald door de inbrekers. “Mensen gaan er vaak vanuit dat er een goed beveiligingssysteem in zit, maar dat is niet vanzelfsprekend. Zelfs auto’s van 40.000 euro hebben geen extra alarm dat af gaat wanneer het slot open wordt gemaakt.”

Vooral dure auto’s van de merken Audi, Volkswagen en BMW zijn volgens Geerdink regelmatig het slachtoffer van braak. “Het volledige dashboard wordt uit de auto gehaald, inclusief airbags en navigatiesystemen”, aldus de wijkagent. “Die onderdelen worden als het ware op bestelling gestolen.” Geerdink geeft aan dat de politie vermoedt dat het om een groep professionele inbrekers gaat die samen de wijk intrekken. “Ze zijn er in gespecialiseerd om dat soort dure auto’s open te breken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 13.50.01

Fietser aangereden door automobilist in Wehl

Bij een botsing tussen een fietser en een automobilist in Wehl is een persoon hard ten val gekomen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

BoumansGrenscontrole

Boumans opnieuw kritisch op Duitse grenscontroles: ‘Doe het dan verder van de grens’

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem blijft zich verzetten tegen de manier waarop Duitsland de grenscontroles uitvoert. De controles zijn weer met een half jaar verlengd. Volgens de burgemeester zorgen de controles voor onnodige verkeershinder en ongelukken. Hij pleit voor controles die enkele kilometers van de grens plaatsvinden, ook al wees Duitsland dat voorstel eerder af.

droogte10

Regenachtige week lang niet genoeg tegen uitgedroogde Achterhoek

De Achterhoekse gazonnen worden door de regen deze week weer iets groener, toch is het slechts een druppel op een gloeiende plaat. Waterschap Rijn en IJssel zegt dat zelfs deze week vol buien de échte droogte niet aanpakt.