gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Auto-inbraken door ontbreken alarmsysteem

4fbc1f3eead146c7407ccf8e00be6027
Redactie REGIO8 |
“In de afgelopen twee maanden heb ik te maken gehad met tien auto-inbraken in mijn wijk”, stelt wijkagent Frans Geerdink. “Slechts twee van deze auto’s waren voorzien van een goed alarmsysteem, wat de inbrekers heeft afgeschrikt.” In deze gevallen is het bij een poging gebleven, maar de acht overige voertuigen werden leeggehaald door de inbrekers. “Mensen gaan er vaak vanuit dat er een goed beveiligingssysteem in zit, maar dat is niet vanzelfsprekend. Zelfs auto’s van 40.000 euro hebben geen extra alarm dat af gaat wanneer het slot open wordt gemaakt.”

Vooral dure auto’s van de merken Audi, Volkswagen en BMW zijn volgens Geerdink regelmatig het slachtoffer van braak. “Het volledige dashboard wordt uit de auto gehaald, inclusief airbags en navigatiesystemen”, aldus de wijkagent. “Die onderdelen worden als het ware op bestelling gestolen.” Geerdink geeft aan dat de politie vermoedt dat het om een groep professionele inbrekers gaat die samen de wijk intrekken. “Ze zijn er in gespecialiseerd om dat soort dure auto’s open te breken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.

marechaussee

Poolse man aangehouden bij Beek: moet nog bijna twee jaar cel in

Een 51-jarige man uit Polen is woensdag nabij de grensovergang bij Beek aangehouden. Hij was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Ook stond hij internationaal gesignaliseerd, want hij heeft nog een gevangenisstraf openstaan van bijna twee jaar.

ElverOpening0

Elver opent nieuwe studio’s in Nieuw-Wehl: ‘Lang naartoe gewerkt’

De woningen van Elver in Nieuw-Wehl gaan de komende jaren flink op de schop. Verouderde woonruimtes maken plaats voor toekomstbestendige studio’s. Woensdagmiddag werden aan de Bloeilaan meerdere nieuwe studio’s officieel geopend. Een moment waar bewoners, medewerkers en verwanten lange tijd naar hebben uitgekeken.

Pepijn Reinderink foto Wout Beel

Geen Achterhoeks NK voor Ruurloër Reinderink: wel debuut als ploegleider

Over zes dagen is Laren het decor van het Nederlands kampioenschap tijdrijden. Grote afwezige bij de wielerwedstrijd over het Achterhoekse asfalt in de gemeente Lochem is Pepijn Reinderink (24), althans op de fiets. De Ruurlose renner stapt vanwege ziekte niet op de tijdritfiets, maar mag wel zijn broertje Joris begeleiden vanuit de auto.

N18 werkzaamheden2

Laatste werkzaamheden N314 zorgen voor extra reistijd tussen Hummelo en Zutphen

Het wordt een drukke maand voor weggebruikers die vanuit Hummelo naar Zutphen reizen. Van maandag 29 juni tot en met vrijdag 31 juli wordt gewerkt aan de N314 ten zuiden van Zutphen. Ernstige verkeershinder wordt verwacht aan de weg die al maanden onder handen wordt genomen. De provincie roept al op tot thuiswerken en het gebruik maken van de fiets en het openbaar vervoer.

Chahid

El Allachi vertrekt alweer bij De Graafschap: transfer naar Cyprus

Chahid el Allachi vertrekt al na een halfjaar bij De Graafschap. De 22-jarige buitenspeler tekent voor vier jaar bij Aris Limassol op Cyprus.