gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Auto-inbraken door ontbreken alarmsysteem

4fbc1f3eead146c7407ccf8e00be6027
Redactie REGIO8 |
“In de afgelopen twee maanden heb ik te maken gehad met tien auto-inbraken in mijn wijk”, stelt wijkagent Frans Geerdink. “Slechts twee van deze auto’s waren voorzien van een goed alarmsysteem, wat de inbrekers heeft afgeschrikt.” In deze gevallen is het bij een poging gebleven, maar de acht overige voertuigen werden leeggehaald door de inbrekers. “Mensen gaan er vaak vanuit dat er een goed beveiligingssysteem in zit, maar dat is niet vanzelfsprekend. Zelfs auto’s van 40.000 euro hebben geen extra alarm dat af gaat wanneer het slot open wordt gemaakt.”

Vooral dure auto’s van de merken Audi, Volkswagen en BMW zijn volgens Geerdink regelmatig het slachtoffer van braak. “Het volledige dashboard wordt uit de auto gehaald, inclusief airbags en navigatiesystemen”, aldus de wijkagent. “Die onderdelen worden als het ware op bestelling gestolen.” Geerdink geeft aan dat de politie vermoedt dat het om een groep professionele inbrekers gaat die samen de wijk intrekken. “Ze zijn er in gespecialiseerd om dat soort dure auto’s open te breken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

DSC00475

Tientallen bijzondere motoren van één merk en één type in Gendringen

Op auto of motorevenementen kijken bezoekers vaak hun ogen uit. Het ene model of merk is nog bijzonderder of mooier dan het andere. Zondag in Gendringen heerste datzelfde gevoel, al was er toch één ding ander. Alle motoren waren van hetzelfde merk én type. Het heet dan ook niet voor niets GiXXer Sunday.

TonKoenderink10

Koenderink nog geen week wethouder, wel recht op half jaar wachtgeld

Ton Koenderink is nog geen week wethouder geweest, zijn eerste loonstrookje is waarschijnlijk nog niet binnen, toch heeft de ex-bestuurder recht op een half jaar wachtgeld. Koenderink kondigde maandagochtend zijn vertrek aan vanwege de commotie die ontstaan was door zijn benoeming. Het is niet bekend of hij aanspraak gaat maken op het wachtgeld.

Eendenrace20

Duckrace Doetinchem levert bijna 18.000 euro op voor hospice Sravana

De Oude IJssel kleurde zondagmiddag bij de binnenstad van Doetinchem even knalgeel tijdens de Duckrace, onderdeel van de Doetinchemse Kadefeesten. Vooraf konden bezoekers badeendjes kopen, waarna de opbrengst van de actie naar Stichting Sravana ging. Toen maar liefst zesduizend eendjes tegelijk het water in gingen, was dat volgens de organisatie hét kippenvelmoment van de dag.

9e6d5f0a-d9d4-34a0-91af-137b29c1fb65

Op de golfbaan van Golfclub Keppel is Jelle (48) even niet ziek

Op de baan van Golfclub Keppel klinkt gelach. Terwijl de club zich opmaakt voor het Nederlands Kampioenschap Golf voor mensen met een beperking op 10 en 11 juli, traint een bijzondere groep golfers iedere week samen. Als je ze ziet lopen op de golfbaan, denk je niet direct: 'dat is een apart clubje'. Maar bijzonder zijn ze wel: ze hebben namelijk stuk voor stuk een beperking.

Ties Wieggers (1)

Na Kwint ook doelman Wieggers buitenspel met blessure

De Graafschap moet het de komende weken in de voorbereiding op het nieuwe seizoen doen zonder doelman Ties Wieggers. De Lichtenvoordenaar raakte in het oefenduel met sc Heerenveen geblesseerd aan zijn hand.

TonKoenderink20

Ton Koenderink legt functie als wethouder van Berkelland per direct neer

Ton Koenderink heeft besloten per direct te stoppen als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft hij bekendgemaakt in een persoonlijke verklaring. Zijn vertrek komt slechts enkele dagen nadat hij door de gemeenteraad was benoemd en beëdigd als wethouder namens Samen voor Berkelland.