gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ateliers voor creatievelingen in Oost Gelre

52a627f7bc81352747a874b9915448e7.jpg
Redactie REGIO8 |
“We zijn lokalen omdat we hier allemaal uit de buurt komen”, legt Michiel Wopereis, sociaal ondernemer en coördinator van Lokalen, de naam van het initiatief uit. Alle kunstenaars hebben hun woonplaats in Oost Gelre. “En daarnaast zijn we nu dus gevestigd in een oud schoolgebouw, met grote ruimtes. Klaslokalen. En daar zit dus de dubbele betekenis van onze naam vandaan.” In het gebouw is plek voor allerlei diverse kunstdisciplines. “We hebben op dit moment twee autonome kunstenaars, een communicatie-, marketing- en eventmanager, een restaurator, een conceptueel interieurontwerpster en een foto- en videospecialist. We zijn nu in totaal met acht en hebben nog ruimte voor twee. We zijn dus met een behoorlijke diversiteit aan mensen en dat is ook de visie die we hebben.”

Behalve het ruimte maken voor jonge kunstenaars in de Achterhoek is Lokalen meer van plan. “Uiteindelijk willen we graag in de toekomst naar buiten treden en op die manier ook iets gaan betekenen voor onze omgeving, voor onze maatschappij.” Wopereis geeft een voorbeeld: “Dat bijvoorbeeld gemeenten of andere ondernemers naar Lokalen toe komen en dan kunnen wij als een team creatieve input geven en leveren.” Een droom van het initiatief is om zich later in meer gemeenten te vestigen, zodat kunstenaars daar ook samen hun eigen atelier kunnen krijgen.
Foto: Google Maps

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-05 at 22.30.48.jpeg

Montferland werkt aan nieuw participatieplan azc na burgerinitiatief, initiatiefnemer ontevreden

De gemeente Montferland gaat een nieuw communicatie- en participatieplan maken rond de zoektocht naar een locatie voor een asielzoekerscentrum (azc). Dat kondigde burgemeester Annemarie Fellinger donderdagavond aan tijdens de raadsvergadering waar ook een burgerinitiatief tegen een azc in de gemeente op de agenda stond. Het voorstel van het burgerinitiatief werd door de gemeenteraad aangepast, wat bij de initiatiefnemers op kritiek stuitte.

STILL Berkelland0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Berkelland gemeenteraadsverkiezing 2026

De zes lijsttrekkers van de gemeente Berkelland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over asielopvang, woningbouw en de toekomst de zwembaden in de gemeente. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Berkelland terug.

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.