gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ateliers voor creatievelingen in Oost Gelre

52a627f7bc81352747a874b9915448e7.jpg
Redactie REGIO8 |
“We zijn lokalen omdat we hier allemaal uit de buurt komen”, legt Michiel Wopereis, sociaal ondernemer en coördinator van Lokalen, de naam van het initiatief uit. Alle kunstenaars hebben hun woonplaats in Oost Gelre. “En daarnaast zijn we nu dus gevestigd in een oud schoolgebouw, met grote ruimtes. Klaslokalen. En daar zit dus de dubbele betekenis van onze naam vandaan.” In het gebouw is plek voor allerlei diverse kunstdisciplines. “We hebben op dit moment twee autonome kunstenaars, een communicatie-, marketing- en eventmanager, een restaurator, een conceptueel interieurontwerpster en een foto- en videospecialist. We zijn nu in totaal met acht en hebben nog ruimte voor twee. We zijn dus met een behoorlijke diversiteit aan mensen en dat is ook de visie die we hebben.”

Behalve het ruimte maken voor jonge kunstenaars in de Achterhoek is Lokalen meer van plan. “Uiteindelijk willen we graag in de toekomst naar buiten treden en op die manier ook iets gaan betekenen voor onze omgeving, voor onze maatschappij.” Wopereis geeft een voorbeeld: “Dat bijvoorbeeld gemeenten of andere ondernemers naar Lokalen toe komen en dan kunnen wij als een team creatieve input geven en leveren.” Een droom van het initiatief is om zich later in meer gemeenten te vestigen, zodat kunstenaars daar ook samen hun eigen atelier kunnen krijgen.
Foto: Google Maps

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 uur kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem.

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).