gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ateliers voor creatievelingen in Oost Gelre

52a627f7bc81352747a874b9915448e7
Redactie REGIO8 |
“We zijn lokalen omdat we hier allemaal uit de buurt komen”, legt Michiel Wopereis, sociaal ondernemer en coördinator van Lokalen, de naam van het initiatief uit. Alle kunstenaars hebben hun woonplaats in Oost Gelre. “En daarnaast zijn we nu dus gevestigd in een oud schoolgebouw, met grote ruimtes. Klaslokalen. En daar zit dus de dubbele betekenis van onze naam vandaan.” In het gebouw is plek voor allerlei diverse kunstdisciplines. “We hebben op dit moment twee autonome kunstenaars, een communicatie-, marketing- en eventmanager, een restaurator, een conceptueel interieurontwerpster en een foto- en videospecialist. We zijn nu in totaal met acht en hebben nog ruimte voor twee. We zijn dus met een behoorlijke diversiteit aan mensen en dat is ook de visie die we hebben.”

Behalve het ruimte maken voor jonge kunstenaars in de Achterhoek is Lokalen meer van plan. “Uiteindelijk willen we graag in de toekomst naar buiten treden en op die manier ook iets gaan betekenen voor onze omgeving, voor onze maatschappij.” Wopereis geeft een voorbeeld: “Dat bijvoorbeeld gemeenten of andere ondernemers naar Lokalen toe komen en dan kunnen wij als een team creatieve input geven en leveren.” Een droom van het initiatief is om zich later in meer gemeenten te vestigen, zodat kunstenaars daar ook samen hun eigen atelier kunnen krijgen.
Foto: Google Maps

Lees ook

Hidde Jurjus

Achterhoeker Jurjus tekent voor drie seizoenen in Volendam

Doelman Hidde Jurjus heeft een contract voor drie jaar getekend bij eerstedivisionist FC Volendam. De 32-jarige Achterhoeker was transfervrij na zijn vertrek bij FC Groningen en tekent nu bij de competitiegenoot van De Graafschap.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.33.17

Brand in bos bij Zeddam, kampvuur met worsten is de boosdoener

In het bos tussen Zeddam en ’s-Heerenberg heeft een brandje gewoed. De oorzaak van de brand is een kampvuurtje geweest waar worstjes op zijn gebakken.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.22.22

Zorgaanbieder in Doetinchem moet cliënten overdragen na ingrijpen inspectie

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem vier weken de tijd gegeven om hun cliënten over te dragen aan een andere zorgaanbieder. Volgens de inspectie wordt de zorg met ernstige tekortkomingen aangeboden.

Polizei auto vooraf

Moord op 35-jarige Enschedeër in Duitse Rees: 42-jarige Almeloër aangehouden

Een 42-jarige man uit Almelo is dinsdagavond bij zijn woning aangehouden op verdenking van moord op een 35-jarige Enschedeër. Het slachtoffer werd zondag vlak over de grens in Rees dood aangetroffen in een hotel.

image

EuroScope aflevering 2: windmolendiscussie en ontwikkeling platteland

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. Deze tweede aflevering gaat over de grote opgaven in Europa die lokaal plaatsvinden. Van grote uitdagingen zoals de energietransitie en de ontwikkeling van plattelandsgebieden tot medische innovaties.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 09.14.14

Vrouw (18) zwaargewond na eenzijdig ongeval op Slakweg in Gaanderen

Een 18-jarige vrouw is in de nacht van dinsdag op woensdag zwaargewond geraakt bij een eenzijdig verkeersongeval op de Slakweg in Gaanderen.