gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ateliers voor creatievelingen in Oost Gelre

52a627f7bc81352747a874b9915448e7.jpg
Redactie REGIO8 |
“We zijn lokalen omdat we hier allemaal uit de buurt komen”, legt Michiel Wopereis, sociaal ondernemer en coördinator van Lokalen, de naam van het initiatief uit. Alle kunstenaars hebben hun woonplaats in Oost Gelre. “En daarnaast zijn we nu dus gevestigd in een oud schoolgebouw, met grote ruimtes. Klaslokalen. En daar zit dus de dubbele betekenis van onze naam vandaan.” In het gebouw is plek voor allerlei diverse kunstdisciplines. “We hebben op dit moment twee autonome kunstenaars, een communicatie-, marketing- en eventmanager, een restaurator, een conceptueel interieurontwerpster en een foto- en videospecialist. We zijn nu in totaal met acht en hebben nog ruimte voor twee. We zijn dus met een behoorlijke diversiteit aan mensen en dat is ook de visie die we hebben.”

Behalve het ruimte maken voor jonge kunstenaars in de Achterhoek is Lokalen meer van plan. “Uiteindelijk willen we graag in de toekomst naar buiten treden en op die manier ook iets gaan betekenen voor onze omgeving, voor onze maatschappij.” Wopereis geeft een voorbeeld: “Dat bijvoorbeeld gemeenten of andere ondernemers naar Lokalen toe komen en dan kunnen wij als een team creatieve input geven en leveren.” Een droom van het initiatief is om zich later in meer gemeenten te vestigen, zodat kunstenaars daar ook samen hun eigen atelier kunnen krijgen.
Foto: Google Maps

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.