gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ateliers voor creatievelingen in Oost Gelre

52a627f7bc81352747a874b9915448e7
Redactie REGIO8 |
“We zijn lokalen omdat we hier allemaal uit de buurt komen”, legt Michiel Wopereis, sociaal ondernemer en coördinator van Lokalen, de naam van het initiatief uit. Alle kunstenaars hebben hun woonplaats in Oost Gelre. “En daarnaast zijn we nu dus gevestigd in een oud schoolgebouw, met grote ruimtes. Klaslokalen. En daar zit dus de dubbele betekenis van onze naam vandaan.” In het gebouw is plek voor allerlei diverse kunstdisciplines. “We hebben op dit moment twee autonome kunstenaars, een communicatie-, marketing- en eventmanager, een restaurator, een conceptueel interieurontwerpster en een foto- en videospecialist. We zijn nu in totaal met acht en hebben nog ruimte voor twee. We zijn dus met een behoorlijke diversiteit aan mensen en dat is ook de visie die we hebben.”

Behalve het ruimte maken voor jonge kunstenaars in de Achterhoek is Lokalen meer van plan. “Uiteindelijk willen we graag in de toekomst naar buiten treden en op die manier ook iets gaan betekenen voor onze omgeving, voor onze maatschappij.” Wopereis geeft een voorbeeld: “Dat bijvoorbeeld gemeenten of andere ondernemers naar Lokalen toe komen en dan kunnen wij als een team creatieve input geven en leveren.” Een droom van het initiatief is om zich later in meer gemeenten te vestigen, zodat kunstenaars daar ook samen hun eigen atelier kunnen krijgen.
Foto: Google Maps

Lees ook

HeinPieper0

Duitsland kijkt na de waterramp Ahrtal over de grens: hoe Rijn & IJssel ineens voorbeeld werd

De plek was goed gekozen: het Wasserbaulabor van de RWTH Aachen. Tussen modellen en proefopstellingen waarin waterstromen worden nagebootst, liet Noordrijn-Westfalen zien wat er vijf jaar na de verwoestende watersnoodramp op 14 juli 2021 in het Ahrtal in gang is gezet. De ramp voltrok zich gelijktijdig met eenzelfde gebeurtenis in Valkenburg toen de Geul de hevige regenval niet aankon en waar gelukkig geen dodelijke slachtoffers vielen.

Schermafbeelding 2026-07-09 163721

Auto en busje flink beschadigd bij botsing op Arnhemseweg in Beek

Bij een aanrijding op de Arnhemseweg in Beek zijn donderdagmiddag een auto en een busje flink beschadigd geraakt. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij.

weerdje

Doetinchem verlengt huur ’t Weerdje voor opvang Oekraïense vluchtelingen

De circa driehonderd Oekraïense vluchtelingen die momenteel in ’t Weerdje in Doetinchem verblijven, mogen daar langer blijven wonen. Het college heeft besloten de huurovereenkomst met een jaar te verlengen, tot 1 januari 2029.

Bord Lengel

Lengel vreest voor terugkeer trafohuisje, gemeente: 'Komt terug, maar pas in 2028 of 2029'

De dorpsraad van Lengel dacht dat alles in kannen en kruiken was. Het geliefde trafohuisje werd weggehaald, gerestaureerd en zou na de aanleg van de nieuwe woonwijk Lakermaat weer een plek krijgen. Toen bleek dat de gemeente geen geld voor de terugplaatsing heeft opgenomen in de Kadernota, trok Dorpsbelangen aan de bel. De gemeente probeert die zorgen nu weg te nemen.

Waterzuivering0

Warmtenet RWZI Etten technisch haalbaar, maar Oude IJsselstreek stelt besluit opnieuw uit

Een warmtenet met warmte uit de rioolwaterzuivering (RWZI) bij Etten is technisch haalbaar, maar de gemeente Oude IJsselstreek zet voorlopig geen volgende stap. Volgens het college zijn de aansluitkosten voor inwoners nog te hoog. Toch kan de gemeente niet aangeven welk bedrag dan wél acceptabel is.

Schermafbeelding 2026-07-09 120735

Gewonde man aangetroffen in Doetinchem, politie doet onderzoekt

Een man is woensdagavond gewond aangetroffen aan de Van Starkenborghstraat in Doetinchem. Het is niet bekend hoe de man daar gewond terecht is gekomen.