gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Asielzoekers in actie voor Giro555 in Doetinchem

7417077ff4d9092d4f92d4dc3dc4dfe1.jpg

Bewoners van de crisisnoodopvang in Doetinchem hebben vrijdag geld ingezameld voor de slachtoffers van de aardbevingen in Turkije en Syrië. Ondanks dat de asielzoekers zelf in een moeilijke situatie zitten, vinden ze het belangrijk om een bijdrage te leveren.

Davie Klein Gunnewiek |
“We verkopen vandaag lahmacun (Turkse pizza's, red.), baklava en frisdrank”, zegt locatiemanager Erik Karamjan van de crisisnoodopvang bij het station. “Daarmee proberen we de slachtoffers van de aardbeving te steunen.” Ook in de opvanglocatie zijn de verhalen uit het aardbevingsgebied het gesprek van de dag. “We hebben hier veel bewoners op het terrein die van Syrische of Turkse komaf zijn”, geeft Karamjan aan. “We voeren ook gesprekken met bewoners die hebben aangegeven dat ze familie hebben die getroffen zijn door de aardbeving. Wij proberen die mensen zo goed mogelijk op te vangen en in gesprek te blijven.”

Mensen van de dagbestedingslocatie Loods 360 uit Doetinchem komen tegen het middaguur langs om hun bestelling van Turkse pizza’s op te halen. “Ik vind het heel goed dat ze dit doen”, zegt één van hen. “Het is goed om elkaar te helpen. Als mensen het zwaar hebben kunnen ze zich ook wat meer inleven in andere mensen die het misschien ook zwaar hebben.” Karamjan vindt het mooi dat de bewoners van de noodopvang, ondanks dat ze zelf in een lastige situatie zitten, het belangrijk vinden om te kunnen helpen: “Ze komen ook met eigen initiatieven en ze willen een eigen bijdragen leveren. Dat is heel mooi.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-05 at 22.30.48.jpeg

Montferland werkt aan nieuw participatieplan azc na burgerinitiatief, initiatiefnemer ontevreden

De gemeente Montferland gaat een nieuw communicatie- en participatieplan maken rond de zoektocht naar een locatie voor een asielzoekerscentrum (azc). Dat kondigde burgemeester Annemarie Fellinger donderdagavond aan tijdens de raadsvergadering waar ook een burgerinitiatief tegen een azc in de gemeente op de agenda stond. Het voorstel van het burgerinitiatief werd door de gemeenteraad aangepast, wat bij de initiatiefnemers op kritiek stuitte.

STILL Berkelland0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Berkelland gemeenteraadsverkiezing 2026

De zes lijsttrekkers van de gemeente Berkelland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over asielopvang, woningbouw en de toekomst de zwembaden in de gemeente. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Berkelland terug.

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.