gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Asbestvrij 2024 lijkt niet gehaald te worden

22f8eae1068767a3924e4aa89145f0bd
Redactie REGIO8 |

"Het zijn natuurlijk enorm veel vierkante meters", aldus Anton Legeland van de LNAGRO, het bedrijf dat in opdracht van Regio Achterhoek met de asbesttrein rondrijdt. "Waar je veel capaciteit voor nodig zal hebben de komende jaren om het te verwijderen. 2024 komt snel dichterbij." Agrariër Herman Wichers-Schreur, die dinsdag aanwezig was bij een informatiebijeenkomst over asbestsanering, vindt 2024 een onredelijke grens. "Het is een flinke kostenpost die mensen krijgen. Ik denk dat velen dat betrekkelijk moeilijk op kunnen hoesten. Of ze moeten voorzieningen treffen en dat wordt lastig voor die agrarische bedrijven."

Het kostenplaatje van asbestsanering blijkt een heikel punt. De eigenaren van de asbestdaken zijn verantwoordelijk en draaien voor de kosten op. Volgens Legeland moeten beleidsbepalers meer bewustwording creeren bij agrariërs en particulieren en eventuele voorzieningen treffen. "Op dit moment gaat het nog niet hard genoeg. Bewust maken is één, maar de beleidsmakers moeten wel mee om dat bewustzijn tot waarde te brengen." Voor één partij ziet de toekomst richting 2024 er in ieder geval wel rooskleurig uit. Legeland: "De saneringsbedrijven zullen niet zonder werk komen te zitten."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid uit Montferland bestuurde bus bij dodelijk ongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Raadslid van de gemeente Montferland, Rob Mos, was chauffeur van de bus, zo bevestigt zijn partij Helder.

image

Tranen van blijdschap in Ratum: ontwikkelaar ziet af van vier Duitse windturbines

Stadtwerke Münster ziet af van de bouw van vier grote windturbines vlak over de Duitse grens bij Ratum. De turbines maakten deel uit van meerdere Duitse windenergieprojecten rond Winterswijk. De geplande windmolens zouden een tiphoogte van 250 meter tot 267 meter krijgen.