gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Asbestvrij 2024 lijkt niet gehaald te worden

22f8eae1068767a3924e4aa89145f0bd
Redactie REGIO8 |

"Het zijn natuurlijk enorm veel vierkante meters", aldus Anton Legeland van de LNAGRO, het bedrijf dat in opdracht van Regio Achterhoek met de asbesttrein rondrijdt. "Waar je veel capaciteit voor nodig zal hebben de komende jaren om het te verwijderen. 2024 komt snel dichterbij." Agrariër Herman Wichers-Schreur, die dinsdag aanwezig was bij een informatiebijeenkomst over asbestsanering, vindt 2024 een onredelijke grens. "Het is een flinke kostenpost die mensen krijgen. Ik denk dat velen dat betrekkelijk moeilijk op kunnen hoesten. Of ze moeten voorzieningen treffen en dat wordt lastig voor die agrarische bedrijven."

Het kostenplaatje van asbestsanering blijkt een heikel punt. De eigenaren van de asbestdaken zijn verantwoordelijk en draaien voor de kosten op. Volgens Legeland moeten beleidsbepalers meer bewustwording creeren bij agrariërs en particulieren en eventuele voorzieningen treffen. "Op dit moment gaat het nog niet hard genoeg. Bewust maken is één, maar de beleidsmakers moeten wel mee om dat bewustzijn tot waarde te brengen." Voor één partij ziet de toekomst richting 2024 er in ieder geval wel rooskleurig uit. Legeland: "De saneringsbedrijven zullen niet zonder werk komen te zitten."

Foto: REGIO8

Lees ook

EsbroXXL0

Lange rijen bij opening Esbro Shop XXL in Wehl: 'Wat gebeurt hier?'

Lange rijen, een volle winkel en winkelkarren die tot de rand gevuld zijn. De Esbro Shop XXL van kippenslachterij Esbro opende woensdagochtend zijn deuren in het hart van Wehl. Door de toenemende drukte was een verhuizing naar een grotere locatie onvermijdelijk. Die werd gevonden in het voormalige pand van de Boni. Al vroeg stonden klanten in de rij om onder meer hun kipproducten in te slaan.

ColaitieAkkoord0

Coalitieakkoord Bronckhorst ondertekend: compromissen op windmolens en asiel

Het heeft even geduurd, maar er is witte rook in Bronckhorst. Als laatste Achterhoekse gemeente is er woensdag een coalitieakkoord gepresenteerd. Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), VVD, D66 en PRO moesten op cruciale onderwerpen de nodige compromissen sluiten.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 20.11.59

Honderden grasmaaiers scheuren over Zwarte Cross-terrein: ‘Machtig mooi’

‘ZITMAAIERS VERENIGT U!’, met die oproep hoopte de organisatie zoveel mogelijk krachten te verzamelen op het festivalterrein van de Zwarte Cross. Er werd massaal gehoor gegeven, ruim driehonderd fanatieke maaiers maakten het festivalterrein kort. Bram van Bronkhorst, organisatie: “Volgens mij is dit een wereldrecord.”

TERBORGSEWEG DRONE0

Klachtensysteem, extra toezicht en overleg moeten risico’s asielopvang Doetinchem beperken

De opening van de asielopvanglocatie aan de Terborgseweg in Doetinchem komt steeds dichterbij. Eerder werd een risicoanalyse gepubliceerd waarin tientallen mogelijke risico’s op het gebied van veiligheid en leefbaarheid werden benoemd. Inmiddels heeft de gemeente een beheerplan vastgesteld met concrete maatregelen die moeten voorkomen dat deze risico’s daadwerkelijk ontstaan.

Schermafbeelding 2026-07-08 114341

Automobilist knalt achterop busje op Hengeloseweg in Vorden

Bij een ongeval op de Hengeloseweg in Vorden is een automobilist woensdagochtend hard achterop een busje geknald. De bestuurder zag te laat dat het busje stopt voor een afslaande auto.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 21.26.02

Man maakt kampvuur in bos Beek, hardlopers bellen hulpdiensten

Hardlopers moesten dinsdagavond tegen 20.30 uur even twee keer kijken toen ze bezig waren met hun rondje door het bos bij Beek. Aan de rand van het droge bospad zat een man rustig bij zijn zelfgemaakte kampvuur. De hardlopers schakelden de hulpdiensten in, de man was zich van geen kwaad bewust.