gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Asbestvrij 2024 lijkt niet gehaald te worden

22f8eae1068767a3924e4aa89145f0bd
Redactie REGIO8 |

"Het zijn natuurlijk enorm veel vierkante meters", aldus Anton Legeland van de LNAGRO, het bedrijf dat in opdracht van Regio Achterhoek met de asbesttrein rondrijdt. "Waar je veel capaciteit voor nodig zal hebben de komende jaren om het te verwijderen. 2024 komt snel dichterbij." Agrariër Herman Wichers-Schreur, die dinsdag aanwezig was bij een informatiebijeenkomst over asbestsanering, vindt 2024 een onredelijke grens. "Het is een flinke kostenpost die mensen krijgen. Ik denk dat velen dat betrekkelijk moeilijk op kunnen hoesten. Of ze moeten voorzieningen treffen en dat wordt lastig voor die agrarische bedrijven."

Het kostenplaatje van asbestsanering blijkt een heikel punt. De eigenaren van de asbestdaken zijn verantwoordelijk en draaien voor de kosten op. Volgens Legeland moeten beleidsbepalers meer bewustwording creeren bij agrariërs en particulieren en eventuele voorzieningen treffen. "Op dit moment gaat het nog niet hard genoeg. Bewust maken is één, maar de beleidsmakers moeten wel mee om dat bewustzijn tot waarde te brengen." Voor één partij ziet de toekomst richting 2024 er in ieder geval wel rooskleurig uit. Legeland: "De saneringsbedrijven zullen niet zonder werk komen te zitten."

Foto: REGIO8

Lees ook

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

PAASVUUR

Pasen valt acht dagen eerder, deadline voor Achterhoekse paasvuren twee maanden

Hoewel Pasen maar acht dagen eerder valt dan vorig jaar, moeten organisatoren hun paasvuren al twee maanden eerder dan vorig jaar aanvragen. ODA (Omgevingdienst Achterhoek) vraagt om uiterlijk 1 december een vergunning aan te vragen. ODA is verantwoordelijk voor de milieuvergunningen in de Achterhoekse gemeenten.