Ulft, Nederland
Terug

Asbestvrij 2024 lijkt niet gehaald te worden

22f8eae1068767a3924e4aa89145f0bd.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het zijn natuurlijk enorm veel vierkante meters", aldus Anton Legeland van de LNAGRO, het bedrijf dat in opdracht van Regio Achterhoek met de asbesttrein rondrijdt. "Waar je veel capaciteit voor nodig zal hebben de komende jaren om het te verwijderen. 2024 komt snel dichterbij." Agrariër Herman Wichers-Schreur, die dinsdag aanwezig was bij een informatiebijeenkomst over asbestsanering, vindt 2024 een onredelijke grens. "Het is een flinke kostenpost die mensen krijgen. Ik denk dat velen dat betrekkelijk moeilijk op kunnen hoesten. Of ze moeten voorzieningen treffen en dat wordt lastig voor die agrarische bedrijven."

Het kostenplaatje van asbestsanering blijkt een heikel punt. De eigenaren van de asbestdaken zijn verantwoordelijk en draaien voor de kosten op. Volgens Legeland moeten beleidsbepalers meer bewustwording creeren bij agrariërs en particulieren en eventuele voorzieningen treffen. "Op dit moment gaat het nog niet hard genoeg. Bewust maken is één, maar de beleidsmakers moeten wel mee om dat bewustzijn tot waarde te brengen." Voor één partij ziet de toekomst richting 2024 er in ieder geval wel rooskleurig uit. Legeland: "De saneringsbedrijven zullen niet zonder werk komen te zitten."

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_0210.jpeg

Doetinchemse burgemeester Boumans beste lokale bestuurder van 2025

Mark Boumans is woensdagavond benoemd tot Nederlands beste lokale bestuurder van 2025. De burgemeester van Doetinchem en vicevoorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ontving de prijs in Amsterdam bij de uitreiking van nieuwsplatform Binnenlands Bestuur.

WhatsApp Image 2026-02-04 at 16.30.09.jpeg

Motorstandbeeld teruggeplaatst in Hengelo: ‘Hij gaat niet meer van zijn plek’

Het iconische motorstandbeeld is weer terug bij de Remigiuskerk in Hengelo. Het beeld werd vlak voor kerst gestolen als een oudejaarsstunt van een groep Friese jongeren. Woensdag is het beeld weer geplaatst op zijn vertrouwde plek in het centrum van het dorp, en is er voor gezorgd dat hij niet zo snel meer van zijn plek komt.

WhatsApp Image 2026-02-04 at 15.26.54.jpeg

Carnavalsgroep uit Kilder blij met onderdak bij boer in Hummelo: 'Zuinig op zijn'

Nadat een verwoestende brand in 2018 de bouwlocatie van Carnavalsvereniging de Deurdraaiers uit Kilder in de as legde hebben zij voor nu een vaste plek om te bouwen. De groep klopte uit nood aan bij agrariër Ben Minkhorst uit Hummelo, die ruimte in zijn loods beschikbaar heeft gesteld.

Bord Varsseveld.jpg

Gemeente wil Varsseveld klaarstomen voor 2050: autoluw centrum en mobiliteitshub

Varsseveld groeit de komende decennia flink. Dat is nodig om winkels, sportclubs en scholen overeind te houden. In het meest ambitieuze scenario, ‘Groeidorp’, komen er extra woningen, bedrijventerreinen, een autoluw centrum én een grote mobiliteitshub bij het station.

112hoogkeppel.jpg

Ongeval op Rijksweg bij Hoog-Keppel: twee auto’s zwaar beschadigd, geen gewonden

Bij een ongeval tussen twee personenauto’s op de Rijksweg bij Hoog-Keppel zijn geen gewonden gevallen. Beide auto’s zijn wel zwaar beschadigd geraakt.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Onderzoek in woning Krokusstraat nu afgerond, bewoner zit nog vast

Het onderzoek in een woning in de Krokusstraat in ’s-Heerenberg is afgerond. De politie heeft laten weten dat er wapens en andere materialen in beslag zijn genomen, en dat deze verder worden onderzocht. De verdachte, de 49-jarige bewoner, zit nog vast.