Ulft, Netherlands

Arrestaties na mishandeling politiehonden

De politie heeft maandag zeven personen aangehouden op verdenking van dierenmishandeling. Dat gebeurde na een uitzending van Undercover in Nederland, waarin journalist Alberto Stegeman liet zien hoe politiehonden in opleiding werden geschopt en geslagen. Dat gebeurde onder andere in Harreveld en Doetinchem.
Regio8 | 29 juni 2020 12:41 | Aangepast op 29 juni 2020 12:41
In het tv-programma van SBS6 was in maart te zien dat honden werden mishandeld. Zo werd een stroombalk gebruikt bij het africhten. Daarvoor zijn maandag verdachten aangehouden die wonen in de gemeenten Doetinchem, Montferland, Oude IJsselstreek en Elburg zo meldt Omroep Gelderland. Bij de aanhoudingen zijn ook vier honden, prikkettingen en andere verboden voorwerpen, zoals stroomattributen, gevonden.De aangehouden personen worden nu verhoord, waarna een dossier wordt opgemaakt. Dat dossier wordt naar het Openbaar Ministerie (OM) verstuurd. Het OM bepaalt of deze personen worden vervolgd.

De in beslag genomen honden zijn ondergebracht op een opvanglocatie.De trainingscentra waar de mishandelingen plaatsvonden, waren lid van de Koninklijke Nederlandse Politiehond Vereniging (KNPV). De KNPV liet na de uitzending al meteen weten drie verenigingen te hebben geschorst. Ze deed ook aangifte.

Foto: Still uit uitzending 'Undercover in Nederland'/SBS6

Lees ook

Gelselaar zet succesreeks in gemeente Berkelland voort met dorpendeal

Als derde dorp in de gemeente Berkelland, heeft nu ook Gelselaar een dorpendeal weten te realiseren....

Waterschap stelt onttrekkingsverbod voor oppervlaktewater in

Vanaf aanstaande woensdag 25 juni om 17.00 uur geldt in onder meer de Achterhoek een onttrekkingsver...

Provincie Gelderland zet proef eenrichtingsweg Laag-Keppel door

Het definitieve verkeersbesluit voor de proef met een eenrichtingsweg op de Wehlsedijk in Laag-Keppe...

Doorboren van gasleiding verstoort werkzaamheden aan Ambachtsweg in Zelhem

Bij werkzaamheden aan de Ambachtsweg in Zelhem is dinsdagmiddag een gaslekkage ontstaan. Tijdens de ...

Gelderland trekt waarschuwing voor zwemmersjeuk bij Stroombroek in

De provincie Gelderland heeft de waarschuwing voor zwemmersjeuk bij recreatieplas Stroombroek in Bra...

Brand zorgt voor flinke schade aan woning in Vorden

Bij een brand aan de Enkweg in Vorden is een woning flink beschadigd geraakt. De bewoners van het hu...