Ulft, Netherlands

Amphion blijft noodklok luiden

Regio8 | 24 juni 2015 22:58 | Aangepast op 24 juni 2015 22:58
Het College van B&W stelt de gemeenteraad voor 50.000 euro per jaar apart te leggen om bijvoorbeeld stoelen en apparatuur te kunnen vervangen als die versleten zijn. Bij de bouw is wel rekening gehouden met de afschrijving van het pand in 40 jaar, maar daarbij is geen rekening gehouden met de spullen die in het theater staan.

Ondanks de toezegging van het College van B&W van 50.000 euro extra, is Droste bang dat het niet voldoende is. "Dat betekent dat je over acht jaar vier ton beschikbaar hebt. Stel dat de stoelen dan versleten zijn en dat dat een miljoen gaat kosten. Dan kom je dus zes ton tekort." Desondanks lijkt de gemeente nu niet van plan van om meer apart te leggen. CDA-raadslid Bennie Ernst tekende zelfs een ander scenario: "Wat als de gemeenteraad over twee weken niet akkoord gaat met het plan?" Volgens wethouder cultuur Loes van der Meijs wordt dat een punt dat de gemeente opnieuw in onderhandeling moet. Droste haastte zich tijdens de beeldvormende raadsvergadering wel te zeggen dat Amphion zelf er alles aan doet om voldoende geld apart te leggen en dat het gevelprobleem met deze zaak niets te maken heeft. Behalve dan dat de reserve van het theater op dit moment door alles proceskosten opgedroogd is.

Als tegenprestatie voor de 50.000 euro extra per jaar, wordt de grond waar Amphion op staat overgedragen aan de gemeente. Mits dat geen financiële consequenties heeft voor het theater. Dat wordt 9 juli in de loop van de dag duidelijk, die avond wordt ook duidelijk of het voorstel door de gemeenteraad komt.


Lees ook

Meerdere woningen in Didam volledig verwoest na grote brand, 24 bewoners geëvacueerd

In de nacht van maandag op dinsdag zijn meerdere woningen in Didam volledig afgebrand. In totaal zij...

Aalten plant asielzoekerscentrum voor 300 vluchtelingen aan de Hamelandroute

In Aalten moet een nieuw, groot asielzoekerscentrum komen. Er is voorzien in de opvang van maximaal ...

Brandweer moet persoon bevrijden die vastzit op toilet in Doetinchem

Bij een bedrijf aan de Edisonstraat in Doetinchem is maandagmiddag een persoon bevrijd nadat die vas...

Tractor vliegt in brand op boerderij bij Aalten

Op het erf van een boerderij in het buitengebied van Aalten is maandagochtend een tractor volledig u...

Oudere vrouw na anderhalf uur uit het water gered in Doetinchem

Een oudere vrouw is maandagochtend bij het Jaagpad in Doetinchem uit het water gered. Ze was in het ...

Orion Stars uit Doetinchem na spannende finale voor de vierde keer landskampioen

Orion Stars uit Doetinchem heeft voor de vierde keer de landstitel veroverd door Lycurgus drie keer ...