gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Afvalbeleid Doetinchem: restafval met veertig procent gedaald

d813c355374ba79632e9fb49c0df24a6.jpg

Het nieuwe grondstoffenplan dat sinds 2020 geldt in de gemeente Doetinchem heeft zijn vruchten afgeworpen. Dat blijkt uit een tussenevaluatie. Vanaf januari 2022 moeten inwoners betalen voor het inleveren van restafval, dat heeft voor een terugloop van veertig procent in het aantal kilo's gezorgd.

Bart Sollman |
De concrete doelstelling van het nieuwe beleid is om in 2024 het restafval per inwoner te beperken tot honderd kilo. In 2020 was het gemiddelde 185 kilo restafval per persoon. Bij de tussenevaluatie blijkt dat het gewicht van het restafval per persoon nu op 102 kilo zit, de doelstelling is dus bijna behaald. Een van de belangrijkste redenen daarvoor is volgens de gemeente het invoeren van het betalen voor restafval, een stap die Oude IJsselstreek nu ook zet.

Inwoners van Doetinchem betalen voor een kleine grijze container vijf euro per leging. Voor een grote container zijn de inwoners een tientje kwijt. Een kleine zak restafval in een ondergrondse container kost één euro, een grote twee euro. In de tussenevaluatie is de gemeente ook kritisch. Zo zien ze dat de inzameling van plastic afval bij hoogbouw soms rommelig loopt. Inwoners bieden de zakken ook aan buiten dagen dat ze ingezameld worden.

Rommelig straatbeeld
Ook plaatsen inwoners op sociale media regelmatig foto's van bijplaatsingen, zo was er recent nog een flinke stapel afval geplaatst bij de inzamelplek op de Oude Rozengaardseweg. Om het rommelige straatbeeld aan te pakken gaat de gemeente kijken of er op bepaalde plekken twee keer per week ingezameld kan worden.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden