Ulft, Netherlands

De Graafschap worstelt: 'Resultaten vallen tegen, maar spel is niet slecht'

Foto: REGIO8
Met de winterstop in zicht verkeert De Graafschap in een lastige periode. De club uit de Keuken Kampioen Divisie verloor twee van de laatste drie wedstrijden. De enige overwinning, tegen VVV, kwam niet overtuigend tot stand. Vrijdag hoopt het team van trainer Jan Vreman op eigen terrein tegen SC Cambuur een positieve draai aan de tweede periode te geven. Maar zowel binnen als buiten de lijnen heerst er onrust.
Bart Sollman | 12 december 2024 15:48 | Aangepast op 12 december 2024 15:48
Volgens spits Ralf Seuntjens is het gebrek aan doelpunten een belangrijke oorzaak van de teleurstellende resultaten: “Dat is vooral de goals die dan niet vallen, denk ik. Tegen VVV speel je wel een slechte wedstrijd. Tegen Emmen krijg je ongelukkige goals tegen, waarop het ook slecht lijkt. Tegen Ajax was het wel heel slecht, maar vooral aan de bal.” Toch ziet hij lichtpuntjes: “Qua druk zetten en hoe vaak wij de bal op de helft van de tegenstander hebben veroverd, dat staat gewoon in de top van de KKD. Wat dat betreft doen we heel veel dingen goed. Alleen het aanvalsspel en de goals blijven die wedstrijden uit. Dat is zonde.”

Trainer Jan Vreman deelt de analyse van Seuntjens en benadrukt dat er ook veel goed gaat: “Ik denk dat we heel veel dingen goed doen, alleen zijn er nog te veel momenten in de wedstrijd waar je jezelf tekortdoet. Wat elke keer terugkomt, als je tegendoelpunten krijgt en het resultaat valt tegen, dan vindt iedereen het gigantisch slecht”, stelt hij. Toch erkent Vreman dat resultaten bepalend zijn: “Tuurlijk zijn de resultaten niet goed, want daar word je op afgerekend. Maar als je puur en sec naar het spel kijkt, dan zitten er best heel veel goede dingen tussen.”

Golfbeweging
De trainer maakt zich dan ook geen grote zorgen over de huidige situatie. “Dat heeft met fases in het seizoen te maken. Dat gebeurt bij heel veel teams, dat je golfbewegingen hebt. Dat gebeurt met jonge spelers. We hebben best wel een jonge spelersgroep daarin. Dan kun je af en toe momenten hebben in een fase dat het qua uitvoering niet datgene is wat je graag wilt zien.” Zijn oplossing? “Gewoon het proces volgen waar je mee bezig bent. Laten zien wat er wel goed gaat, laten zien wat er weer beter moet. En daar continu mee bezig zijn.”

Onrust binnen de club
Buiten het veld is het al langere tijd onrustig in de top van De Graafschap. Seuntjens erkent dat die interne problemen uiteindelijk hun weerslag kunnen hebben op het team. “Dat wil ik niet per se zeggen. Maar als je al twaalf maanden zoveel onrust binnen de club hebt, dan sijpelt die onrust vanzelf de hele organisatie in. We hebben het lang buiten het voetbal weten te houden”, vertelt hij. “En nu vallen de resultaten wat tegen. En dan is er ook op dat vlak wat meer kritiek. Dan lijkt het allemaal wat negatiever te worden. Zo merk je misschien dat het indirect bij ons komt.”

Lees ook

Auto's botsen op elkaar op N317 bij Breedenbroek

Bij een botsing op Terborgseweg bij Breedenbroek zijn woensdagavond twee auto’s beschadigd geraakt. ...

Recht op bescherming: gratis zelfverdedigingscursus vrouwen in Emmerich

De moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude heeft opnieuw laten zien hoe kwetsbaar vrouwen zich ’s avo...

Agrarische ondernemers in Lengel uiten zorgen over woningbouw Lakermaat en verkeersveiligheid

Agrarische ondernemers aan de Korenhorsterweg in Lengel hebben woensdag tegenover raadsleden van Mon...

Samenwerking omgevingsdiensten leidt tot nieuwe regionale organisatie

De Omgevingsdienst Achterhoek (ODA) en Omgevingsdienst Veluwe (ODVeluwe) gaan samen verder als één o...

Paard overleden bij ongeluk met busje en paardentrailer op A18 bij Didam

Een busje dat woensdagmiddag over de A18 reed in de richting van Doetinchem, is achterop een paarden...

Kasteel Huis Bergh ondergaat grondige renovatie en herinrichting

Kasteel Huis Bergh staat al een tijdje in de steigers, en dat is niet zomaar. De inzakking van de fu...