Ulft, Netherlands

Zomerfeest voor jonge mantelzorgers

Jonge mantelzorgers uit Montferland die hun familieleden ondersteunen werden woensdag in het zonnetje gezet tijdens een zomerfeest in Braamt. Welzijnsorganisatie Welcom organiseerde het feest, waarbij kinderen onder meer konden boogschieten en meedoen aan een speurtocht.
Charlotte van de Kant | 11 augustus 2022 16:49 | Aangepast op 11 augustus 2022 16:49
“Dat doen we omdat we ervoor willen zorgen dat ze goed in hun vel zitten”, vertelt mantelzorgconsulent Elize Navis. “Soms hebben de ouders minder tijd voor de kinderen, doordat bijvoorbeeld een broertje ADHD heeft en dan is het fijn dat ze ergens anders wat leuks kunnen doen.” De jonge mantelzorgers kunnen op het zomerfeest ook hun ervaringen met elkaar delen. De kinderen uit de eerste groep zijn tussen de acht en achttien jaar oud en helpen allemaal iemand in hun familie. “Ik help mijn twee jongere broertjes”, vertelt de 12-jarige Adrian Woodruff. “Een van mijn broertjes heeft downsyndroom en praat niet zoveel, hij is ook pas drie. En eentje wordt heel vaak boos en die help ik dan om zijn boosheid een beetje te stoppen.” De jongeren uit de tweede groep zijn allemaal 18 jaar of ouder en hebben woensdag samen eten gemaakt en gegeten. 

Volgens Navis is het belangrijk om de jonge mantelzorgers deze aandacht te geven. “Met de meeste gaat het harstikke goed, maar toch is het wel heel belangrijk dat ze herkent en erkent worden”, geeft de mantelzorgconsulent aan. “Dat we weten dat ze er zijn en dat ze weten dat ze niet de enige zijn. Vaak praten ze er op school niet over als het thuis net iets anders gaat dan ergens anders. Dan komen ze hier en dan weten ze vaak van elkaar niet eens dat ze mantelzorger zijn.”

Ontspannen op het zomerfeest
Ook de jongeren vinden het fijn dat Welcom het Zomerfeest organiseert. “Dat is eigenlijk heel leuk, dat ben ik niet gewend”, geeft de 12-jarige Stacey Peter aan. Daar is Inge Andrik het mee eens: “Dan kan ik ook een keer iets leuks doen.” Het feest is er ook om even te kunnen ontspannen. “Het is fijn dat je niet de hele tijd thuis zit en je zorgen maakt over je kleine broertjes”, laat Woodruff weten.

Foto: REGIO8


Meest gelezen

Na vijftig jaar stopt 'dreamteam' met buurtsuper in Kilder

Remco Geurts | Bart Sollman | 15 jan 2026 10:56

Lees ook

Orion Stars overtuigend naar Roemenië na 0-3 winst in CEV Cup

Het Doetinchemse Orion Stars boekte woensdagavond een overtuigende overwinning in de achtste finale ...

Verdachte drugslab Gendringen blijft zwijgen in rechtbank

In een leegstaande boerderij aan de Omsteg in Gendringen trof de politie vorig jaar een drugslab aan...

Vergeet de deelauto, Montferland heeft nu een deelscootmobiel

Montferland heeft sinds 1 januari een gloednieuwe vervoersvorm: de deelscootmobiel. De gemeente star...

Bronckhorst plaatst slagboom met kentekenherkenning tijdens nieuwe verkeersproef

De gemeente Bronckhorst gaat een slagboom met kentekenherkenning plaatsen op de Slondeweg bij Laag-K...

Politie houdt in Etten twee vrouwen aan na helpdeskfraude

De politie heeft dinsdagavond twee vrouwen aangehouden op de kruising van de Zeddamseweg en Slingerp...

Nieuwe partijen, extra zetels en afscheid SP: Veranderingen binnen Doetinchemse raad

Tijdens de komende gemeenteraadsverkiezingen worden er verschillende veranderingen verwacht binnen d...