Ulft, Netherlands

Verkeersregelaars 'bewust aangereden' bij afsluiting

Twee verkeersregelaars zijn dinsdag volgens de Gemeente Doetinchem bewust aangereden bij de afsluiting van de Keppelseweg. Vanwege het incident is aangifte gedaan, maar ook voor twee andere situaties bij de afgesloten weg richting Langerak.
Jasper Hazelaar | 18 augustus 2022 17:50 | Aangepast op 18 augustus 2022 17:50
“Voor dit huftergedrag hebben wij als gemeente absoluut geen begrip!”, laat wethouder Rens Steintjes weten. “Dit gedrag mag wat ons betreft ook niet onbestraft blijven." Naast aangifte van de bewuste aanrijding, is er bij de politie ook tweemaal aangifte gedaan vanwege 'hufterig gedrag' tegenover de verkeersregelaars. Eén van hen zit volgens de gemeente sinds het incident van dinsdag thuis. Het is niet bekend of de slachtoffers verwondingen hebben opgelopen.

De conflicten ontstonden bij de parallelweg langs de Keppelseweg in de richting van Langerak. Tijdens de afsluiting is deze open voor aanwonenden, bestemmingsverkeer, hulpdiensten en lijnbussen, maar niet voor het overige verkeer. Enkele bestuurders hadden hier geen begrip voor en vertoonden hufterig gedrag, met de aanrijding als dieptepunt.

Acht weken
De eerste fase van het werk aan de Keppelseweg duurt ongeveer acht weken. De weg wordt tussen de Energieweg en de grens van de bebouwde kom richting Langerak vernieuwd. Onder meer de rijstroken van de hoofdrijbaan worden smaller gemaakt, ook komt er een ‘flauwe uitwijking’ bij de grens van de bebouwde kom om verkeer langzamer te laten rijden. De tweede fase van het werk start in oktober.

‘Voortvarend begonnen’
De gemeente laat weten dat het werk tot nu toe voorspoedig verloopt. “Natuurlijk is er overlast voor aanwonenden en omwonenden. We merken vooral dat mensen erg weinig begrip hebben voor de afsluitingen en de overlast die daarmee gepaard gaan. Ons belang is het veilig houden van de omleidingsroute.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Doetinchem|

Lees ook

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

22-jarige man uit Doetinchem veroordeeld voor medeplegen brandstichting in Beuningen

Een 22-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld voor het medeplegen van brandstich...

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...