Ulft, Netherlands

Ruim honderd fietsen nog niet opgehaald na Zwarte Cross

Foto: REGIO8
Naar de Zwarte Cross geweest en heb je nu nog een lege plek in je schuur waar ooit je fiets stond? Misschien staat hij wel in de opslag van Evert Bussink in Lichtenvoorde. Alle overgebleven fietsen van het festival heeft hij opgehaald. Echt alle, niet alleen vanuit de grote fietsenstallingen.
Viggo Zweverink | Hidde Vinkenvleugel | 26 juli 2024 13:29 | Aangepast op 26 juli 2024 13:29
“We hebben ook fietsen uit de sloot, uit de berm en uit het maisland gehaald”, zegt Bussink. Alle fietsen belanden op het terrein van de Rova in Lichtenvoorde, al zijn ze er daar niet blij mee. Het zijn toch zo’n tweehonderd fietsen. “We hebben een afspraak met de gemeente gemaakt dat wij dit op ons nemen, maar het neemt gigantisch veel plek in beslag. Ik heb het liefst dat ze allemaal opgehaald worden.”

Er waren drie kijkdagen voor mensen die hun fiets kwijt waren. Volgens Bussink is elke dag anders, ook de kwaliteit van de fietsen die opgehaald worden: “De eerste dag werden de beste fietsen opgehaald. De dag erna waren het de fietsen die nog wel oké zijn. De fietsen die er nu nog staan zijn kwalitatief echt de minste. Het afvoerputje.”

Fietsen voor vluchtelingen
De fietsen worden de komende drie maanden nog niet afgevoerd. Als de fietsen niet opgehaald worden krijgen ze een mooie bestemming. De fietsen worden door mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt gerepareerd en gaan dan naar vluchtelingen. Op dit moment staan er nog ruim honderd fietsen in Lichtenvoorde.

Lees ook

Eerste Montferland Halve Marathon valt in de smaak: ‘Voelde ouderwets’

Onder fijne loopomstandigheden viel de nieuwe Montferland Halve Marathon zondag in de smaak bij deel...

Burgerinitiatief over azc Montferland op de agenda: ‘We willen meebeslissen’

Een groep inwoners uit de gemeente Montferland wil via een burgerinitiatief zorgen dat alle inwoners...

Pand in Velswijk gesloten na vondst van drugslab

Een woning aan de Davisweg in Velswijk is op last van de burgemeester van Bronckhorst, Patrick van D...

Slijpwerkzaamheden zorgen voor hooibrand op boerderij Ruurlo

Slijpwerkzaamheden hebben maandagmiddag een hooibrand veroorzaakt op een boerderij aan de Modijk in ...

DRU levert ondernemingsplan in: zo hoopt de stichting faillissement af te wenden

Stichting DRU Industriepark heeft het gevraagde ondernemingsplan ingediend bij de gemeente Oude IJss...

Fotograaf zakt weg in de modder Winterswijk, brandweer redt hem

Een middagje foto’s maken liep voor een fotograaf in Winterswijk anders af dan verwacht. Toen hij kl...