Ulft, Netherlands

Na achttien jaar voorbereiden komt er nu écht een nieuwe school in Gendringen

De Hoeksteen en de Christoffelschool zijn al bijna een jaar samen als IKC De Wijssel, maar een nieuw schoolgebouw ontbreekt nog. Na achttien jaar voorbereiding en overleg is donderdagmiddag eindelijk de handtekening gezet voor de bouw van de nieuwe school, een integraal kind centrum. Het is de bedoeling dat de leerlingen na de zomer van 2024 intrek nemen in het nieuwe pand.
Bart Sollman | 2 juni 2023 13:42 | Aangepast op 2 juni 2023 13:42
“Het is fijn dat de bouw eindelijk kan beginnen”, zegt wethouder Marco Bennink, kort na de formaliteiten in de aula van de voormalige Christoffelschool. Albert Sluiter, directeur van bouwheer Essentius, vult aan: “Het was inderdaad een project van de lange adem. Ik ben vooral blij voor de leerlingen en medewerkers dat er nu echt een nieuw gebouw komt.” In de aula zetten Sluiter en de projectontwikkelaar hun handtekening onder de bouwovereenkomst. Sluiter, met een lach op zijn gezicht: “Nu kunnen we er echt niet meer onderuit.”

Die handtekening werd gezet met een gigantische pen, die werd gemaakt en aangeboden door de leerlingenraad van De Wijssel. De leerlingen waren gelijk enthousiast toen ze het ontwerp van de nieuwe school zagen. “Het is echt een heel mooi en modern gebouw. Als het kon zou ik wel willen blijven zitten om er nog les te krijgen”, zegt leerling Saar Renting.

Honderd jaar historie naar de grond
Het meer dan honderd jaar oude en beeldbepalende gebouw van de Christoffelschool wordt binnenkort gesloopt. “Maar het is echt nodig”, zegt wethouder Bennink. “Dit gebouw is dan wel een monument, maar ook erg verouderd. Er komt een heel mooi nieuw gebouw voor in de plaats.” Gedurende de bouw nemen de leerlingen intrek in het oude gebouw van De Hoeksteen. Daar worden ook noodlokalen geplaatst zodat er plek is voor alle leerlingen.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Basisschool|Nieuwbouw|Gendringen|

Lees ook

Ruim 550 nieuwe woningen in Varsseveld, wijk moet aandoen als park

In de nieuwbouwwijk de Tuit in Varsseveld worden er de komende jaren 566 nieuwe woningen gebouwd. On...

Honderden mensen nemen in Gendringen afscheid van 9-jarige jongen

Honderden mensen verzamelden zich vrijdag in Gendringen om, met ballonnen, een indrukwekkende erehaa...

Procesbegeleider moet sportsamenwerking rond IJsselweide rechttrekken

Een procesbegeleider moet de samenwerking tussen SDOUC en Ulftse Boys en de andere partijen op Sport...

Proefstemmen Oude IJsselstreek loopt niet storm, maar helpt wel

De stembiljetten lagen donderdagmiddag al klaar, de bureauleden zaten op hun plek en de hokjes stond...

Meer bussen van en naar Doetinchem in nieuwe dienstregeling

Vervoerder Arriva voert vanaf december een nieuwe dienstregeling in voor de Achterhoek. Van en naar ...

Leerlingen nemen de macht over in Bronckhorst

Ruim driehonderd groep acht-leerlingen grijpen tijdelijk de macht in de raadzaal van de gemeente Bro...