Ulft, Netherlands

Inwoners uit Doetinchem ongerust na vijf autobranden

In Doetinchem zijn in één week tijd vijf voertuigen in brand gestoken. Onder meer aan de Van Hogendorplaan en de Montgomerystraat gingen geparkeerde auto’s volledig in vlammen op. De politie gaat uit van brandstichting, wat zorgt voor ongerustheid bij de inwoners uit Doetinchem.
Redactie REGIO8 | 1 november 2022 16:34 | Aangepast op 1 november 2022 16:34
“Ik vind het vreselijk”, vertelt inwoner Ton van Huffelen. “Ik denk dat het bewust is gedaan door een pyromaan. Dat diegene er op kickt om branden te stichten.” Er is nog niemand opgepakt voor de brandstichting. Ook is nog niet duidelijk of er een verband is tussen de verschillende branden. “Omdat het merendeel busjes zijn, denk ik dat het met donkere activiteiten te maken heeft”, vertelt Hein van Dam. De gemeente Doetinchem wil niet voor camera reageren, maar burgemeester Mark Boumans laat in een reactie weten dat iedereen zich veilig moet kunnen voelen in de buurt. Vijf autobranden geeft volgens hem een gevoel van ongerustheid en onveiligheid. Hij hoopt dan ook dat buurtbewoners tips en beelden delen met de politie zodat de verdachten zo snel mogelijk in beeld komen.

De politie doet op dit moment nog onderzoek naar de brandstichting. Maar inwoners uit Doetinchem hopen dat snel duidelijk wordt wie er verantwoordelijk is voor de verschillende branden en dat de rust in de wijk weer terugkeert. “Laat ze maar een extra rondje rijden dat vind ik wel prettig”, vertelt Van Dam. Mariska: “Ik kan me wel voorstellen dat mensen de verzekeringen omhoog schroeven of er even naar kijken en toch maar allrisk verzekeren, dat verbaast me niet.”

Foto: REGIO8


Lees ook

Dinsdag hitteplan van kracht in Achterhoek wegens tropische temperaturen

Vanaf dinsdagochtend 10.00 uur is het Nationaal Hitteplan van kracht in de Achterhoek en de rest van...

Borculo blijft na honderd jaar nog altijd in de ban van cycloon: 'Het leeft nog steeds'

Honderd jaar geleden werd Borculo getroffen door een verschrikkelijke natuurramp. Op 10 augustus 192...

Biografie Bennie Jolink wordt gepresenteerd in de kerk van Loil

De biografie van Bennie Jolink wordt donderdag 18 september gepresenteerd in de Eventkerk in Loil. H...

Energiek De Graafschap wint in eigen huis van VVV

De Graafschap is het nieuwe seizoen goed begonnen. Op de eigen Vijverberg werd met 3-2 gewonnen van ...

Busje gaat in vlammen op in buitengebied van Didam

In het buitengebied van Didam is vrijdagavond een werkbus volledig afgebrand. Hoe de brand is ontsta...

REGIO8 doet ook dit seizoen live verslag van De Graafschap

Ook dit jaar zijn de wedstrijden van De Graafschap live te beluisteren in het programma 8SPORT op ra...