Ulft, Netherlands

Doetinchem opent inschrijving coffeeshop

Doetinchem opent de inschrijving voor een exploitatievergunning voor een coffeeshop op woensdag 26 juni. Omdat de vergunning voor Diamond in september afloopt, kunnen geïnteresseerden in aanmerking komen om een nieuwe zaak te openen.
Regio8 | 23 juni 2019 13:33 | Aangepast op 23 juni 2019 13:33
“Daarbij kan een exploitatievergunning voor een coffeeshop uitsluitend verleend worden voor een pand met horecabestemming gevestigd aan de rand van het centrum of aan een invalsweg binnen de bebouwde kom van Doetinchem”, zo laat de gemeente weten. “Ook moet er in de directe nabijheid van de coffeeshop voldoende parkeergelegenheid zijn.” Geïnteresseerden kunnen zich tot 10 juli inschrijven, waarbij de vergunning na loting wordt verstrekt voor een periode van maximaal vijf jaar.

Eerder gaf burgemeester Mark Boumans aan dat er in Doetinchem ten minste één coffeeshop open moet blijven. Daarbij is er een mogelijkheid, indien er nog geen nieuwe vergunning is verstrekt, dat Diamond als de vergunning verloopt alsnog de deuren mag blijven openen. De eigenaar van de gesloten coffeeshop ’t Rotterdammertje is nog altijd verwikkeld in een juridische strijd met de gemeente.

Foto: REGIO8

Lees ook

Optocht hoogtepunt Varssevelds Volksfeest: ‘Dit is onze versie van carnaval’

Varsseveld, het Protestante bolwerk binnen de Oude IJsselstreek, viert geen carnaval. Ook kermis, zo...

Wethouder Derksen over sluipverkeer Beek: ‘We moeten zoeken naar een middenweg'

Het sluipverkeer door grensdorp Beek is al weken onderwerp van gesprek. Bewoners van één van de twee...

Einde aan hittegolf in zicht, maar volgens Gerrit blijft het zomers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Needenaar (84) overleden na ongeval in Beltrum

Een 84-jarige man uit Neede is overleden aan zijn verwondingen na een ongeval donderdag in Beltrum, ...

Achterhoekse jaagt 'ciderdroom' achterna met eigen festival in Rha

Sophie Horstink van Fruitbedrijf Horstink uit Rha heeft een droom en dat is cider op de kaart zetten...

Stormkracht Wenters wegens succes verlengd: ‘Iedereen wil het zien’

De indrukwekkende mini-docu Stormkracht Wenters, over de verwoestende valwind en de daaropvolgende s...