Ulft, Netherlands

Afscheid van Mañana Mañana met een lach en een traan

Foto: REGIO8
Met een lach en een traan is er afgelopen weekend door ruim 23.700 bezoekers bij Kasteel Oolde in Laren afscheid genomen van festival Mañana Mañana. De tiende en tevens laatste editie is volgens de organisatie goed verlopen, met als hoogtepunt een uitverkocht huis op de zaterdag.
Viggo Zweverink | 17 juni 2024 15:43 | Aangepast op 17 juni 2024 15:43
“Het zijn hartstikke mooie feestdagen geweest met een volle bak mensen”, schetst Chuck Sterk, van organisator De Feestfabriek. “Veel mooie mensen die goed aan het feesten zijn, dus we zijn heel blij.” Het festival is zonder incidenten verlopen, ook Lochem is zeer positief over het festival dat sinds 2022 binnen hun gemeentegrenzen werd gehouden. “We kijken er goed op terug, de manier van samenwerken was altijd heel goed en mooi”, zegt wethouder Goodin. “We zijn hartstikke trots dat dit mooie evenement in onze gemeente gehouden werd.”

Een week voor het festival kwam het nieuws naar buiten dat De Feestfabriek stopt met de organisatie van Mañana Mañana. Een groot gemis voor de gemeente Lochem, zo vindt wethouder Goodin: “Mocht iemand een festival willen, kom vooral naar Lochem. Hopelijk komt de organisatie gewoon weer met een nieuw plan en ik hoop dat ze dan ook gewoon weer bij ons aankloppen."

Nieuw festival?
Vele bezoekers hopen op een nieuw leven voor het geliefde festival. Of dat nieuwe leven er komt is volgens de organisatie nog even de vraag. “De plannen zijn er nóg niet, we gaan eerst even evalueren wat de tien jaar Mañana Mañana ons heeft geleerd”, schetst Sterk. “Nadat we alles hier hebben opgeruimd gaan we eerst een mooie editie van de Zwarte cross draaien. Daarna zullen we ons eerst maar eens gaan bezinnen wat we nu weer gaan bedenken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Starterslening in Lochem gaat omhoog naar landelijke maximum 50.000 euro

De starterslening voor woningzoekenden in Lochem gaat omhoog naar 50.000 euro. Het bedrag staat nu a...

Grenscontroles Nederland gaan half jaar langer door

De grenscontroles bij de Nederlandse grens gaan een half jaar langer door. Dat maakte minister David...

Lochem durft het aan: politiek beslist over nieuwe zwembaden en beheerstichting

De gemeenteraad van Lochem spreekt maandagavond over de begroting 2026 én over de oprichting van een...

Opnieuw explosie op Veemarkt Doetinchem, waarschijnlijk geen link met eerder incident

In de nacht van zondag op maandag is er een zware explosie geweest op de Veemarkt in Doetinchem. Ond...

Effectief De Graafschap wint ruim bij RKC Waalwijk

De Graafschap heeft zondagmiddag een overtuigende overwinning geboekt. De ploeg van trainer Marinus ...

Auto op de kop in de sloot bij Halle

Een auto is zaterdagmiddag rond 14.15 uur is op de Varsseveldseweg (N330) bij Halle op de kop in de ...