Ulft, Netherlands

Achterstandswijk Veentjes heeft expositie

Regio8 | 14 november 2018 11:42 | Aangepast op 14 november 2018 11:42

“Ik kende de geschiedenis niet, maar ik las dat het vroeger als galgenveld gediend heeft”, aldus wethouder Ingrid Lambregts van Doetinchem. “Oftewel vroeger zijn hier zelfs mensen opgehangen, maar velen kennen het als het gebied waar het Amphion stond, en waar ze boodschappen gedaan hebben.” De tentoonstelling is opgezet door drie bewoners van het gebied. “Je komt al die plekken tegen op de expositie”, aldus samensteller en bewoner Wil van Groningen, die de wijk van oudsher typeert als achterstandswijk. “Door alle overlast, men bemoeide zich vanuit de gemeente niet met de wijk”, vertelt de bewoner. “Dat is sterk veranderd. De echte kentering is gekomen toen de schouwburg letterlijk viel.”

De komende periode wordt het kwijnende winkelgebied omgeturnd tot een woonwijk. In totaal worden 44 huurwoningen en zes koopwoningen gerealiseerd. Op de plek van de oude C1000 verrijst een complex met 74 appartementen. Hoewel wordt gesproken van een stukje ‘Central Park’ in Doetinchem, wijst Lambregts naar de kracht van de eigen omgeving. “Ik denk, doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg”, vertelt de wethouder. “Volgens mij is het gewoon hét Amphionpark dat tot grote hoogte gaat stijgen. Laten we gewoon onze eigen naam gebruiken.”

De expositie over De Veentjes is te vinden in het daar gelegen Informatiecentrum. De deuren zijn op dinsdagochtend, donderdagmiddag, zaterdagmiddag en op koopzondagen geopend.

Foto: REGIO8

Lees ook

Veiligheid en grootte AZC-locatie kernthema’s tijdens drukke AZC-avond in Aalten: zorgen én applaus in de Zuiderkerk

De stoelen in de grote kerkzaal van de Zuiderkerk in Aalten waren donderdagavond vrijwel allemaal be...

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met mogelijk een spatje regen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Alles of niets voor De Graafschap tegen FC Dordrecht in eerste ronde play-offs

Het is zaterdagavond ‘do or die’ voor De Graafschap in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht. Na het do...

Mijlpaal van miljoen euro op de loer voor Swim to Fight Cancer: ‘Nu vol gas doorgaan’

Swim to Fight Cancer is in de Achterhoek een waar begrip op het gebied van geld inzamelen voor de st...

Politie voor raadsel: lege taxibus blokkeert afrit A18 bij Doetinchem

Een bijzondere situatie vrijdagochtend op de afrit van de snelweg A18 in Doetinchem ter hoogte van d...

Kropman lijsttrekker, kan hij moeilijk verkroppen

COLUMN / Het min of meer vaste plekje op de publieke tribune blijft leeg. Hij laat ditmaal de raadsv...