gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse video voor Trump gaat viral

82fe97b0da3147bca640ba52b04f3a22
Redactie REGIO8 |
“This is a message from the government of The Achterhook”, luidt de inleiding van de video. Het korte filmpje is gemaakt door videoproductiebedrijf Blaauw, als ludiek vervolg op de video’s die gemaakt zijn over verschillende Europese landen. Waar de boodschap in de andere video’s bijvoorbeeld ‘Nederland second’ was, is de boodschap in de video van Blaauw ‘Achterhoek first, second and third’.

Onder meer het Achterhoekse dialect, klootschieten en de Zwarte Cross worden aangehaald in de video. Inmiddels is de satirische video meer dan 1.300 keer gedeeld op Facebook en is het meer dan 100.000 keer bekeken.

Foto: REGIO8

Lees ook

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.

Jan_Vreman

Trainer Jan Vreman weg bij Cape Town City FC

Jan Vreman vertrekt bij het Zuid-Afrikaanse Cape Town City FC na het mislopen van promotie. De zestigjarige Achterhoekse trainer stond sinds vorig jaar juli onder contract in Kaapstad.

vikingzwaard10

Vikingszwaard schittert weer in Doetinchem: ‘Nu zie je pas hoe mooi het echt is’

Na maanden in een speciaal ontzoutingsbad in Heerlen te hebben gelegen, is het beroemde Vikingszwaard terug in Doetinchem. Het bijzondere archeologische vondststuk, dat eeuwenlang op de bodem van de Oude IJssel lag, werd behandeld om verdere corrosie tegen te gaan. Inmiddels is het pronkstuk weer te bewonderen in het Stadsmuseum Doetinchem en volgens museumdirecteur Isabelle Bisseling mooier dan ooit.

WhatsApp Image 2026-06-12 at 09.57.15

Ettense carnavalsvereniging keert bij eerste jubileum terug naar Etten: ‘Alles valt samen’

Waar het voor veel carnavalsverenigingen tegenwoordig trekken is om voldoende leden te krijgen en behouden, gaan ze in Etten volledig tegen die trend in. Elf jaar geleden kwam een klein groepje samen om carnaval in het dorp nieuw leven in te blazen, nu viert de Deurzetters het eerste jubileum. “We lopen optochten met een groep van meer dan tweehonderd man.”