Ulft, Netherlands

Achterhoekse muisjes in het Slingeland

Het Slingeland Ziekenhuis trakteert kersverse ouders vanaf donderdag op Achterhoekse muisjes. Naast de groene variant, worden ook de traditionele roze en blauwe muisjes op beschuit nog uitgedeeld.
Jasper Hazelaar | 16 september 2021 10:53 | Aangepast op 16 september 2021 10:53
“Een leuke lokale twist”, vindt Ilja Willemsen, teammanager Vrouw & Kind bij het Slingeland Ziekenhuis. “Het viel in ieder geval in de smaak bij het eerste jonge gezin waar we ze serveerden.” De groene muisjes hebben dezelfde anijssmaak als de blauwe en roze variant, maar een Achterhoeks uiterlijk. “We vinden het dan ook erg leuk dat we in het Slingeland Ziekenhuis nu elke geboorte in stijl kunnen vieren met de Achterhoekse Landgenootjes”, aldus Willemsen.

Beschuit met muisjes wordt in Nederland traditioneel uitgedeeld aan kraamvisite na de geboorte van een kind. Volgens het ziekenhuis is deze traditie sinds de geboorte van prinses Beatrix in 1938 omarmd.

Foto: Slingeland Ziekenhuis

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...