Ulft, Netherlands

Achterhoekse muisjes in het Slingeland

Het Slingeland Ziekenhuis trakteert kersverse ouders vanaf donderdag op Achterhoekse muisjes. Naast de groene variant, worden ook de traditionele roze en blauwe muisjes op beschuit nog uitgedeeld.
Jasper Hazelaar | 16 september 2021 10:53 | Aangepast op 16 september 2021 10:53
“Een leuke lokale twist”, vindt Ilja Willemsen, teammanager Vrouw & Kind bij het Slingeland Ziekenhuis. “Het viel in ieder geval in de smaak bij het eerste jonge gezin waar we ze serveerden.” De groene muisjes hebben dezelfde anijssmaak als de blauwe en roze variant, maar een Achterhoeks uiterlijk. “We vinden het dan ook erg leuk dat we in het Slingeland Ziekenhuis nu elke geboorte in stijl kunnen vieren met de Achterhoekse Landgenootjes”, aldus Willemsen.

Beschuit met muisjes wordt in Nederland traditioneel uitgedeeld aan kraamvisite na de geboorte van een kind. Volgens het ziekenhuis is deze traditie sinds de geboorte van prinses Beatrix in 1938 omarmd.

Foto: Slingeland Ziekenhuis

Lees ook

KNMI waarschuwt met code geel de Achterhoek voor gladheid door ijzel

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege mogelijke gladheid door ijzel. De weer...

Mart de Kruif lijstduwer van Gemeentebelangen Bronckhorst

Voormalig Commandant Landstrijdkrachten Mart de Kruif wordt lijstduwer van Gemeentebelangen Bronckho...

Bürgerbad Elten per direct gesloten door technisch defect

Het Bürgerbad in Elten, ook bekend als de Kleinschwimmhalle, is per direct en tot nader order geslot...

Duits en Nederlands carnaval worstelen met dezelfde problemen

Een groeiend gebrek aan bouw- en feestlocaties, strengere regelgeving, eisen van de verzekering en o...

Politiek Oude IJsselstreek blijft steggelen over DRU Industriepark

Het DRU Industriepark wil met een nieuw management de negatieve spiraal ombuigen en heeft een ondern...

Wethouder Derksen vreest verkeersinfarct na Pasen: ‘Maar wij kunnen niets doen’

Wethouder Jeanette Derksen houdt haar hart vast voor de verwachte verkeerinfarct die gaat ontstaan i...