Ulft, Netherlands

Achterhoekse kunst verlicht Burgers' Zoo

Regio8 | 9 februari 2017 14:16 | Aangepast op 9 februari 2017 14:16

"Normaal zou je een maand of drie nodig hebben, maar wij hebben het in zes weken gedaan", aldus Patrick Beverloo. "Ook nog met de Kerst en de jaarwisseling ertussen, dus wij hadden geen vrije dagen." Burgers' Zoo erkent dat het een grote opdracht is geweest. Ze zijn dan ook tevreden over wat de Achterhoekse kunstenaar heeft opgeleverd. "Het is denk ik iets groter dan wat hij normaal doet", aldus Bas Lukkenaar van Burgers' Zoo. "Maar hij was heel enthousiast en heeft het met beide handen aangepakt. Ik denk dat het resultaat er absoluut mag zijn." Beverloo heeft zijn creativiteit flink op de figuren los kunnen laten. "Ik heb gedacht om wat meer structuur en de vorm van een dier als frame te gebruiken, waar dan het doek op is gekomen. Dus het is wat kunstzinniger geworden dan wat mensen gewend zijn."

Dat was ook wat het dierenpark graag wilde. De dierentuin legde het vertrouwen in Beverloo nadat hij in juli vorig jaar al diepzeemonsters had gemaakt. "Het moet wel aansluiten bij onze ecosystemen", legt Lukkenaar uit. "Hij is echt in die thematiek aan de slag gegaan. Zodat het voor Burgers' Zoo unieke beelden worden. Dat het voor ons op maat is gemaakt." Beverloo was woensdag klaar met de betaalde opdracht, maar werkte in de nacht van woensdag op donderdag door aan een verrassing voor het park. Beverloo: "Ik heb gezien dat er een aardvarkentje geboren is. Als kraamcadeau heb ik een kleine versie van het aardvarken gemaakt om er bij te zetten." Tot grote verrukking van Burgers' Zoo. Breed glimlachend reageert Lukkenaar op het cadeau: "Dat geeft zijn betrokkenheid aan, dat waarderen wij natuurlijk ook heel erg."

De kunstwerken van Patrick Beverloo zijn op 10 en 11 februari te zien tijdens een sneak preview en van 17 februari tot en met 5 maart tijdens 'Burgers' Light' in de dierentuin in Arnhem.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Jonge ondernemers Julia en Quinten stappen in Café Baan in Geesteren

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 28 sep 2023 11:07

Tranen bij afscheid van geliefde marktkoopman in 's-Heerenberg

Jasper Hazelaar | Nick Hermsen | 28 sep 2023 16:59

Lees ook

Leerlingen van speciaal basisonderwijs SAM krijgen meer bewegingsvrijheid

Leerlingen van SAM, een stichting voor speciaal basisonderwijs in Doetinchem, hebben meer bewegingsv...

Pieper kan ondanks stoppen bij NSC gewoon door als dijkgraaf

Het stoppen van Hein Pieper als partijvoorzitter van Nieuw Sociaal Contract (NSC) heeft geen invloed...

Politie spreekt bestuurders aan die tóch over landbouwsluis bij Wehl rijden

Op de weg tussen Laag-Keppel en Wehl heeft de politie maandag bestuurders aangesproken die tóch over...

Honderden Hengeloërs zingen volkslied voor slotstuk nieuwe speelfilm

Honderden Hengeloërs hebben zaterdag gezamenlijk het volkslied van hun dorp gezongen op het grasveld...

Stankoverlast in Liemers door stalbrand in Duitse grensplaats Kleef

Inwoners van de Liemers hebben maandagochtend een grote stalbrand kunnen ruiken die over de grens wo...

Hagelnieuw busje volledig uitgebrand bij Groenlo, flinke overlast voor verkeer

Een volgens de bestuurder pasgekocht busje is maandagochtend bij Groenlo tijdens het rijden in brand...