gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse Jostiband huilt na mislukte zoektocht naar dirigent

26a920f8e4606fadb21d9c4991c56029

Na dertig jaar valt het doek voor de Rainbowband uit Lichtenvoorde. Het orkest, dat bestaat uit leden met een verstandelijke beperking, probeert al twee jaar een nieuwe dirigent te vinden. Tot nu toe heeft zich daar geen geschikte kandidaat voor gemeld.

Davie Klein Gunnewiek |
"We zijn al jaren bezig met het zoeken naar een vervanger", zegt Tonnie Weikamp, die de Rainbowband al dertig jaar muzikaal begeleidt. "Lichamelijk gaat het gewoon niet meer. Ik ben nu 75 jaar en vind dat een mooie leeftijd om er een punt achter te zetten."
Op de achtergrond is Weikamp al twee jaar bezig met het zoeken naar een opvolger voor de band, die ook bekendstaat als 'de Achterhoekse jostiband'. "Ik dacht: misschien lukt het nog wel. Daarom stelt ik mijn beslissing om te stoppen al een tijdje uit." Weikamp heeft het de afgelopen dertig jaar gratis gedaan. "Een financiële vergoeding voor een nieuwe dirigent is lastig met de beperkte middelen die we hebben."

Afgelopen maandag werd het besluit om te stoppen gedeeld met de leden van de Rainbowband. "Het was echt huilen", vertelt Weikamp. "Iedereen was heel emotioneel. Je probeert het ze op zo'n zacht mogelijke manier te vertellen, maar het deed heel zeer."
Daar komt bij dat de band nog steeds geen vaste repetitieruimte heeft gevonden. "We zitten nu in een voormalige dierenwinkel naast de protestantse kerk in Lichtenvoorde", zegt Weikamp. "Daar hadden we in januari ook weer uit gemoeten."

Afscheid met kerstconcert
Met twee kerstconcerten in de Lichtenvoordse Johanneskerk wil de Rainbowband op 18 en 19 december afscheid nemen van het publiek. "Ik ben dertig jaar geleden bij de sociale dienst Hameland begonnen met een kerstviering voor mensen met een beperking", zegt Weikamp. "Toen is min of meer ook de Rainbowband ontstaan. Het bleek zo leuk te zijn, dat we verder zijn gegaan."Daarom wil Weikamp nu ook besluiten met een kerstconcert. "Voor mij is de cirkel dan rond. We verwachten veel belangstelling en daarom hebben we er ook twee avonden voor uitgetrokken. De kaartverkoop begint naar verwachting eind deze maand."

Aantal leden stoppen ook
Hoop dat er in de tussentijd toch nog een dirigent wordt gevonden, heeft Weikamp bijna niet meer. "Een aantal leden heeft ook aangegeven te stoppen als ik stop. Dit zijn ook nog eens leden die zorgen voor de melodielijn in de band."Een echt alternatief voor leden om in de buurt muziek te maken is er helaas niet. "Er is wel een koor in Lichtenvoorde, Zo gek nog niet, waarin mensen met een beperking zingen", weet Weikamp. "Misschien willen zij daar ook wel muzikanten aan toevoegen."

Foto: Omroep Gelderland

Kijk hier naar een eerdere reportage over de Rainbowband

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.