gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse jeugdkampioen BMX gehuldigd

f7f1a4b3e6f00fca3e04dda686d3f3ce
Redactie REGIO8 |
“Ik dacht niet dat dit ging lukken omdat de concurrentie best wel hoog was”, vertelt Noud Garstenveld. “Ik ben wel trots op mijzelf dat het gelukt is.” De huldiging werd georganiseerd door de FCCL in samenwerking met gemeente Oost Gelre. Wethouder Bart Porskamp sprak lovende woorden over de jonge crosser. Chris Garstenveld, vader van Noud, waardeerde het initiatief voor de huldiging van Noud. “Daar heeft ie hard voor gewerkt”, aldus een trotse vader. "En dat ze daar bij de gemeente en de club dan toch aandacht aan schenken vind ik tof.”

Ook Jurgen Klein Tank, voorzitter van de FCCL, is blij met de prestatie van het jonge talent. “We zijn er hartstikke trots op dat we weer een Nederlands kampioen hebben in de vereniging”, aldus het bestuurslid. “Het is heel bijzonder want je wordt niet zomaar fietscrosskampioen.” Voor de jonge BMX'er was het zondagochtend, naast de huldiging, ook de laatste wedstrijd in de GUV Cup; een clubwedstrijd voor leden van de Lichtenvoordse fietscrossclub. Zeven keer per jaar wordt er een wedstrijd in competitieverband gereden. De uitslag van deze competitie wordt eind november bekendgemaakt.

Tevreden over seizoen
Noud blikt voldaan terug op het afgelopen seizoen. “Ik ben wel trots over wat ik het afgelopen seizoen heb behaald”, vertelt de BMX'er. “Ik heb één kampioenschap weggegooid omdat ik een blessure had maar verder ben ik tevreden.” Chris Garstenveld vult aan dat zijn zoon niet alleen Nederlands kampioen is geworden. “Ook is hij Gronings kampioen geworden en dat was wel mooi”, vertelt de vader, en tevens begeleider. “Ook zijn we naar het Europese kampioenschap geweest en dat was een prachtige ervaring, ook voor Noud.” 

Foto: Eveline Zuurbier

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-11 at 21.18.25

Bronckhorst vergroot tijdelijk bouwvrije zone rond geitenhouderijen tot één kilometer

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft donderdagavond ingestemd met het tijdelijk uitbreiden van de bouwvrije zone rond geitenhouderijen van 500 naar 1000 meter. Daardoor kunnen nieuwe woningbouwplannen niet van de grond komen. Volgens het college gaat het om ongeveer tachtig woningen in de hele gemeente.

Examens10

Trotse mentor belt Didamse examenleerlingen met verlossend nieuws: ‘Ik ben ook gespannen’

Een spannende dag voor veel Achterhoekse examenleerlingen donderdag. Na vier, vijf of zes jaar zwoegen horen honderden middelbare scholieren of ze dat felbegeerde papiertje verdiend hebben. Docent en mentor Robin Nijsen van het Liemers College in Didam heeft de eer om zijn leerlingen blij te maken.

JMO-20260610-Donny Warmerdam-SF0001

De Graafschap haalt oude bekende Warmerdam: ‘Blij om weer terug te zijn'

De Graafschap heeft donderdagmiddag de terugkeer van Donny Warmerdam bekendgemaakt. Tussen 2023 en 2025 stond de 24-jarige middenvelder ook onder contract in Doetinchem en speelde hij 82 wedstrijden voor de Superboeren.

f230298c-69d2-46fe-bc9d-e8c6cdf944e8

Fietser met spoed naar ziekenhuis na ongeval in Zeddam

Een fietser is donderdagmiddag met spoed naar het ziekenhuis gebracht na een aanrijding met een automobiliste in Zeddam. De weg was tijdelijk afgesloten.

JMO-20260611-Mark Pabai-SF0015

De Graafschap legt Liberiaans international Pabai vast

De Graafschap heeft de rechtervleugelverdediger Mark Pabai transfervrij overgenomen van het Sloveense FC Koper. De 25-jarig Liberiaanse-Nederlander komt uit de jeugdopleiding van FC Utrecht. Hij tekent in Doetinchem een contract voor twee seizoenen.

440402bb-505e-4e9d-beca-34b3218f0148

Fietser gewond na botsing met vrachtwagen in Doetinchem

Een fietser is donderdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een vrachtwagen in Doetinchem. De man is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.