gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse jeugdkampioen BMX gehuldigd

f7f1a4b3e6f00fca3e04dda686d3f3ce
Redactie REGIO8 |
“Ik dacht niet dat dit ging lukken omdat de concurrentie best wel hoog was”, vertelt Noud Garstenveld. “Ik ben wel trots op mijzelf dat het gelukt is.” De huldiging werd georganiseerd door de FCCL in samenwerking met gemeente Oost Gelre. Wethouder Bart Porskamp sprak lovende woorden over de jonge crosser. Chris Garstenveld, vader van Noud, waardeerde het initiatief voor de huldiging van Noud. “Daar heeft ie hard voor gewerkt”, aldus een trotse vader. "En dat ze daar bij de gemeente en de club dan toch aandacht aan schenken vind ik tof.”

Ook Jurgen Klein Tank, voorzitter van de FCCL, is blij met de prestatie van het jonge talent. “We zijn er hartstikke trots op dat we weer een Nederlands kampioen hebben in de vereniging”, aldus het bestuurslid. “Het is heel bijzonder want je wordt niet zomaar fietscrosskampioen.” Voor de jonge BMX'er was het zondagochtend, naast de huldiging, ook de laatste wedstrijd in de GUV Cup; een clubwedstrijd voor leden van de Lichtenvoordse fietscrossclub. Zeven keer per jaar wordt er een wedstrijd in competitieverband gereden. De uitslag van deze competitie wordt eind november bekendgemaakt.

Tevreden over seizoen
Noud blikt voldaan terug op het afgelopen seizoen. “Ik ben wel trots over wat ik het afgelopen seizoen heb behaald”, vertelt de BMX'er. “Ik heb één kampioenschap weggegooid omdat ik een blessure had maar verder ben ik tevreden.” Chris Garstenveld vult aan dat zijn zoon niet alleen Nederlands kampioen is geworden. “Ook is hij Gronings kampioen geworden en dat was wel mooi”, vertelt de vader, en tevens begeleider. “Ook zijn we naar het Europese kampioenschap geweest en dat was een prachtige ervaring, ook voor Noud.” 

Foto: Eveline Zuurbier

Lees ook

Euroscope_030

EuroScope aflevering 3: inclusie in de grensstreek

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. In de derde aflevering gaat het over inclusie in de grensstreek.

762008530_1474395021397222_6360085343052214206_n

Berghse bosbrandvoertuig assisteert bij grote brand Limburg

Brandweermannen van brandweer Bergh zijn dinsdagavond met hun speciale bosbrandvoertuig afgereisd naar Noord-Limburg om te assisteren bij de grote natuurbrand aldaar. Brandweer Vorden heeft maandag op dinsdagnacht geassisteerd.

WhatsApp Image 2026-08-05 at 03.56.08

Grote brand Winterswijk verwoest kringloop en houthandel

Een zeer grote brand heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een kringloopcentrum en houthandel aan het Handelscentrum in Winterswijk in de as gelegd. Vanwege de omvang van de brand is opgeschaald naar GRIP 1.

Reuven Niemeijer (2)

Niemeijer kiest voor Volendam na vertrek bij De Graafschap

Reuven Niemeijer heeft een contract getekend bij FC Volendam na zijn vertrek bij De Graafschap. De clubtopscorer van afgelopen seizoen was transfervrij en tekent nu bij de competitiegenoot van de Superboeren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst voldoet nog niet aan spreidingswet: gemeente onder toezicht ministerie

De gemeente Bronckhorst is toegevoegd aan de lijst van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen. Dit betekent dat Bronckhorst onder toezicht staat van het ministerie.

SberghMaquette10

Maquette ’s-Heerenberg verhuist van museum naar kasteel: ‘De ziel van het museum’

Het Stadmuseum Bergh was al een tijdje gesloten, maar nu is de ontmanteling van de collectie ook echt begonnen. Dinsdagochtend werd de maquette van de stad in 1600 onder grote belangstelling verhuisd naar Kasteel Huis Bergh. Het museum gaat volledig op in het vernieuwde kasteel.