gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse jeugdkampioen BMX gehuldigd

f7f1a4b3e6f00fca3e04dda686d3f3ce
Redactie REGIO8 |
“Ik dacht niet dat dit ging lukken omdat de concurrentie best wel hoog was”, vertelt Noud Garstenveld. “Ik ben wel trots op mijzelf dat het gelukt is.” De huldiging werd georganiseerd door de FCCL in samenwerking met gemeente Oost Gelre. Wethouder Bart Porskamp sprak lovende woorden over de jonge crosser. Chris Garstenveld, vader van Noud, waardeerde het initiatief voor de huldiging van Noud. “Daar heeft ie hard voor gewerkt”, aldus een trotse vader. "En dat ze daar bij de gemeente en de club dan toch aandacht aan schenken vind ik tof.”

Ook Jurgen Klein Tank, voorzitter van de FCCL, is blij met de prestatie van het jonge talent. “We zijn er hartstikke trots op dat we weer een Nederlands kampioen hebben in de vereniging”, aldus het bestuurslid. “Het is heel bijzonder want je wordt niet zomaar fietscrosskampioen.” Voor de jonge BMX'er was het zondagochtend, naast de huldiging, ook de laatste wedstrijd in de GUV Cup; een clubwedstrijd voor leden van de Lichtenvoordse fietscrossclub. Zeven keer per jaar wordt er een wedstrijd in competitieverband gereden. De uitslag van deze competitie wordt eind november bekendgemaakt.

Tevreden over seizoen
Noud blikt voldaan terug op het afgelopen seizoen. “Ik ben wel trots over wat ik het afgelopen seizoen heb behaald”, vertelt de BMX'er. “Ik heb één kampioenschap weggegooid omdat ik een blessure had maar verder ben ik tevreden.” Chris Garstenveld vult aan dat zijn zoon niet alleen Nederlands kampioen is geworden. “Ook is hij Gronings kampioen geworden en dat was wel mooi”, vertelt de vader, en tevens begeleider. “Ook zijn we naar het Europese kampioenschap geweest en dat was een prachtige ervaring, ook voor Noud.” 

Foto: Eveline Zuurbier

Lees ook

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.