Ulft, Netherlands

Achterhoekse CP-voetballers doen het goed

Regio8 | 18 juni 2015 09:58 | Aangepast op 18 juni 2015 09:58
In de eerste helft had het team wat moeite om onder de druk van de Argentijnen uit te komen, maar in de 11e minuut werd het vanuit het niets 1-0 voor Nederland. De 2-0 volgde al snel. Aan het einde van de eerste helft scoorden de Argentijnen de 2-1. In de tweede helft schakelde Nederland een tandje bij en liep uit naar 4-1, waarbij Saedt de voorzet gaf. Argentinië kwam er toen niet meer aan te pas.

Nederland zit in een poule met, behalve Argentinië, Canada en Noord-Ierland. De Canadezen wonnen hun wedstrijd tegen de Noord-Ieren met 3-1. Daardoor gaat Nederland voorlopig aan de leiding in poule D. Vrijdag moet Oranje tegen Noord-Ierland spelen. De aftrap is om 12 uur en de wedstrijd is hier te volgen. Het doel van het team is om minimaal de kwartfinale te halen, want dan is Oranje gekwalificeerd voor de Paralympische Spelen 2016 in Rio de Janeiro.

CP-voetbal wordt gespeeld door voetballers die als gevolg van een hersenbeschadiging een motorisch probleem hebben. De wedstrijden duren korter, twee keer een half uur, en het veld en de doelen zijn kleiner. Daarnaast staan er aan beide kanten, inclusief keeper, maar zeven spelers op het veld.

Lees ook

Vierde competitiezege op rij voor De Graafschap

De Graafschap heeft voor de vierde keer op rij gewonnen. Deze keer versloeg de ploeg van Marinus Dij...

Mogelijke verlaging Duitse 'vliegtax' kan Nederlanders lokken

Voor Nederlanders kan het aantrekkelijker worden om vanaf Duitse luchthavens te vliegen, nu de Duits...

Kans op natte sneeuw in de Achterhoek volgens weerboer Gerrit Vossers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Europese docenten werken in Achterhoek aan samenwerking: 'Voor de studenten een goede zaak'

Bij het Civon in Ulft zijn donderdag en vrijdag meer dan honderd docenten uit heel Europa samen voor...

Montferland grijpt in bij IKC: ‘Dit moest stoppen, anders liep het uit de hand’

De bouw van het Integraal Kindcentrum in ’s-Heerenberg krijgt een harde reset. De gemeenteraad van M...

Bestuurder botst op boom door gladheid in Megchelen

Een bestuurder is vrijdagochtend door gladheid met zijn auto tegen een boom geknald nabij Megchelen....