Ulft, Netherlands

Achterhoekers nemen OK in Arnhem over

Een groep Achterhoekers heeft een eigen dag uitgeroepen op de operatiekamers van het Rijnstate Ziekenhuis in Arnhem. Door sokken te dragen met de kleuren van de Achterhoekse vlag draagt een twintigtal medewerkers de regio waar ze vandaan komen uit.
Jasper Hazelaar | 3 augustus 2022 09:18 | Aangepast op 3 augustus 2022 09:18
Met negentien Achterhoekers in een team van ongeveer honderd man is de regio aardig vertegenwoordigd in het Arnhemse ziekenhuis. Met de sokken in de kleuren van de Achterhoekse vlag hebben ze een manier gevonden om de regio uit te dragen. “We hebben allemaal dezelfde blauwe pakken voor op de operatiekamer, dus we kunnen ons alleen onderscheiden met de schoenen en sokken”, zegt operatieassistente Kitty van Sommeren uit Doesburg, die zichzelf ziet als Achterhoekse. “Op een gegeven moment heeft een collega de Achterhoekse sokken aangehad en toen wilden steeds meer dat hebben.”

De sneeuwbal rolde door en inmiddels is de woensdag in het ziekenhuis omgedoopt tot ‘Achterhoekdag’. “Nu doet iedereen ze aan als ze eraan denken en post ik regelmatig een foto op Instagram”, zegt Van Sommeren, die hoopt collega’s uit de Liemers en andere delen van Gelderland te overtuigen om de groene sokken te dragen. “Er is nog wel wat eer te behalen. Een stuk of drie, vier uit de Liemers proberen het nu met die sokken, maar wij zijn met meer!”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal
Foto: Trots op de Achterhoek

Lees meer over:

Ziekenhuis|Rijnstate|Achterhoek|

Lees ook

Na 32 jaar stopt Didammer Kok als wethouder in de Achterhoek: 'Het is mooi geweest'

Na 32 jaar als wethouder in Didam, Montferland en de afgelopen zestien jaar in Aalten, neemt Ted Kok...

Behandelingen in Duitse ziekenhuizen: hoe vrij zijn patiënten écht?

Vaker kijken Nederlanders voor hun behandeling over de grens. Duitse ziekenhuizen in plaatsen als Ah...

Kapot spoor in Emmerich zorgt nog steeds voor problemen bij reizigers

Reizigers die vanuit Zevenaar met de trein naar Duitsland willen reizen, hebben een groot probleem. ...

Noordtak sluimert door in enquête: Achterhoek vreest terugkeer spooklijn

Nog geen jaar geleden kregen bestuurders in de Achterhoek opgelucht te horen dat een nieuw onderzoek...

Samenwerking omgevingsdiensten leidt tot nieuwe regionale organisatie

De Omgevingsdienst Achterhoek (ODA) en Omgevingsdienst Veluwe (ODVeluwe) gaan samen verder als één o...

Nieuwe editie cursus Achterhoek(s): 'Onverminderd populair'

De cursus Achterhoek(s) van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers (ECAL) krijgt weer een nieuwe e...