Ulft, Netherlands

Achterhoekers nemen OK in Arnhem over

Een groep Achterhoekers heeft een eigen dag uitgeroepen op de operatiekamers van het Rijnstate Ziekenhuis in Arnhem. Door sokken te dragen met de kleuren van de Achterhoekse vlag draagt een twintigtal medewerkers de regio waar ze vandaan komen uit.
Jasper Hazelaar | 3 augustus 2022 09:18 | Aangepast op 3 augustus 2022 09:18
Met negentien Achterhoekers in een team van ongeveer honderd man is de regio aardig vertegenwoordigd in het Arnhemse ziekenhuis. Met de sokken in de kleuren van de Achterhoekse vlag hebben ze een manier gevonden om de regio uit te dragen. “We hebben allemaal dezelfde blauwe pakken voor op de operatiekamer, dus we kunnen ons alleen onderscheiden met de schoenen en sokken”, zegt operatieassistente Kitty van Sommeren uit Doesburg, die zichzelf ziet als Achterhoekse. “Op een gegeven moment heeft een collega de Achterhoekse sokken aangehad en toen wilden steeds meer dat hebben.”

De sneeuwbal rolde door en inmiddels is de woensdag in het ziekenhuis omgedoopt tot ‘Achterhoekdag’. “Nu doet iedereen ze aan als ze eraan denken en post ik regelmatig een foto op Instagram”, zegt Van Sommeren, die hoopt collega’s uit de Liemers en andere delen van Gelderland te overtuigen om de groene sokken te dragen. “Er is nog wel wat eer te behalen. Een stuk of drie, vier uit de Liemers proberen het nu met die sokken, maar wij zijn met meer!”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal
Foto: Trots op de Achterhoek

Lees meer over:

Ziekenhuis|Rijnstate|Achterhoek|

Lees ook

Achterhoekse roep om heropenen arrestantencomplex Doetinchem

De Achterhoekse CDA-fractie roept op om het arrestantencomplex in Doetinchem dat in 2020 gesloten is...

Achterhoekers bepalen zelf het bord: streekeditie Monopoly in de maak

Veel landen hebben hun eigen variant van Monopoly, sommige Nederlandse gemeenten of plekken hebben z...

Politie bouwt ‘powerbank ter grootte van een zeecontainer’ voor grensregio

Wat gebeurt er als bij een grote brand, storm, stroomstoring of grensoverschrijdende ramp ineens de ...

Goed nieuws voor de Achterhoek: Duitse dijk veel sneller klaar dan verwacht

Het gebeurt niet vaak bij grote waterbouwprojecten, maar bij Emmerik mag de vlag uit: een stuk Rijnd...

Code geel voor de Achterhoek vanwege plaatselijk dichte mist

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege plaatselijk dichte mist. De waarschuwi...

Achterhoekse kreten 'D'ran' en 'Weerkommen' in de race voor eigen trein

Reizigers en bewoners in de Achterhoek mogen meebeslissen over acht nieuwe treinnamen. Vanaf decembe...