gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek richt zich op positieve toekomst

f84b2d71d4e37ad581a1c3090b376ddd
Redactie REGIO8 |
‘’De Achterhoekse Toekomst Toer is een reis naar de toekomst. Die willen we maken om onze agenda weer te herijken. We hebben de afgelopen tien jaar de agenda Achterhoek2020 gehad, maar we zijn toe aan een nieuwe voor de komende tien jaar’’, vertelt voorzitter Foppe Atema van Achterhoek2020. Waar er de afgelopen jaren veel aandacht was voor de gevolgen van krimp, wil de regio nu juist een platform bieden aan positieve ontwikkelingen. ‘’We kunnen niet ontkennen dat er een demografische ontwikkeling is, maar juist die moeten wij ombuigen naar nieuwe kansen.’’

Mee met snelle wereld
Een nieuwe koers met actuele agendapunten is belangrijk, volgens hoogleraar Gert-Jan Hospers. ‘’De wereld om ons heen verandert heel snel. Daar moet je als Achterhoek ook een antwoord op hebben, bijvoorbeeld rond klimaatverandering. Kijk maar naar de wateroverlast in Lichtenvoorde.’’ Hospers denkt mee over de Achterhoekse Toekomst Toer en wil de nadruk leggen op de initiatieven die er al zijn. ‘’We moeten kijken naar alles wat er al gebeurt in de Achterhoek. Het valt mij telkens weer op dat vooral mensen in kleine dorpen de schouders eronder zetten om na te denken over de toekomst. De betrokkenheid van mensen is de sleutelfactor voor de toekomst.’’

Op maandagavond 2 oktober in Mariënvelde krijgen verschillende initiatieven de ruimte om zich te tonen, welke dat zijn wil Achterhoek2020 vooralsnog in het midden houden. De locatie, de door inwoners gerealiseerde brede maatschappelijke voorziening van het dorp, is er in ieder geval één van.

Foto: REGIO8

Lees ook

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.

GLDHavenEmmerich

Droogte treft ook Emmerichse haven: Logistieke uitdaging en stijgende kosten voor Nederland

De aanhoudende droogte stopt niet bij de grens. Ook in Duitsland zijn de gevolgen groot. Voor vrachtschepen ontstaan er nu moeilijkheden. Bij Port Emmerich is dit al te merken, en die effecten worden ook in de Achterhoek voelbaar.

GerwinGedenksteenBaakGLD

Gerwin uit Baak laat zijn hond uit en lost ineens een mysterie op

Een oplettende hondenbezitter kan zomaar een acht jaar oud mysterie oplossen. Het overkwam Gerwin Reindsen uit Baak. Toen hij vorig weekend zijn hond ging uitlaten zag hij een vreemd voorwerp in de berm liggen. Bij nadere inspectie bleek het de gestolen Stolperstein uit Zutphen te zijn.