gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek richt zich op positieve toekomst

f84b2d71d4e37ad581a1c3090b376ddd.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’De Achterhoekse Toekomst Toer is een reis naar de toekomst. Die willen we maken om onze agenda weer te herijken. We hebben de afgelopen tien jaar de agenda Achterhoek2020 gehad, maar we zijn toe aan een nieuwe voor de komende tien jaar’’, vertelt voorzitter Foppe Atema van Achterhoek2020. Waar er de afgelopen jaren veel aandacht was voor de gevolgen van krimp, wil de regio nu juist een platform bieden aan positieve ontwikkelingen. ‘’We kunnen niet ontkennen dat er een demografische ontwikkeling is, maar juist die moeten wij ombuigen naar nieuwe kansen.’’

Mee met snelle wereld
Een nieuwe koers met actuele agendapunten is belangrijk, volgens hoogleraar Gert-Jan Hospers. ‘’De wereld om ons heen verandert heel snel. Daar moet je als Achterhoek ook een antwoord op hebben, bijvoorbeeld rond klimaatverandering. Kijk maar naar de wateroverlast in Lichtenvoorde.’’ Hospers denkt mee over de Achterhoekse Toekomst Toer en wil de nadruk leggen op de initiatieven die er al zijn. ‘’We moeten kijken naar alles wat er al gebeurt in de Achterhoek. Het valt mij telkens weer op dat vooral mensen in kleine dorpen de schouders eronder zetten om na te denken over de toekomst. De betrokkenheid van mensen is de sleutelfactor voor de toekomst.’’

Op maandagavond 2 oktober in Mariënvelde krijgen verschillende initiatieven de ruimte om zich te tonen, welke dat zijn wil Achterhoek2020 vooralsnog in het midden houden. De locatie, de door inwoners gerealiseerde brede maatschappelijke voorziening van het dorp, is er in ieder geval één van.

Foto: REGIO8

Lees ook

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.