gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek opnieuw toneel van protesten

1642bdc6a49b0fc3018a26c5dfe2369f
Redactie REGIO8 |
De groep noemde het naar eigen zeggen een ‘geluidstour’ door de regio. Ongeveer dertig mensen vertrokken zaterdagochtend rond 9.00 uur vanaf het Winterswijkse theater De Storm. Via de gemeenten Oost-Gelre en Aalten kwam de groep rond 14.00 uur 's middags in Doetinchem aan. In de binnenstad werd vervolgens geflyerd. De demonstranten eisen dat de koppeltjes en arbeidsvoorwaarden in stand worden gehouden. In Doetinchem was er met name kritiek op de voorgestelde lagere lonen.
Door het omvallen van TSN Thuiszorg moeten gemeenten de thuiszorg opnieuw inrichten. Dit leidt tot veel kritiek vanuit de FNV en van het voormalige TSN-personeel. Eerder werden onder meer de gemeentehuizen in Hengelo en Aalten bezet. De Achterhoekse gemeenten hebben tot 25 april om TSN-werknemers over te nemen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-11-03 at 20.55.58

Auto op de kant na eenzijdig ongeval Langerak

Een auto is dinsdagavond op de Keppelseweg in Langerak op zijn zijkant terechtgekomen na een eenzijdig ongeval. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.

PuckenJoris

Trotse ambassadeurs Nieuwenhuis en Langenbarg klaar voor EK in Zeddam

Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek.

Hoogspanning

Waarom het stroomnet in de Achterhoek nu op slot gaat

Haperende afspraken met bedrijven over flexibele contracten rondom stroomverbruik is de belangrijkste reden dat het stroomnet in de Achterhoek nu met een aansluitstop voor het elektriciteitsnet wordt geconfronteerd. Daarom geldt voorlopig een stop op nieuwe aansluitingen. Die blijft minimaal een jaar van kracht.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.06.58

Ryan Gal uit Neede uitgeroepen tot wielertalent van het jaar

Opnieuw een mooie onderscheiding voor wielrenner Ryan Gal uit Neede. De 21-jarige Achterhoeker is uitgeroepen tot Talent van het Jaar 2026. Hij kreeg maandag tijdens het Wielergala in Utrecht de Gerrie Knetemann Trofee uitgereikt.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.05.37

Voormalige schoollocatie Kompaan in Vorden te koop voor woningbouw

De voormalige schoollocatie van het Kompaan College aan de Nieuwstad in Vorden staat te koop. De gemeente Bronckhorst wil op het terrein woningen laten bouwen en zoekt daarvoor een projectontwikkelaar. Geïnteresseerde partijen kunnen tot 18 januari 2027 een bod uitbrengen, maar moeten daarbij ook laten zien wat ze op de plek willen bouwen.