gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek mag van VVD meer opscheppen

4afe790e8ad64c7d37a5afbb72d12dd1
Redactie REGIO8 |

“De gemiddelde Achterhoeker heeft moeite zichzelf en de Achterhoek te verkopen”, aldus Theo Hek van VVD Achterhoek. “We kijken meer naar de onderlinge verschillen dan naar de onderlinge overeenkomsten.” Tweede Kamerlid Remco Dijkstra is het daarmee eens. “Ik denk dat de bescheidenheid er wel vanaf mag. Er gebeuren hier zulke mooie dingen, dat moeten we echt laten weten.”

Minister Henk Kamp geeft een voorbeeld van iets waar de regio meer mee mag pronken. “Wat we hier moeten doen is zorgen dat we het personeel van de toekomst hebben”, aldus de Minister van Economische Zaken. “Want als je je wilt onderscheiden als regio in Nederland, dan moet je zorgen dat je de vakmensen hebt die het bedrijfsleven nodig heeft.” Kamp doelt daarmee voornamelijk op technisch geschoold personeel en ICT’ers. “Als we dat voor elkaar krijgen dan onderscheiden we ons echt in het land.”

Krimpregio
De Achterhoek is sinds 2014 een officiële krimpregio, maar dat is volgens Kamp niet een naam die de regio tegenhoudt. “Mij zegt dat niet veel. Nederland is één van de sterkere economieën van de wereld. Heel Nederland ligt centraal, dus ook de Achterhoek.” Volgens de minister kan de locatie van de Achterhoek juist een voordeel zijn. “We liggen vlakbij Duitsland, we zitten bij de snelweg en de verbinding met Enschede wordt op orde gemaakt. Ik denk dat dit gebied een hele goede toekomst heeft”, besluit Kamp.

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst moet onderhoudsbudget flink verhogen: bijna 3,9 miljoen euro extra nodig

Het onderhoud van gemeentelijke gebouwen en sportaccommodaties in de gemeente Bronckhorst gaat de komende vijf jaar bijna 3,9 miljoen euro extra kosten. Dit blijkt uit een nieuw onderhoudsplan van de gemeente, die fors duurder uitvalt dan het plan van zeven jaar geleden.

OngevalEibergen

Vrachtwagen vol varkens kantelt op rotonde Eibergen, meerdere varkens overleden

Een vrachtwagen met tweehonderd varkens is maandagochtend gekanteld op een rotonde aan de Groenloseweg in Eibergen. Meerdere varkens hebben het ongeluk niet overleefd.

Inwonersbijeenkomst nabij Epse Windmolens Omroep Gelderland

Windmolens van maximaal 280 meter hoog vlak bij Epse, bewoners bezorgd

Inwoners uit Epse maken zich zorgen over het plan voor vier windmolens van maximaal 280 meter hoog langs de A1 bij Deventer. Hoewel het plan volledig op Overijssels grondgebied is, is de dichtstbijzijnde molen gepland op slechts 50 meter van gemeente Lochem. Omwonenden vrezen voor hun leefomgeving en de natuur. Donderdag kwamen ze naar een informatieavond in Deventer om hun zorgen te uiten en informatie op te halen.

C11 buslijn Aalten Bocholt

Bus C11 Aalten – Bocholt rijdt wekenlang maar drie keer per dag

Reizigers tussen Aalten en Bocholt moeten vanaf woensdag 4 november rekening houden met een flink uitgedunde busdienstregeling. Op zaterdagen vervalt de grensoverschrijdende verbinding zelfs helemaal. Door werkzaamheden aan de Hamalandstraße rijdt buslijn C11 alleen doordeweeks en nog maar drie keer per dag per richting de grens over. De beperkingen duren naar verwachting tot en met vrijdag 18 december.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen verstevigt vierde plek na winst in Utrecht

De vrouwen van De Graafschap wisten vandaag met 2-1 te winnen van hekkensluiter FC Utrecht. Zij verstevigen daarmee hun vierde plek in de Eredivisie.

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.