gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek betreurt vertrek Montferland

9db1b292b47918b542cf182b0eae7478.jpg
Redactie REGIO8 |

"We vinden het jammer dat Montferland uittreedt", aldus voorzitter Annemieke Traag. "Omdat we nu volop bezig zijn met de doorontwikkeling regionale samenwerking in de Achterhoek. Het zou zo mooi zijn geweest als Montferland daarin mee had kunnen doen. Maar de deur blijft open voor Montferland." De uittreding schaadt het samenwerkingsverband volgens Traag niet. "We gaan nu met ons zevenen dat vormgeven. We willen gewoon als Achterhoek als sterk merk sterk blijven samenwerken." Er zijn volgens Traag dus geen hard feelings. "Montferland is gewoon een goede buur en met buren wil je een goede band houden. Het is hun keuze en die hebben we te respecteren en dat doen we ook."

Burgemeester Ina Leppink-Schuitema geeft aan dat Montferland nu per kwestie gaat kijken met wie zij willen samenwerken in plaats van een vast samenwerkingsverband. Dat komt omdat Montferland tussen twee regio's in ligt, waardoor ze makkelijker ook met andere gemeenten kunnen samenwerken. "Dat klinkt heel egocentrisch, maar ik denk dat het zo blijft werken. Want de partner met wie wij graag willen samenwerken, op welk onderwerp dan ook, die moet ook iets aan ons hebben. Dus die zal dan ook hopelijk met ons willen samenwerken. Dat kan met z'n tweeën, drieën of tienen zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.