Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek betreurt vertrek Montferland

9db1b292b47918b542cf182b0eae7478.jpg
Redactie REGIO8 |

"We vinden het jammer dat Montferland uittreedt", aldus voorzitter Annemieke Traag. "Omdat we nu volop bezig zijn met de doorontwikkeling regionale samenwerking in de Achterhoek. Het zou zo mooi zijn geweest als Montferland daarin mee had kunnen doen. Maar de deur blijft open voor Montferland." De uittreding schaadt het samenwerkingsverband volgens Traag niet. "We gaan nu met ons zevenen dat vormgeven. We willen gewoon als Achterhoek als sterk merk sterk blijven samenwerken." Er zijn volgens Traag dus geen hard feelings. "Montferland is gewoon een goede buur en met buren wil je een goede band houden. Het is hun keuze en die hebben we te respecteren en dat doen we ook."

Burgemeester Ina Leppink-Schuitema geeft aan dat Montferland nu per kwestie gaat kijken met wie zij willen samenwerken in plaats van een vast samenwerkingsverband. Dat komt omdat Montferland tussen twee regio's in ligt, waardoor ze makkelijker ook met andere gemeenten kunnen samenwerken. "Dat klinkt heel egocentrisch, maar ik denk dat het zo blijft werken. Want de partner met wie wij graag willen samenwerken, op welk onderwerp dan ook, die moet ook iets aan ons hebben. Dus die zal dan ook hopelijk met ons willen samenwerken. Dat kan met z'n tweeën, drieën of tienen zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.