gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek betreurt vertrek Montferland

9db1b292b47918b542cf182b0eae7478
Redactie REGIO8 |

"We vinden het jammer dat Montferland uittreedt", aldus voorzitter Annemieke Traag. "Omdat we nu volop bezig zijn met de doorontwikkeling regionale samenwerking in de Achterhoek. Het zou zo mooi zijn geweest als Montferland daarin mee had kunnen doen. Maar de deur blijft open voor Montferland." De uittreding schaadt het samenwerkingsverband volgens Traag niet. "We gaan nu met ons zevenen dat vormgeven. We willen gewoon als Achterhoek als sterk merk sterk blijven samenwerken." Er zijn volgens Traag dus geen hard feelings. "Montferland is gewoon een goede buur en met buren wil je een goede band houden. Het is hun keuze en die hebben we te respecteren en dat doen we ook."

Burgemeester Ina Leppink-Schuitema geeft aan dat Montferland nu per kwestie gaat kijken met wie zij willen samenwerken in plaats van een vast samenwerkingsverband. Dat komt omdat Montferland tussen twee regio's in ligt, waardoor ze makkelijker ook met andere gemeenten kunnen samenwerken. "Dat klinkt heel egocentrisch, maar ik denk dat het zo blijft werken. Want de partner met wie wij graag willen samenwerken, op welk onderwerp dan ook, die moet ook iets aan ons hebben. Dus die zal dan ook hopelijk met ons willen samenwerken. Dat kan met z'n tweeën, drieën of tienen zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

Slagersmes

Man aangehouden voor zware mishandeling na steekincident met slagersmes in Ulft

Een persoon is donderdagochtend aangehouden voor zware mishandeling in Ulft. De verdachte viel een vrachtwagenchauffeur met een slagersmes aan.

Ondertekening Ned:D politiediensten

Samenwerking Nederlandse en Duitse politie krijgen stevigere basis

Nederlandse en Duitse agenten werken in de grensstreek al langer samen, zoals gezamenlijke patrouilles op de Bocholtse kermis of de politiegrenspost in Dinxperlo. Maar de overeenkomst die woensdag in Zevenaar is ondertekend, gaat over een breder mandaat, waar de Duitse Bondspolitie, NRW en de Koninklijke Marechaussee en het politiedistrict Oost-Nederland werkbaar kunnen samenwerken in een groter grensgebied dat grenst aan Noordrijn-Westfalen.

SportGorsselGLD

Gorssel zoekt nieuwe manieren om zorg bereikbaar te houden

De landelijke recordpoging buiten bewegen ging niet door vanwege de hitte, maar op het plein voor Den Oldenhof in Gorssel werd wel gewoon gesport. Voor Zorgzaam Gorssel was de ochtend vooral een manier om inwoners met elkaar in contact te brengen. Dat is volgens de initiatiefnemers hard nodig in een dorp waar de gemiddelde leeftijd inmiddels 63 jaar is.

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.