gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek betreurt vertrek Montferland

9db1b292b47918b542cf182b0eae7478.jpg
Redactie REGIO8 |

"We vinden het jammer dat Montferland uittreedt", aldus voorzitter Annemieke Traag. "Omdat we nu volop bezig zijn met de doorontwikkeling regionale samenwerking in de Achterhoek. Het zou zo mooi zijn geweest als Montferland daarin mee had kunnen doen. Maar de deur blijft open voor Montferland." De uittreding schaadt het samenwerkingsverband volgens Traag niet. "We gaan nu met ons zevenen dat vormgeven. We willen gewoon als Achterhoek als sterk merk sterk blijven samenwerken." Er zijn volgens Traag dus geen hard feelings. "Montferland is gewoon een goede buur en met buren wil je een goede band houden. Het is hun keuze en die hebben we te respecteren en dat doen we ook."

Burgemeester Ina Leppink-Schuitema geeft aan dat Montferland nu per kwestie gaat kijken met wie zij willen samenwerken in plaats van een vast samenwerkingsverband. Dat komt omdat Montferland tussen twee regio's in ligt, waardoor ze makkelijker ook met andere gemeenten kunnen samenwerken. "Dat klinkt heel egocentrisch, maar ik denk dat het zo blijft werken. Want de partner met wie wij graag willen samenwerken, op welk onderwerp dan ook, die moet ook iets aan ons hebben. Dus die zal dan ook hopelijk met ons willen samenwerken. Dat kan met z'n tweeën, drieën of tienen zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.