gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek betreurt vertrek Montferland

9db1b292b47918b542cf182b0eae7478
Redactie REGIO8 |

"We vinden het jammer dat Montferland uittreedt", aldus voorzitter Annemieke Traag. "Omdat we nu volop bezig zijn met de doorontwikkeling regionale samenwerking in de Achterhoek. Het zou zo mooi zijn geweest als Montferland daarin mee had kunnen doen. Maar de deur blijft open voor Montferland." De uittreding schaadt het samenwerkingsverband volgens Traag niet. "We gaan nu met ons zevenen dat vormgeven. We willen gewoon als Achterhoek als sterk merk sterk blijven samenwerken." Er zijn volgens Traag dus geen hard feelings. "Montferland is gewoon een goede buur en met buren wil je een goede band houden. Het is hun keuze en die hebben we te respecteren en dat doen we ook."

Burgemeester Ina Leppink-Schuitema geeft aan dat Montferland nu per kwestie gaat kijken met wie zij willen samenwerken in plaats van een vast samenwerkingsverband. Dat komt omdat Montferland tussen twee regio's in ligt, waardoor ze makkelijker ook met andere gemeenten kunnen samenwerken. "Dat klinkt heel egocentrisch, maar ik denk dat het zo blijft werken. Want de partner met wie wij graag willen samenwerken, op welk onderwerp dan ook, die moet ook iets aan ons hebben. Dus die zal dan ook hopelijk met ons willen samenwerken. Dat kan met z'n tweeën, drieën of tienen zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 12.29.50

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een prima herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf restaurant Op de Brusse in De Heurne voorspelt de weerboer een prima herfstweekend met af en toe en bui.

PHOTO-2026-07-01-11-34-37

Studenten Graafschap College steken handen uit de mouwen in Gambia: 'Met weinig een heleboel kunnen'

Hoe verbouw je een school met beperkte middelen in een arm Afrikaans land? Dat gaan zestien studenten van het Graafschap College vanaf november zelf ervaren. Samen met docenten en begeleiders reizen ze voor bijna drie weken naar Gambia, waar ze een school en andere voorzieningen gaan opknappen.

John Haverdil en Marco Bouman

Help DRU de winter door, 573.000 euro nodig van raad Oude IJsselstreek

Het DRU Industriepark in Ulft is in acute nood. Het college van Oude IJsselstreek vraagt de gemeenteraad van Oude IJsselstreek om 573.000 euro om het theater met popzaal, horeca, onderwijs en ondernemingen door de winter te helpen.