gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achtduizend nieuwe woningen in de Achterhoek voor 2030

14e21c16230707164fe16d27631e9c83.jpg

De Achterhoek wil voor 2030 achtduizend woningen bouwen om het woningtekort tegen te gaan. Dit is een aandeel in het landelijke plan om in totaal 900.000 nieuwe huur- en koopwoningen te bouwen.

Charlotte van de Kant |
“Wij werken graag mee aan de wens om fors meer woningen te realiseren”, geeft wethouder Arjen van Gijssel van de gemeente Berkelland aan. “Ten eerste voor de eigen, zeer voelbare woningnood die ook in de Achterhoek diep is doorgedrongen. Ten tweede voor passende huisvesting van nieuw aan te trekken arbeidskrachten die we gezamenlijk vanuit de Achterhoek werven. En tot slot om aan de roep uit Den Haag gehoor te geven om overloop uit dichtbevolkte gebieden op te vangen.” Minister voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, Hugo de Jonge, heeft in maart dit jaar de Nationale Woon- en Bouwagenda gepresenteerd. Voor meer en in een hoger tempo beschikbare, betaalbare en kwalitatieve woningen in Nederland, in totaal 900.000. De Achterhoek maakt daar met achtduizend woningen deel van uit. Van Gijssel: “Een mooie start in het plek geven van woningzoekenden in onze mooie regio en een kans voor de Achterhoek om de kernen leefbaar te houden en te maken.”

De Achterhoekse gemeenten, ondernemers en organisaties als bouwondernemingen en woningcorporaties hebben samen gekeken naar een gewenst en haalbaar getal. Daarbij geeft de regio zichzelf extra ruimte met 3500 woningen bovenop de achtduizend, met een langere doorlooptijd na het gestelde doel van 2030. De definitieve landelijke verdeling is begin volgend jaar bekend. De regio vindt het extra belangrijk dat er goed getoetst wordt of het aantal nieuwe woningen kan verschijnen, gezien de huidige extra uitdagingen op het gebied van energielevering, personeelstekorten, verduurzaming en regelgevingen.

Definitief bod
Om het plan tot een succes te maken, heeft de Achterhoek ook voorwaarden neergelegd bij de provincie en het Rijk. Goede bereikbaarheid van, naar en binnen de regio is daarbij een belangrijke succesfactor voor de landelijke opvang van het woningtekort. In oktober volgt een definitief bod voor een aandeel in het landelijke totaal vanuit de provincie Gelderland.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.