gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aanleg hoogspanningslijn begint woensdag

00bdf7ed2a27d36a2cdcf7872bed3abb
Redactie REGIO8 |
Beheerder Tennet laat weten voor deze uitvoerders te hebben gekozen "vanwege een uitgekiende aanpak om de hoogspanningverbinding binnen een strak tijdschema te realiseren, waarbij veiligheid en respect voor de omgeving hoog in het vaandel staan." Woensdag wordt er begonnen met het aanleggen van de werkwegen in Doetinchem. Volgens de huidige planning wordt de eerste mast in juni in Oude IJsselstreek geplaatst. De werkzaamheden moeten uiterlijk maart 2018 voltooid zijn.

De Raad van State bepaalde eind februari dat de aanleg definitief door mocht gaan. Onder meer een handtekeningenactie bracht daar geen verandering in.

Lees ook

Ton Koenderink

Ton Koenderink met nipte meerderheid benoemd tot wethouder in Berkelland

Ton Koenderink is met een nipte meerderheid van de gemeenteraad benoemd tot wethouder in de gemeente Berkelland. De stemming viel met 13 voor en 11 tegen in het voordeel uit van het omstreden raadslid van Samen voor Berkelland.

04 Politie0

Politie onderzoekt geweldsincident bij station in Gaanderen

De politie is een onderzoek gestart naar een geweldsincident van zaterdagavond bij het station in Gaanderen. Bij het incident raakte een minderjarig iemand gewond. Niet veel later werden twee minderjarige verdachten aangehouden.

TinyHouse20

Leerlingen uit Neede timmeren nieuw onderdak voor docent: 'Niet iets wat je alle dagen doet'

Leerlingen van het Assink Lyceum uit Neede hebben de afgelopen jaren gewerkt aan een wel heel bijzonder project. Tijdens het vak bouwkunde werkten ze aan een nieuwe woning voor docent Erwin Beumer. Na vele van lesuren passen, meten, zagen en timmeren is het nieuwe onderkomen opgeleverd in de vorm van een tiny house.

WhatsApp Image 2026-06-30 at 12.17.19

Geen treinverkeer tussen Wehl en Doetinchem na aanrijding op het spoor

Tussen Wehl en Doetinchem rijden momenteel geen treinen vanwege een aanrijding op het spoor. Het is nog niet bekend wat er precies is gebeurd.

Oostrum0

Van Oostrum stopt bij ODA: ‘Ons door menig stevige etappe geloodst’

Joost van Oostrum neemt na twaalf jaar afscheid als voorzitter van de Omgevingsdienst Achterhoek (ODA). De burgemeester van Berkelland was voorzitter van zowel het dagelijks als het algemeen bestuur van de dienst.

Tempel

Oranjetempel Silvolde in mineur na nachtwedstrijd: Nederland struikelt over Marokko

Zo'n 250 nachtbrakers stonden dinsdagochtend al in alle vroegte klaar in Silvolde voor de zestiende finale van het WK tegen Marokko. Uiteindelijk werden ze niet beloond: Nederland verloor en ligt uit het toernooi. Toch was de sfeer lange tijd feestelijk.