Ulft, Netherlands

160 kilometer fietsen voor De Graafschap

Regio8 | 5 mei 2015 12:01 | Aangepast op 5 mei 2015 12:01
Het is niet de eerste weddenschap die Kwaaitaal met de Graafschap-aanvaller is aangegaan: "Toen Jerry twee jaar geleden hier kwam, ben ik met hem in gesprek geraakt", legt Kwaaitaal uit. "De eerste weddenschap was dat wanneer hij een basisplaats zou veroveren, hij een flesje wijn van mij zou krijgen. Dat is hem gelukt. De afgelopen jaren wilde hij belangrijk worden voor de club. Nu heb ik afgesproken om naar Rotterdam te fietsen als hij er twintig inschopt."

Dat is de 23-jarige Van Ewijk dus al bijna gelukt. De teller staat op achttien goals. Reden voor Kwaaitaal om zijn ijzeren ros te bestijgen. "Ja, het is honderdzestig kilometer", aldus Kwaaitaal. "Een heel stukje, dus het is voor mij ook nog mistig hoe die tocht gaat verlopen. Het is in het Westen wat drukker dan in de Achterhoek. Hier kun je lekker doorfietsen, maar daar heb je wat meer stoplichten. Ik zie het wel. In heb in ieder geval ruim de tijd genomen om op tijd bij de wedstrijd aanwezig te zijn."

Kwaaitaal vertrekt vrijdagochtend om 6 uur vanaf stadion De Vijverberg met strak om zijn schouders een Graafschap-shirt van Van Ewijk. "Ik hoop dat ik geen wind tegen heb."

Lees ook

‘Pre-sale’ moet Montferlanders aan woning helpen in eigen dorp

Montferland heeft donderdag de eerste concrete woningbouwplannen gepresenteerd voor Nieuw-Dijk, Kild...

30-jarige Doetinchemmer veroordeeld tot celstraf voor witwassen

Een 30-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, ...

Skyzone in Doetinchem sluit definitief en maakt plaats voor sporthal

Skyzone in Doetinchem sluit permanent haar deuren en maakt plaats voor een sporthal. Na aanhoudend t...

Plavei investeert vijftig miljoen in Drieheuvelenpark ‘s-Heerenberg: ‘Ons grootste project ooit’

Nog nooit pakte woningcorporatie Plavei zo’n groot project aan. Samen met de gemeente Montferland wo...

Gelderland zoekt locatie voor nieuw hoogspanningsstation in de Achterhoek

In navolging van landelijk netbeheerder TenneT, heeft Provincie Gelderland ook plannen gepresenteerd...

Blauwtong nadert Nederland, NVWA is waakzaam

Bij een kalverhandel met 160 dieren in het Duitse Herzogenrath, vlak bij de grens bij Kerkrade, is b...