Ulft, Netherlands

160 kilometer fietsen voor De Graafschap

Regio8 | 5 mei 2015 12:01 | Aangepast op 5 mei 2015 12:01
Het is niet de eerste weddenschap die Kwaaitaal met de Graafschap-aanvaller is aangegaan: "Toen Jerry twee jaar geleden hier kwam, ben ik met hem in gesprek geraakt", legt Kwaaitaal uit. "De eerste weddenschap was dat wanneer hij een basisplaats zou veroveren, hij een flesje wijn van mij zou krijgen. Dat is hem gelukt. De afgelopen jaren wilde hij belangrijk worden voor de club. Nu heb ik afgesproken om naar Rotterdam te fietsen als hij er twintig inschopt."

Dat is de 23-jarige Van Ewijk dus al bijna gelukt. De teller staat op achttien goals. Reden voor Kwaaitaal om zijn ijzeren ros te bestijgen. "Ja, het is honderdzestig kilometer", aldus Kwaaitaal. "Een heel stukje, dus het is voor mij ook nog mistig hoe die tocht gaat verlopen. Het is in het Westen wat drukker dan in de Achterhoek. Hier kun je lekker doorfietsen, maar daar heb je wat meer stoplichten. Ik zie het wel. In heb in ieder geval ruim de tijd genomen om op tijd bij de wedstrijd aanwezig te zijn."

Kwaaitaal vertrekt vrijdagochtend om 6 uur vanaf stadion De Vijverberg met strak om zijn schouders een Graafschap-shirt van Van Ewijk. "Ik hoop dat ik geen wind tegen heb."

Lees ook

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Vuurwerkhandelaren zien dat de vuurwerkverkoop dit jaar uitzonderlijk vroeg op gang komt. Het dreige...

Inwoners Almen en Gorssel kunnen zwemmen in nieuw bad

De inwoners van Almen en Gorssel kunnen zwemmen in de vernieuwde baden, respectievelijk de Berkel en...

Kristallnacht herdacht in Bocholt: oproep tot menselijkheid en waarschuwing tegen haat

Bocholt stond dit weekend stil bij de verwoesting van de plaatselijke synagoge tijdens de Kristallna...

Berkelland onderzoekt mogelijkheid voorrangsregeling voor jonge woningzoekenden

De woningnood in ook Berkelland is hoog. Met name jongeren staan járenlang op de wachtlijst voor een...

Tweehonderd nieuwe woningen in Hengelo stap dichterbij

De gemeente Bronckhorst heeft ingestemd met de eerste plannen voor de nieuwe woonwijk Hiddinks Weide...

GroenLinks stelt vragen over alcoholgebruik onder jongeren in Berkelland

Tijdens het vragenkwartier van de gemeenteraadsvergadering op dinsdag heeft Andra Weg, fractievoorzi...